Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do GPU, od strony technicznej RSX (PS3) to G70 czyli 7800 GTX (24PS/8VS), którego dla zminimalizowana liczby odrzutów w pierwszych fazach produkcji ograniczono w kwestii ilości jednostek ROP. Zegary "tykają" z częstotliwościami charakterystycznymi dla 7900 GTX, ale wąskim gardłem jest 256mb pamięci DDR3 na 128-bitowej szynie.

 

Układ w X360 to coś pomiędzy X1950 XT a HD2900 XT. Posiada on 48 zunifikowanych jednostek shader, znacznie jednak uproszczonych względem architektury VLIW5. Do tego 512mb DDR3 pracuje na szynie 256-bit, ale współdzielone jest między CPU oraz GPU, dodatkowo dochodzi 10mb eDRAM na bufor ramki no i chip HANA odpowiadający za skalowanie obrazu do 1080p. W PS3 takie obliczenia musi brać na siebie Cell, ale generalnie dev z tego rezygnują.

Link to post
Share on other sites

Co do GPU, od strony technicznej RSX (PS3) to G70 czyli 7800 GTX (24PS/8VS), którego dla zminimalizowana liczby odrzutów w pierwszych fazach produkcji ograniczono w kwestii ilości jednostek ROP. Zegary "tykają" z częstotliwościami charakterystycznymi dla 7900 GTX, ale wąskim gardłem jest 256mb pamięci DDR3 na 128-bitowej szynie. Układ w X360 to coś pomiędzy X1950 XT a HD2900 XT. Posiada on 48 zunifikowanych jednostek shader, znacznie jednak uproszczonych względem architektury VLIW5. Do tego 512mb DDR3 pracuje na szynie 256-bit, ale współdzielone jest między CPU oraz GPU, dodatkowo dochodzi 10mb eDRAM na bufor ramki no i chip HANA odpowiadający za skalowanie obrazu do 1080p. W PS3 takie obliczenia musi brać na siebie Cell, ale generalnie dev z tego rezygnują.

Mnie to przekonuje :D
Link to post
Share on other sites

PS3 to niestety fail tej generacji, żółtki z małymi siusiakami byli zbyt pewni siebie po sukcesie PSX i PS2, dlatego schrzanili wszystko co mogli. Żenujące multiplatformy które nie chodzą nawet w 720p i ledwo wyciągają 25 fpsów, a większość exów Sony to samograje/interaktywne filmy albo setna cześć God of War. Pt.

Normalnie wziąć takiego debila i skopać mu du**ę.

 

Aż brak mi słów :). 25 fps? Chyba człowieku pomyliłeś platformy :) Wszystko śmiga jak należy. PS3 jest zdecydowanie bardziej przystępny dla graczy niż XBOX 360. PS Plus + darmowy online to jest to czego powinniśmy oczekiwać. Brak 720p? Ja mam 720p i 1080p rozdziałki. Nie wiem co ty za bzdury piszesz.

 

Xbox 360 to dobra konsola, ale dla singlowców. Żeby płacić za online to szczyt CHAMSTWA! + usługi online to PS3 wypada zdecydowanie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy GTA5 na PS Fail też będzie chodziło 630p i ledwie wyciągało 25 fps jak to było z czwóreczką. :)

 

Współczuje grania w multiplatformy na PS3. :)

No ale komunia jest tylko jedna, więc większość fanów tego cuda techniki nie ma już szans zmienić platformy. :)

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

marudzisz fenikz.... PS3 jest najlepsze

 

ohohoho oho oo hoh o rarra raaaaahahahahahhahah hehehehe hehehhe hehehe ooooo ooooo ooo oo................... %-)

 

nie ma to jak gimbusy mające zero pojęcia o czymkolwiek %-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Konsole są tylko wygodniejsze i nic więcej, cała reszta to PC > kąsolki, kolega ma rację niestety.

 

Chociaż nie w przypadku PS3, gdzie są jakieś chore patche po kilka giga i przymusowe instalki do prawie każdej gry.

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przestań, przosze cie przestań *******ić. Miałem wszytko w domu od PSXa poczynawszy a skończywszy na Vicie, jeszcze nadrabiałem zaległości kupując przeróżne snesy, megadrive, gameboye itd, które w tamtych czasach w polsce były niedostępne, więc nie załamuj mnie chłopie swoją nikłą wiedzą o prawdziwym gamingowym świecie.

Link to post
Share on other sites

No ale mi chodzi o granie w multiplatformy, bo jeśli chodzi o exy to nie ma sensu robić wojenek, wszystkie platformy mają swoje perełki dla których warto kupić dany sprzęt.

Edytowane przez fenikz
Link to post
Share on other sites

Konsole są tylko wygodniejsze i nic więcej, cała reszta to PC > kąsolki, kolega ma rację niestety. Chociaż nie w przypadku PS3, gdzie są jakieś chore patche po kilka giga i przymusowe instalki do prawie każdej gry.

Ta wygoda to bardzoooooo dużo :P
Link to post
Share on other sites

no tak, ale musisz wybierać, wygodę czy dużo ładniejsze gry, więcej fps, masa modów, więcej dostępnych tytułów, możesz grać padem oraz MiK... ja wolę to drugie, bo z tą wygodą na PC nie ma tragedii jakiejś

Link to post
Share on other sites

Nie no konsole mają plusy. Mają mało przycisków co znacznie ułatwia obsługę;]

Power ON i gramy a nie jakies instalowanie itd.

Wiesz PC wymaga za dużo wysiłku fizycznego i umysłowego dlatego ludzie wybierają konsole które tego niewymagają ;]

 

No i nawet sam sprzęt wymaga by pomyśleć by otpowiednie komponenty złożyć a konsola to jedno pudełko które ktoś za Ciebie już złożył.

Nawet systemu nie musisz przeinstalowywać jak po czasie zaczyna "mulić" ;]

 

Edytowane przez felo-02
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nawet systemu nie musisz przeinstalowywać jak po czasie zaczyna "mulić" ;]

Może twój muli bo ja mam lapa z oderwanym ekranem na którym jeden system siedzi od 2 lat i jakoś nic nie muli. Więc jeśli ci coś mulić zaczyna to lepiej kup konsolę, bo znaczy to, że nie umiesz się swoim komputerem posługiwać :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...