Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wydajnościowo i pod względem grafiki to obie konsole są tak zbliżone nie ma co się spierać w tej kwestii. Po prostu poziom graficzny exów czy nie exów jest naprawdę bardzo zbliżony lub ten sam. PS3 jest zdecydowanie cichsze, bardziej kompaktowe i bez zasilacza zewnętrznego. Xbox z kolei ma pada, któremu ten od PS3 do pięt nie dorasta. Do tego aktualizacje systemu i gier na Xbox 360 to błysk, PS3 to długi proces. Gry to kwestia gustu, Killzone 3 czy Uncharted nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak się spodziewałem. Nie są to złe gry. Uncharted wizualnie porywa, muzyka bomba, dźwięk też, humor, klimat Indiana Jones itp. Ale sama walka jest nudna i nie dostarcza takich emocji i adrenaliny jak Gears of War. Do tego wibracje w PS3 są jakieś drętwe, mało ich, może źle zaimplementowane w porównaniu do tego co jest na Xbox.

Link to post
Share on other sites

PS 3 ma 8 rdzeni, Xbox 3 rdzenie więc chyba wiadomo co lepsze (do tego wypas Bluray)

no i co z tego , że ma 8 rdzeni... Buldożery też mają ileś tam rdzeni a i7 zjada je wszystkie na podwieczorek jeśli chodzi o gry
Link to post
Share on other sites

no i co z tego , że ma 8 rdzeni... Buldożery też mają ileś tam rdzeni a i7 zjada je wszystkie na podwieczorek jeśli chodzi o gry

 

Co z tego? A to z tego że taki Cell w PS3 bije takiego intelka i7 w renderingu i transkodowaniu materiałów Full HD proszę sobie poczytać i sprawdzić. Sam test przeprowadzałem w 2009 roku kiedy to jeszcze można było mieć linuxa na PS3.

 

"Dla porównania, komputer z Intel Core i7 965 XE zapewniają zazwyczaj wskaźnik przetwarzania klatek (framerate) na poziomie 18 fps a zwykłe komputery typu desktop sa na poziomie od 3 do 5 fps. W efekcie kodowanie całego filmu pełnometrażowego zajmuje pół dnia.W przypadku CodecSysa CE-10 komputer z Windows XP lub Vistą za pomocą oprogramowania sterującego wysyła dane wideo przez złącze Ethernet do konsoli PS3"

Co do exów PS3 to jak można pisać że są zbliżone do xboxa exy z PS3 biją na głowę i w czym xbox jest lepszy od PS3 może w grach multiplatformowych.

Zobaczcie sobie takiego Killzone'a co się dzieje na ekranie tyle efektów że xbox by tego nie pociągnął Uncharted następny tytuł który kładzie na łopatki każdy tytuł na xboxa a zbliżające się tytuły jak The Last OF US Beyond Two Souls i God of War tylko to potwierdzą.

Xbox był lepszy chyba w sprzedaży ale tylko dlatego że wyszedł rok wcześniej od PS3 i nie piszcie że platformy są porównywalne bo PS3 jest o klasę lepsze wystarczy 2 podstawowe argumenty napęd blu-ray i granie po sieci za free.

Można by tak długo wymieniać tak samo jak z usługą PSN gdzie połowa rzecz nie jest dostępna w Polsce jak

"VOD, Music Unlimited i VIDZONE (darmowe teledyski na styl youtube).Dodajmy wypożyczalnie video, music unlimited (chmura) i odtwarzacze w stylu Skyplayer, BBC player itp"

Ostatnio mając plusa w ostatnich dwóch miesiącach za 59zł można było ściągnąć za free gry aplikacje theme warte 500zł także był uważał że usługa xboxa jest taka super 8)

