Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Gość DANNY__79

Nie było mnie trochę i temat prawie zdechł :P

 

Nie gram już co prawda w W2 (bo ile można), ale w wolnych chwilach w W1 pykam. Właśnie utknąłem na Brzegu -- muszę bogini (z jeziora) przynieść przedmioty godzące dwie rasy (od ludzi już mam), ale za nic nie pamiętam kiedy ten kapłan przy ołtarzu znów się pojawi ??? Może mi się coś w grze zepsuło ? Nie mam pojęcia, latam i wykonuję zadania poboczne, a kapłana ani widu, ani słych :/

Link to post
Share on other sites

kapłan u mnie był prawie cały czas

wystarczyło wybić tych vodianoi na brzegu przed odmętą

 

 

 

hmm

wiesz co

musisz płynąć na wyspę pani jeziora i iść załatwić tego głównego gościa z vodianoi

po walce z nim dostaniesz to co chcesz i jak dobrze to rozegrasz to dostaniesz od pani jeziora miecz

no i jak chcesz to spróbuj ją przelecieć :P

wystarczy dać że wybierasz się na arcyważną misję potem że ma najładniejszą du**ę w temerii i jazda

Edytowane przez BluMan
Link to post
Share on other sites

On tak przeważnie przed zmierzchem się pojawiał lub po południu. Jak go nie ma to zapytaj tej nimfy Najady może co wie. Ja od wczoraj też wróciłem na nowo do W1 bo w W2 narazie nie moge grać, zwyczajnie mi się znudził. Bo ile można, 7 razy go zaliczyłem, widziałem chyba każdy zakątek, zrobiłem chyba wszystkie wuesty poboczne. Główne zadania robiłem na kilka sposobów także narazie będzie dłuższa przerwa od W2. W W1 gram z modami Full Combat Rebalance i Scabbard mod, gra nabrała zupełnie innego wymiaru. Uczę się od nowa grać :D Teraz juz nie ma tak dobrze, że podejdziemy do potwora i nawalamy go np. stalowym mieczem. Bez olejów i odpowiedniego rozdania talentów nie mamy szans nawet ze zwykłym utopcem, nie mówiąc już od 3-4 osobowej grupce barghestów. Każdy ruch trzeba przemyśleć, do każdej walki odpowiednio się przygotować bo w przeciwnym razie kończy się to śmiercią. Walki przypominają te znane z sagi czy też opowiadań, jeszcze jak minimalistyczny interfejs gdzie mamy pokazane tylko najpotrzebniejsze rzeczy, nie ma nazw przeciwników ani ich paska życia trzeba wtedy cały czas spoglądać na medalion żeby nas jakiś przeciwnik nie zaskoczył :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Ciekawy te mody do w1 :) hmmm, a jakieś mody poprawiające jakość grafiki to są do w1 ?

 

ha -- racja,

Trzeba było jeszcze załatwić misję u pustelnika, dowiedzieć się od niego kilka rzeczy dot. Pani z Jeziora itp, następnie udać się do niej, porozmawiać czule, zrobić swoje i gra od razu ruszyła do przodu :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja tam wróciłem narazie do W1 bo dwójka mi sie przejadła :D Gra z tym FCR jest świetna. Zupełnie inne podejście do gry, z jednej strony jest łatwiej bo przeciwnicy szybciej padają ale tak sam działa w drugą stronę. Jeden nieuważny ruch i po Geralcie. Z bestią w I akcie cała walka trwała ~2s :D Nie trzeba też pić kota przed wejściem do ciemnych pomieszczeń bo Geralt ma zdolność widzenia w ciemności na stałe :) Kolejną fajną sprawą jest ekosystem, teraz na bagnach potwory nie szwendają się pod nogami, trzeba na nie zapolować bo jest ich mało i niektórymi składnikami trzeba rozsądnie zarządzać bo można je zdobyć tylko raz. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Cała walka polegała na walnięciu w nią Aardem który wykupiony miał tylko jeden talent na powalenie i zadaniu jednego silnego ciosu :D Oczywiśnie na mieczu olej przeciw upiorom. Oleje teraz to podstawa i trzeba mieć spory arsenał pod ręką. Polecam każdemu grę z tym modem oraz Scabbard mod, gra nabiera zupełnie innego wymiaru. Świetnie wyglądają pochwy na miecze. I przy grze z tym modem lepiej zapomnieć o stylu grupowym bo tutaj zwyczajnie nie działa. Trzeba brać każdego przeciwnika osobno, trudność polega jeszcze na tym że np. bossowie mogą się regenerować. Nie ma możliwości że uszkodzimy osobnika gdzieś w połowie i odejdziemy gdzieś na bok żeby się zregenerować. Bo w tym czasie jemu powróci całe hp. :)

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś gdzie w III akcie w W1 można kupić/zdobyć olej przeciw wąpierzom? Pojawiły się fledery i bez oleju nie da rady ich nawet tknąć, oczywiście chodzi mi o gre z FCR. Wiem że jest on w księdze Gromu ale ona jest do zdobycia dopiero w krypcie Kruka w V akcie.... :/

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Też nie pomogę, ten mod jest mi zupełnie obcy, a w normalnej rozgrywce fledery nie były o ile pamiętam jakimś wielkim wyzwaniem (oczywiście na normalnym trybie).

 

Zainstalowałem 3.2 odpaliłem jakiś save i widzę nowe ikonki (chyba do sortowania), ale nie mam mimo to ochoty na w2 -- gdyby dali nowe przygody -- ooo tak, wtedy grało by się znowu :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

o ile sobie przypominam ostatnia walka z Letho nie ma wpływu na zakończenie. Może jedynie świadomość gracza, że zemścił się za króla i dotrzymał słowa danemu Roshowi na samym początku -- ale to chyba tyle.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...