Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Odpaliłem sobie wczoraj z US na swoim blaszaku. Działa OK (tj. ~40fps), ale i tak jakoś nie ma komfortu - jakby zaciągnięty był hamulec ręczny :/ -- bez US jest cudownie :) a wygląda tylko trochę gorzej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gra w to ktoś na HD7950 ? By mi ktoś powiedział, jak to na tej karcie działa ;x

Bez tego Ubersampling'u, czy co to jest..



Słuchajcie, czy po ukończeniu gry, można dalej eksplorować, i wykonywać misje poboczne ?

PS. Chodzi mi Wiedźmin 2 Zabójcy Królów.

Edytowane przez mikimen003
Link to post
Share on other sites

Niestety nie można, dlatego niektóre questy trzeba wykonywać w odpowiednim czasie bo później przepadają i wychodzi info że jest niezaliczony.



Jest nowy patch 3.3

W zeszłym roku; latem, a następnie zimą wydaliśmy dwie, drobne
modyfikacje do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Owe modyfikacje były
dostępne tylko dla właścicieli cyfrowej kopii gry, którzy dokonali
zakupu na platformie Steam. Od dziś zmianami pod postacią łatki 3.3,
cieszyć się mogą właściciele wszystkich wydań naszej gry. Co do samych
zmian zawartych w uaktualnieniu, to żeby ich doświadczyć, musicie
najpierw aktywować je w grze, a można uczynić to na dwa sposoby.
Pierwszy – dla osób lubiących łamigłówki polega na rozszyfrowaniu
poniższych zagadek:



„Midaete, dzień letniego przesilenia, rozpoczyna w elfim kalendarzu
słonecznym pierwszy miesiąc lata. Elfy wierzą, że wszystko co zdarza się
pod słońcem, dzieje się w cyklach. Od Midaete dni stają się coraz
krótsze i rozpoczyna się umieranie, które trwa aż do przesilenia
zimowego. Stawiane w tym dniu kapliczki lata oddają cześć słońcu i
życiu, ale ze świadomością nieuchronnej śmierci.”



„Od Midinvaerne, zimowego przesilenia, dni stają się coraz dłuższe. W
wierzeniach elfów rozpoczyna się nowy cykl: słońce staje się coraz
potężniejsze, a wszystko rodzi się na nowo. Stawiane wówczas kapliczki
zimy celebrują odnowę światła i życia, ale oddają też hołd zimie, bowiem
śmierć i zmartwychwstanie są dwiema stronami tej samej monety.”

http://pl.thewitcher.com/patch3-3/

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość DANNY__79

Wszystko jest na stronie, której link podałem.

 

Jak Rafał pisze:

- jeśli wersja zwykła == update do rozszerzonej (~10GB - o ile mnie pamięć nie myli)

- je EE == to "Launcher.exe" i sam powinien pociągnąć co trzeba -- zresztą do EE chyba też powinien (nie testowałem - myśmy czekali na EE jak ... no Rafał wie jak ... :ups: )

Link to post
Share on other sites

Mam edycję rozszerzoną. Tylko prosiłbym żeby prościej mi to przytoczyć :)

Wszedłem w ten link co podałeś. A potem w ''aplikacja nie została prawidłowo zainicjowana...." Tam pisze żebym ściągnął jakiś Hotfix. Czy to o to chodzi??

Edytowane przez GhostReconPL
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

To może inaczej:

- jak uruchomisz plik "Launcher.exe" - to co się dzieje?

- jeśli nic, zadbaj o uaktualnienie  (cytuję z wiedzminskiej stronki):

 

 

 

 

Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b) up

Przy próbie uruchomienia gry pojawia się komunikat:
"Launcher.exe – Błąd aplikacji
aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."

Problem związany jest z uszkodzeniem lub brakiem niektórych składników pakietów Microsoft Visual C++. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji sugerowane jest odinstalowanie wszystkich wersji pakietu (Visual C++ 2005, Visual C++ 2008, Visual C++ 2010), a następnie ich ponowna instalacja. Odpowiednie pliki, potrzebne do instalacji tych programów, można pobrać z podanych poniżej stron.

