Skocz do zawartości

svchost.exe obiciaża procesor prawie w 100%


Recommended Posts

Od razu po zalogowaniu procesor jest obciążony właśnie przez ten proces. Combofix nic nie pomógł. ESET nic nie wykrył. Nie mogę dojść samemu, która usługa jest za to odpowiedzialna lecz zauważyłem, że gdy zabiję proces to rozłącza mi internet. Po ponownym połączeniu znów proc idzie na 100%. Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować bo nawet muzyka się rwie, nie wspominając o pokazie slajdów podczas surfowania po necie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś programem Process Explorer ? On pokazuje ścieżkę do takiego "delikwenta" który obciąża.

U mnie np. było tak że któryś z gadźetów pulpitu po jakimś czasie zaczynał pracować na ok.13%.

Link to post
Share on other sites

Też tak kiedyś miałem. Po aktualizacji w win 7, svchost.exe cały czas obciążał procesor w 100%. Zaniepokojony zacząłem czytać na różnych forach, co jest grane %-) Ponoć sprawa jest związana z NetFrameworkiem 4. Przechodzi samo, wystarczy dać mu na to trochę czasu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś programem Process Explorer ? On pokazuje ścieżkę do takiego "delikwenta" który obciąża. U mnie np. było tak że któryś z gadźetów pulpitu po jakimś czasie zaczynał pracować na ok.13%.

http://zapodaj.net/1...368791.jpg.html

Nie wiem od czego to jest.

z jakiego połączenia internetowego korzystasz??? rozłącz neta i wyłącz program od niego - sprawdź czy wtedy obciązenie CPU nie maleje

To nie to.

Miałem to samo wystarczy wyłączyć Auto aktualizacje systemu i po sprawie

To też nie.

 

EDIT: po pewnym czasie wszystko wraca do normy (tj. jakieś 5-10 minut), zauważyłem też, że gdy nie połączę się z internetem od razu po zalogowaniu tylko poczekam aż wykorzystywanie procesora spadnie do 0% i dopiero wtedy to zrobię, znów svchost zjada mi CPU

 

Spyboot i Malwarebytes nic nie wykrywają.

 

Edytowane przez matej
Link to post
Share on other sites

W tym wątku ktoś proponuje ustawienie używanego połączenia jako pierwsze, przez co niby komp nie szuka

po innych które jest aktywne. Może coś naprowadzi Ciebie.

Może masz jak ja, któryś z gadżetów Windowsa na pulpicie jak System Monitor czy inny ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...