W czym xbox jest lepszy od PS3 bo czegoś nie rozumiem może tutaj jak na innych forach dużo fanbojstwa microshitu i dlatego mamy takie komentarze. :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Co z tego? A to z tego że taki Cell w PS3 bije takiego intelka i7 w renderingu i transkodowaniu materiałów Full HD proszę sobie poczytać i sprawdzić. Sam test przeprowadzałem w 2009 roku kiedy to jeszcze można było mieć linuxa na PS3. "Dla porównania, komputer z Intel Core i7 965 XE zapewniają zazwyczaj wskaźnik przetwarzania klatek (framerate) na poziomie 18 fps a zwykłe komputery typu desktop sa na poziomie od 3 do 5 fps. W efekcie kodowanie całego filmu pełnometrażowego zajmuje pół dnia.W przypadku CodecSysa CE-10 komputer z Windows XP lub Vistą za pomocą oprogramowania sterującego wysyła dane wideo przez złącze Ethernet do konsoli PS3" Co do exów PS3 to jak można pisać że są zbliżone do xboxa exy z PS3 biją na głowę i w czym xbox jest lepszy od PS3 może w grach multiplatformowych. Zobaczcie sobie takiego Killzone'a co się dzieje na ekranie tyle efektów że xbox by tego nie pociągnął Uncharted następny tytuł który kładzie na łopatki każdy tytuł na xboxa a zbliżające się tytuły jak The Last OF US Beyond Two Souls i God of War tylko to potwierdzą. Xbox był lepszy chyba w sprzedaży ale tylko dlatego że wyszedł rok wcześniej od PS3 i nie piszcie że platformy są porównywalne bo PS3 jest o klasę lepsze wystarczy 2 podstawowe argumenty napęd blu-ray i granie po sieci za free. Można by tak długo wymieniać tak samo jak z usługą PSN gdzie połowa rzecz nie jest dostępna w Polsce jak "VOD, Music Unlimited i VIDZONE (darmowe teledyski na styl youtube).Dodajmy wypożyczalnie video, music unlimited (chmura) i odtwarzacze w stylu Skyplayer, BBC player itp" Ostatnio mając plusa w ostatnich dwóch miesiącach za 59zł można było ściągnąć za free gry aplikacje theme warte 500zł także był uważał że usługa xboxa jest taka super 8) W czym xbox jest lepszy od PS3 bo czegoś nie rozumiem może tutaj jak na innych forach dużo fanbojstwa microshitu i dlatego mamy takie komentarze. :zamykamy:

Eh, tylko , że to konsola DO GIER... Jeja spory rodem z ps3site.pl .... I PS3 i X360 mają mocne strony jak i słabe strony... Xbox jak narazie ma Wiedźmina 2 a jak dla mnie on bije wszystkie te exlcusivy na konsole, z drugiej strony granie na PS jest darmowe... Tak można ciągnąć ten temat w nieszkonczoność...
Link to post
Share on other sites

Nie miałeś do czego się przyczepić to się przyczepiłeś do Wiedzmina2 gdzie dobrze wiesz że nie ma na PS3 i to jest twoim zdaniem argument gdzie xkloc jest lepszy od PS3 :D jeszcze ten nieszczęsny komentarz "Wiedźmina 2 a jak dla mnie on bije wszystkie te exlcusivy na konsole" :D

"PS3 i X360 mają mocne strony jak i słabe strony" jak już to PS3 ma najmniej słabych stron ile razy można wymieniać i

"Tak można ciągnąć ten temat w nieskończoność..." 8) fanbojstwa nie przekonasz nawet jak masz argumenty nie do pobicia.

Link to post
Share on other sites

Cell ma 1 PPE, więc 1 rdzeń fizyczny który "pod sobą" posiada 8 podwykonawczych SPE. Z czego 1 jest zablokowana celem zminimalizowania odrzutów z produkcji, a kolejna wydzielona tylko na system i "zamknięta" dla programistów. De facto Cell jest 1-no rdzeniowym CPU i "jakby" 6 wątkowym, gdyż tyle operacji wykonuje na cykl zegara.

 

Natomiast X360 ma procesor z 3 PPE, z których na każdą przypadają 2 SPE (3x2=6). Pomijając niewielkie obciążenia narzucone przez dashboard procesory są prawie identyczne. Baa, ten w "360" jest nawet prostszy w programowaniu. Oba oczywiście to ewolucja architektury PPC G4.

 

Układ graficzny zaś to ewidentna przewaga Xbox'a, tak samo jak lepiej rozwiązany podsystem pamięci... :)

Link to post
Share on other sites

Pomijając niewielkie obciążenia narzucone przez dashboard procesory są prawie identyczne.

Teoretycznie cell ma prawie 2 razy więcej flopsów ale to teoria...

 

A jak jest w praktyce to wystarczy spojrzeć na bf3, u2/3, kz2/3, gow3, ffXIII, portal 2 i nie ma już żadnych wątpliwości.

