Skocz do zawartości

Radeon 7850 vs GTX 560Ti do renderingu oraz inne pytania do was.


Recommended Posts

Witam!

 

Za niedługo mam zamiar kupić sobie nowy komputer.

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko bedzie cacy :)

 

Mój Zestaw:

 

Procesor: i5 2500k 3,3 ghz

Mobo: Asrock P67 Pro 3

RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMS3

GPU: Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 PCI-E BOX

PSU: OCZ Modxstream Pro 600W Modular

Obudowa: Cooler Master RC-311B-BKN1

 

Troszkę poczytałem o tej karcie, którą mam zakupić, i doczytałem się ze ma wejście PCI-Express 3.0 x 16

lecz na mojej płycie głównej nie znalazłem w specyfikacji takiego wejścia. Czy ta karta wejdzie na tą płytę główną wyżej wymienioną? Komputer będzie przeznaczony w szczególności do renderingu i troszkę gier.

Czy wybrałem dobre pamięci, nie chcę aby po tygodniu sie spaliły czy coś innego się z nimi stało.

Montować filmy będę w Sony Vegas. Poczytałem, że Vegas wspiera OpenCL ( Ten Radeon posiada taką funkcję), ale też Sony Vegas wspomaga się przez CUDA , która występuje w GTX 560Ti, którego mam na oku. Którą kartę wybrać? Która wydajniejsza?

Mój budżet to max 3200 zł z monitorem (Monitora nie podałem, gdyż nie jest taki ważny tej specyfikacji)

Dyski twarde mam własne,które puszczę w RAID. Jaki okres jest najlepszy na zakup komputera. Z moich obserwacji wynika czerwiec / lipiec. Chcę, abyście podzielili się swoimi opiniami dotyczącymi tego zestawu.

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Pozdrawiam Caffu

Link to post
Share on other sites

kup zestaw w wakacje choć z tymi walutami to teraz nic nie wiadomo karta hd 7850 obecnie nie opłaca się kupować 560 Ti karta będzie pasować, PCI-Express 3.0 x 16 to standard szybkości przesyłu danych pomiędzy płytą a kartą, dodaj do tego chłodzenie na procka aby zrobić oc, pamięci ram polecam kupić typu low profile czyli np. LINK lub LINK aby chłodzenie procka weszło bez problemu

Link to post
Share on other sites

Mam podobny zestaw tylko lepszą płytę. Także intensywnie montuję filmy. Ostatnio odkryłem możliwość akceleracji GPU podczas pracy.

 

Render filmów którym nałożyłem dużo efektów jes 3-4 razy (tak 300-400%) szybszy. Korzystam z karty nVidii i Adobe Premiere Pro.

Link to post
Share on other sites

co do pci-e 3.0 x16 to po pierwsze to daje średnio 0 % do wydajności, po drugie i tak ci tego płyta nie obsługuje, po trzecie procesor ci tego także nie obsługuje więc sobie tym nawet głowy nie zawracaj. co do zestawu to fajny, karta 7850

przydał by ci się cooler na cpu, bo na standardowym 3.3 GHz może ci cpu grafikę blokować...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

spokojnie, karty na pci-e są wstecznie kompatybilne, nawet do pci-e 1.1 x16 możesz wsadzić możesz i pójdzie. pci-e 1.1, 2.0, 3.0 różnią się tylko wydajnością, sprzętowo wyglądają i działają tak samo ( no nie tak samo, bo różnią się, ale w ogólnym pojęciu wsadzić możesz do każdego )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...