Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Też żałuje że dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale :) Zapomniałem tylko o jednej rzeczy, zabiłem Jakuba i Króla Gonu i nie zapisałem gry :/ Niedługo myślę zabrać się za poziom Hardcor a później Wiedźminm tam to się będzie dopiero działo. :D Teraz mi się udało ukończyć grę na 39 poziomie, widziałem gameplay jak ludzie kończyli na 50 poziomie. Nie wiem czy to jest w ogóle realne, chyba że z jakimiś wspomagaczami.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym nawet Commodore żeby w to pograć :D

 

I W2 ukończony po raz 8 :D Drugi raz na mrocznym, wcześniej starcie ze strażnikiem od Vranów w queście "Sprzed stuleci" było najgorszą rzeczą jak mogła mnie tam spotkać. A teraz przez całą grę tylko czekam na tę walkę :D Nie powiem za pierwszym razem jeszcze mi sie nie udało go ubić, choć byłem blisko ale zszedłem do 4-5 prób :D Mam wrażenie że ta gra robi się coraz łatwiejsza, kolejny raz kusi mnie żeby pójść samą alchemią, bo bez niej eliksiry, oleje, petardy, pułapki itd. są bez sensu. Same efekty uboczne. Teraz zacząłem używać więcej petard i są świetne tylko tak jak piszę bez rozwoju drzewka alchemii efekty są słabe. Jeśli chodzi o same eliksiry to w porównaniu do W1 są one niemalże bezużyteczne, ja przez całą grę użyłem tylko kilka razy kota, chodząc po kopalni w Vergen bo było ciemno jak w d.... Da się bez nich żyć, w W1 to one naprawdę odgrywały ogromne znaczenie i większości przeciwników nie dało się bez nich pokonać a tutaj bez problemu. Imo powinni coś na tym polu zmienić, w kolejnym patchu. Trzeba będzie niedługo wypróbować nagłą śmierć, może tam będzie trochę zabawy :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, też tak na początku myślałem że nie można zapisywać ale można. Save robi się normalnie, tylko że jak zginiesz to wszystko przepada. Będę próbował też tak zrobić że wezmę ostatnie save i przeniose do innego dysku albo na pena i w razie śmierci skopuje go z powrotem do katalogu z save :D W sumie jedyne miejsce gdzie teraz ginąłem to było starcie ze strażnikiem Vranów, smoczyca też na początku dała mi trochę po du**e a tak to jak nie robiłem głupich błędów to przez cały I i II akt nie zginąłem ani razu. Bo tak naprawdę nie było gdzie :) Dużo robiły te rynsztunki, to są naprawdę potężne zestawy i wszystkie inne bronie, pancerze nie mają startu do nich. Dodatkowy plus to wysysanie hp z przeciwników, także jaskółka była niepotrzebna.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ja się próbowałem z nim bawić petardami bo mi się nudziło, podobnie ze smokiem. :D Ale efekt zerowy, bez rozwoju alchemii petardy na bossów nie działają. A jak już to te obrażenia są minimalne, jedynie tańcząca gwiazda coś tam robi, w starciu z kilkoma słabszymi przeciwnikami jest świetna. Już sobie to wyobrażam jaką moc mają petardy, oleje oraz pułapki idąc alchemikiem. Niedługo spróbujemy pójść samą alchemią a później magią :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

...idąc alchemikiem. Niedługo spróbujemy pójść samą alchemią a później magią :D

Alchemii nigdy nie rozwijałem, ale maga mam już za sobą -- można w ogóle mieczy nie mieć i iść w samych kalesonach %-)

Powaga, nawet na trudnym ciężko oberwać -- trzeba tylko się przestawić na zupełnie inny tryb walki.

 

E:

ale też poszedłem na łatwiznę - zrobiłem sobie save przed zadaniem "sprzed stuleci" - tam rozdałem sobie talenty na maga i wypróbowałem na okolicznych przeciwnikach :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wiedziałem że ścieżka alchemii jest potężna ale żeby aż tak :o Chyba zbliża się 10 podejście do Wieśka :D Od dawna mnie kusiło żeby pójść samą alchemią. :]

 

Teraz używanie eliksirów i nie tylko ma sens. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość DANNY__79

Mało się dzieje w temacie -- cóż, mało się dzieje i w w2 :(

 

Dziś odpaliłem na chwilę w2 na sterach beta 304.72 -- zauważyłem jakieś dziwne przycięcia - początkowo myślałem, że to po łatce 3.2.1 (ale tam wg tego co pisali były tylko poprawki w języku). Nie czekając wróciłem do sterowników whql -- problem ustąpił, a gra znowu działa bardzo komfortowo w fhd :) -- zatem przestrzegam przed beta 304.72 w w2

 

Wiedziałem że ścieżka alchemii jest potężna ale żeby aż tak :o Chyba zbliża się 10 podejście do Wieśka :D Od dawna mnie kusiło żeby pójść samą alchemią. :]

http://www.youtube.com/watch?v=6E69op1USIE&feature=player_embedded

 

Teraz używanie eliksirów i nie tylko ma sens. :)

 

No no !!! robi wrażenie -- ale i nakombinować też się trzeba przed każdą walką. Nie ma lekko.

Link to post
Share on other sites

W alchemii to jest taki hardkor, bo tam gra się głównie petardami, pułapkami a mieczem sporadycznie. I eliksiry są na porządku dziennym. Nie wiem dlaczego ale w W2 bez eliksirów można się obejść nawet na mrocznym. W W1 nie dało rady, tam trzeba było mieć pod ręką spory arsenał eliksirów i olejów szczególnie na najwyższych poziomach trudności.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Bo w1 był (przynajmniej dla mnie) lepszy pod prawie każdym względem (nawet grafikę miał jakąś bardziej swojską, bardziej taką naszą, polską -- te pola, drzewa, liście -- wiadomo, sporo w grafice się zmieniło, ale w1 miał po prostu ten słowiański klimat).

 

Grając w w1 czułem się jak na wsi u rodziny za szczenięcych czasów. W w2 nie ma tego :/:(

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...