W przypadku posiadania systemu Windows 32-bit, prosimy instalować tylko wersje 32-bitowe. W przypadku systemów 64-bitowych - zarówno wersje 32 jak i 64 bitowe.

Wersje 32-bit
Microsoft Visual C++ 2005
Microsoft Visual C++ 2008
Microsoft Visual C++ 2010 (dołączony również na płycie z grą)

Wersje 64-bit
Microsoft Visual C++ 2005
Microsoft Visual C++ 2008
Microsoft Visual C++ 2010

 

 

 

Jeśli masz 64-bit OS musisz zainstalować zarówno wersje 32, jak i 64 bit. Jeśli tylko tego brakowało - po restarcie i ponownym odpaleniu Launcher.exe powinno wyskoczyć okienko W2 i tam już z autoupdate - pobrać brakujące łatki.

 

Trzeba jeszcze grę zarejestrować -- ale może tu ktoś inny pomoże, bo ja swoją instalowałem po premierze i wtedy to wszystko inaczej wyglądało (nie wiem, czy jeszcze tak się proces aktywacji itd odbywa)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gra w jakiś niewiadomy sposób odpaliła ( nic nie robiłem). Jednakże pojawił się kolejny problem ( tak, kolejny :D). W pewnym momencie gra całkowicie się zacina na parę sekund, po czym wyskakuje czarny ekran i szybko znika. Po jego zniknięciu gra wraca do stanu używalności. Zaznaczam że mam dobrego kompa. Czy może to być związane z podkręcaniem karty??

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Danny dobrze gada.

 

Co do rejestracji. Teraz możesz ją sobie w d*** wsadzić :P. Jak prosi o klucz to je**ij ok od razu. Launcher ładnie zacznie pobierać patche (EE - przez odpowiedni plik; update 3.1, 3.2, 3.3). Nie wiem jak jest w wersji typowo Rozszerzonej ze sklepu ale w premierowej tak to działa teraz ;)

 

E: Jest to możliwe. Być może core i mem za mocno podkręciłeś. Przez co wali Ci artami.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Mam kolejny problem. Po jakimś czasie grania najpierw słyszę brzęczenie w słuchawkach, po czym pojawia się niebieski ekran z białymi napisami: '' Problem has been detected...." I tam mam kliknąć ''uruchom system windows normalnie''. Po tej czynności komputer wlącza się od nowa. Mam nadzieję że zrozumieliście o co chodzi :D Proszę o pomoc! Dodam jeszcze że próbowałem parę razy i gra zawsze wyłączała się po mniej więcej tym samym czasie.



Właśnie dowiedziałem się że to zjawisko to bluescreen :D Co jest jego przyczyną?

Edytowane przez GhostReconPL
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

To jak wyskoczy jeszcze raz BSOD przepisz kod błędu z tego obrazu i podaj tutaj.

 

Ale taką sytuację (bsod podczas gry) może powodować np OC GPU, czy OC w ogóle, czasem oprogramowanie, a czasem uszkodzenie czegoś w PC -- ciężko stwierdzić w tej chwili, co akurat jest w tym przypadku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość DANNY__79

Niech mi ktoś odpowie, co grał w "The Crossroads" czy miał dźwięki dialogów. U mnie wszystko niby OK, ale tylko dźwięki środowiskowe, muzyka i ... i napisy :( , a mam zainstalowanego W1 1.5 EE + na wszelki wypadek wszystkie języki --- i nic :/

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

A to ta oficjalna historia czy robiona przez fanów? Bo tylko w tych dwóch oficjalnych jest dźwięk. Ja tak miałem, a w tych 3 kolejnych jedynie napisy i efekty.

 

Ludzie gdzie można wilkołaka spotkać oprócz areny? Bo po stronie Roche'a go nie było. Niby w 3 akcie jest.

Link to post
Share on other sites

Dałby mi ktoś save'a do 1 aktu z rynsztunkiem? Miałem format i wszystkie savy poszły w p...u ( a miałem wszystkie rynsztunki  :cry: ) :/

 

Edit: już mam. Komuś wysyłałem takowego save'a :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...