Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, mam nadzieje ze w dobrym miejscu temat:D

 

do rzeczy... chodzi o zintegrowaną karte sieciową na płycie (asus P5P43TD PRO). Nastepnego dnia po milej nocy kiedy waliły pioruny nie mogłem dostać się do internetu. Sprawdzony od razu kabel, modem, router. Wcześniej miałem po wifi wiec wlozyłem adaptrek i wszystko hula. Problem jest z kartą sieciową, windows jej nie widzi a na płycie caly czas pali się zielona lampka. Poczytałem na forum i w guglach ze to moze byc przepalenie.

Pytanie jest takie - jesli pali się to caly czas, nawet przy wyłączonym kompie to mam sie tym przejmowac? Spali mi sie reszta? Czy jest mozliwośc odlączenia karty zintegrowanej - w biosie? Wyłączać kompa na zasilaczu?

 

Mialem już kiedys problem z zasilaczem i to chyba tez przez burze. Zasilacz na szczescie wymieniony na gwarancji. Ten teraz wytrzymał ale cos musiało się zjeba...ć. Zaopatrzyłem sie już w nową listwę, niestety pomyliłem się bo wziąłem acara zamiast evera ale raczej lepsze to niz listwa sprzed 15 lat.

 

Jeszcze takie pytanie czy stara karta sieciowa, PCI raczej pasi do nowszych sprzętów systemów - win 7 x64? bedzie to hulać czy kupować nową? Nie jest to jakiś wielki wydatek, ale lepiej się spytać

 

miłego! dzięki!!

Link to post
Share on other sites

Kartę sieciową oczywiście można wyłączyć w Biosie, tak czy siak jeśli jest faktycznie walnięta to nie powinna reszcie zaszkodzić.

Szczerze to wątpię aby stara karta pod Win7 chodziła, chyba lepiej kupić coś co faktycznie ma wsparcie „siódemki"

Link to post
Share on other sites

Kartę sieciową oczywiście można wyłączyć w Biosie, tak czy siak jeśli jest faktycznie walnięta to nie powinna reszcie zaszkodzić.

Szczerze to wątpię aby stara karta pod Win7 chodziła, chyba lepiej kupić coś co faktycznie ma wsparcie „siódemki"

 

co za bajki opowiadasz? jakie wsparcie "siódemki"???karta sieciowa ma mieć co najwyżej wsparcie producenta , a nie systemu ...zresztą u mnie chodzi stary realtek chyba 12 letni .Odłącz kartę w bios - powinna być taka opcja na tej płycie

Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika że ta płyta główna padnie prędzej czy później, aczkolwiek może będziesz miał szczęście, w każdym razie zrób sobie kopie zapasową danych z dysku

 

karta będzie pasować jak znajdziesz do niej sterowniki, ewentualnie dużo sterowników windows 7 sam pobiera z neta, router cały?

Edytowane przez browarpll
Link to post
Share on other sites

większość sieciówek jest na tak standardowych chipach (te najtańsze to bardzo często Realteki 8139), że bez problemu powinna Ci chodzić pod 7mka, jeżeli pod XP chodziła

 

 

jak CI się płyta nie zjarała bezpośrednio podczas burzy tylko zjadło sieciówke to już raczej Ci się nie zjara - natomiast możesz dla pewności ją w Biosie wyłączyć, choć nie będzie to miało większego znaczenia

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Odłącze sieciowke w biosie i zrobie kopie dysku na wszelki. Zostaje trzymac kciuki i na przyszłość wyłączać kompa z prądu podczas burzy!

Co do starej karty to czy ona chodzila pod xp - nie pamiętam. Mam ze 3 stare sieciówki nawet nie wiem czy dzialają :) Lepiej nie ryzykować, kupie nową i po problemie.

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...