Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Gość darkatraz

W2 to bardziej taki pokaz mozliwosci RedEngine niz kontynuacja gry. Jedyne co mi sie podoba najbardziej w W2 niz W1 walka. Jest taka bardziej dynamiczna i realistyczna.

 

W1 mial po prostu ten klimat mroczny. W2 to bardziej basn, a wszystko przez USA. Mogli wydac W2 tylko na PC i w EU to klimat na 100% bylby pepszy niz jest aktualnie.

Link to post
Share on other sites

W1 miał niesamowity klimat, tam np. na Podgrodziu to czułem się jak u siebie na wsi:D Te domki, ci ludzie pracujący, pola, drzewa, rośliny i do tego muzyka. To wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat. W W2 już tak nie jest, jedynie Flosam i to głównie Binduga trzyma klimat, może jeszcze Vergen a tak to marnie. Brakuje mi też w W2 krypt, które też tworzyły niepowtarzalny, mroczny klimat. Nie wiadomo było jaki potwór czai się za rogiem a było ich nieraz sporo. Szkoda też że w W2 zrezygnowali z większości potworów znanych z W1 i występujących w prozie Sapkowskiego. Do tych zmian pewnie w sporej mierze przyczyniło się też wydanie Wieśka na konsole. Sama walka w W1 była robiona z myślą tylko o PC w W2 widać że robili również z myślą o konsolach, osobiście nie mam jej nic do zarzucenia bo fajnie sie walczy ale w W1 jakoś lepiej to wszystko wyglądało. Odblokowując kolejne talenty można było podziwiać ciekawe akrobacje Geralta z mieczem. Kolejna sprawa to poziom trudności, grając na mrocznym czasami mam wrażenie że gram na łatwym poziomie. Jeszcze nie spotkałem przeciwnika który stanowiłby spore wyzwanie (nie licząc maga od Vranów). Wszystkich można pokonać bez zażywania jakichkolwiek eliksirów czy też olejów. W W1 się tak nie dało, tam bez odpowiedniego przygotowania przed walką niektórych przeciwników nie dało rady zabić. Tam poziom trudny to było coś, każda walka była wyzwaniem. Na bagnach czasami ciężko było przeżyć. I najważniejsze długość gry, powiem szczerze że wolałbym mieć gorszą grafikę a mieć jeszcze 2 akty więcej. :)

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na modzie FCR tak to działało, nie wiem czy normalnie też ale skoro ci się udało to pewnie tak. Wystarczy że ma się wykupiony talent na ucznia w znaku Aard i jedno uderzenie z bliskiej odległości wystarczy żeby ogłuszyć bestie. Później tylko jeden cios i po walce.

Wogole po co robili to na konsole. W1 to byl nasz taki zaje*** exclusive na PC. Tak samo "bylo" z Crysis i Crysis Warhead.

To było imo złe posunięcie ze strony CDP Red że postanowili wydać Wieśka na konsole. To była gra typowo komputerowa i tak powinno zostać. Cała mechanika Wieśka pierwszego była robiona z myślą tylko i wyłącznie o PC. W W2 czuję się czasami jakby twórcy prowadzili mnie za rękę wytyczonymi przez siebie ścieżkami przy wykonywaniu poszczególnych questów. Ilość questów pobocznych też jest marna, przez co czasami nie ma co robić. W W1 nigdy nie narzekałem na brak zleceń bo było ich pod dostatkiem, większość od przypadkowo napotkanych NPC. Jeśli chodzi o Crysisa to tam podobna sytuacja, pierwsza część i dodatek to była rewolucja w tworzeniu gier. Gra zabijała każdego kompa. Kolejna część to już niestety multiplatformówka i dało sie to niestety zauważyć, grafa już tak nie zachwycała. Trzeba było czekać na szereg patchów, które te grafę doprowadziły do normalnego stanu. Obie gry zarówno Wiesiek jak i Crysis mogły stać się wizytówką PC ale nie bo nie obyło by się bez konsol... Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Rafal Crysis i Warhead juz exclusive'em PC nie jest. Crytek zamierza wydac te dwie czesci razem na konsole jakos w polowie przyszlego roku albo na poczatku.

 

Zreszta skoro pierwsza czesc tworza na jedna platforme to nie mogli tak samo zrobic z kontynuacjami :?::co: Tylko robic jako multiplatforme. No ludzie. Jak cos wydajemy tylko na jedna rzecz to trzymajmy sie tego rowniez z kontynuacjami. :[

Link to post
Share on other sites

Rafal Crysis i Warhead juz exclusive'em PC nie jest. Crytek zamierza wydac te dwie czesci razem na konsole jakos w polowie przyszlego roku albo na poczatku. Zreszta skoro pierwsza czesc tworza na jedna platforme to nie mogli tak samo zrobic z kontynuacjami :?::co: Tylko robic jako multiplatforme. No ludzie. Jak cos wydajemy tylko na jedna rzecz to trzymajmy sie tego rowniez z kontynuacjami. :[

Zwykły Crysis na konsole już jest pod nazwą Crysis Remastered :)
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś jest ciekaw jakie są dostępne w grze miecze, zbroje itd. może użyć tego http://witcher.nexusmods.com/mods/275 .

Ten mod daje nam możliwość kupienia wszystkich mieczy, zbroi i innych przedmiotów dostępnych w grze. Nawet tych ukrytych, których znalezienie graniczy z cudem. Niektóre klingi wymiatają. :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

FX-8320 OC 4.8 ghz

GA-990FXA-UD5

ASUS HD 7970 Direct CU II 1300 mhz/1650 mhz

Kingston 120 gb Hyper X Grey

4x4 gb Kingston Hyper X 1600 mhz CL 9

 

ogólnie taki

 

ogólnie taki przedział fpsów jest, w zamkniętych pomieszczeniach idzie + 60 fps a na zewn. nie spada poniżej 50

Edytowane przez AMD Radeon Team
Link to post
Share on other sites

ma ktoś problem z takimi jakby mignięciami na ekranie ?

to nie są artefakty to na pewno bo na każdym taktowaniu to mam, ale nie wiem czy to nie tylko przy uberpróbkowaniu

 

mam cały rynsztunek świętokradcy, oprócz miecza stalowego, jest on niezbędny ? czy mogę go pominąć ?

Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o tę zmianę szaty graficznej po wydobyciu miecza z pochwy?

W rynsztunkach kompletne sety to podstawa, jeśli brakuje ci choć jednego z 6 elementów to będzie ci zjadać hp przy wyciągnięciu "przeklętego" miecza. Specjalnie zaznaczyłem przeklętego, bo korzystając z innego miecza niż te z rynsztunku nic się nie dzieje. A tak na serio to mogłeś sobie darować świętokradce i zbierać na wiarołomce bo trochę kasy to pożera. Kompletny wiarołomca to koszt : 5985 + materiały. Na 33 str. masz materiały i koszt. Na 34 str. właściwości każdego rynsztunku. ;)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...