Nie ma ani jednej gry w której xenon renderuje ssao, światło wolumetryczne, mlaa, i kupę post procesu.

Układ graficzny zaś to ewidentna przewaga Xbox'a

Co jest kolejnym potwierdzeniem na to że cell jest dużo mocniejszym procem niż xenon. Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Co jest kolejnym potwierdzeniem na to że cell jest dużo mocniejszym procem niż xenon.

Czysto matematycznie może tak to wychodzić...Jednak można wziąć pod uwagę to , że gry na konsole mają wyglądać tak samo i wówczas można stwierdzić , że moc Xboxa nie jest w pełni wykorzystywana %-)
Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tym 2 razy mocniejszy. Gdyby xbox mial faktycznie gpu 2 razy mocniejsze to gry spokojnie chodzilyby w 2 razy wyzszej rozdzielczosci a w takim ff XIII jest odwrotnie to na ps3 rozdzielczosc jest wyzsza o jakies 30%.

a w battlefieldzie 3 na xboxie nie wycinaliby efektow , czy nie zmniejszali precyzji koloru(fp10 na xboxie i fp16 ps3) .

fp10 vs fp16

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/PS3_030.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/360_030.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

 

oswietlenie:

pc

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/PC_006.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

 

ps3

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/PS3_006.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

 

x360

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/360_006.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

 

post proces

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_battlefield_3_analysis/h2h_lens_zoom_03.jpg

 

porownanie aa(zwroc uwage na krawedzie samolotu po prawej)

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/360_058.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

http://images.eurogamer.net/2011/articles//a/1/4/1/5/6/8/3/PS3_058.jpg.jpg/EG11/resize/1280x-1

 

Kolejny przykład to castlevania gdzie na xboxie występują większe spadki fps

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_castle_los/21.jpg

, mógłbym jeszcze wymienić co najmniej kilkanaście innych przykładów.

 

Zresztą sami programiści mówią o nieco większej szczytowej mocy ps3

Żeby jednak oddać sprawiedliwość Playstation 3, Carmack przyznał, że na przykład w RAGE są chwile, gdy konsola spisuje się lepiej od Xboksa ze względu na nieco większą moc obliczeniową.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Kolejny przykład to castlevania gdzie na xboxie występują większe spadki fps http://www.lensoftru...stle_los/21.jpg , mógłbym jeszcze wymienić co najmniej kilkanaście innych przykładów.

Stul pysk, po raz kolejny pieprzysz bzdury. Nawet ni chce mi się szukać tylko sam sobie znajdź porównanie wielu gier (jest na youtube) i wersje xowe w przeważającej ilości przypadków pod względem framerate robią z ps3 miazgę.

Oświetlenia na ps3 ? bahahahah człowieku, takie oświetlenie, że jak bym nie dawał w niektórych grach na ps3 brightness w telewizorze na +20 to nie dało by się grać bo nic nie widziałem !

 

Lubisz porównania z lens of truth ? To może obejrzyjmy Red Dead Redemption pajacu http://www.lensoftruth.com/head2head-red-dead-redemption/

 

Na ps3 grafika tak rozmazana, że ledwo co widać !

Link to post
Share on other sites

Rozmazanie akurat to efekt faktu że PS3 (w przeciwieństwie do X'a) nie posiada hardware'owego wsparcia dla upscalingu do 1080p. Na X'ie gry w teoretycznie tej samej rozdziałce mają mimo wszystko ostrzejszy obraz i mówi to człowiek co ma oba sprzęty :P

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Żeby jednak oddać sprawiedliwość Playstation 3, Carmack przyznał, że na przykład w RAGE są chwile, gdy konsola spisuje się lepiej od Xboksa ze względu na nieco większą moc obliczeniową.

Lens of Truth:

 

Both versions had their pros and cons, which most of were to slight to matter. When it came to texture streaming however, the 360 was slightly more polished.

 

Load times were based on both versions being installed due to software design. The 360 took this category with an eight second advantage.

 

Both versions maintained a solid 60 FPS with minimal tearing, but the 360 version suffered from frame drops when things got heavy.

 

The verdict of this Head2Head ends with the 360 sneaking by. You won’t be disappointed with either version, but when if comes to our scoring system the PS3 fell just a little short.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przeczytać to WuJ ;) Trza jeszcze zrozumieć i wyciągnąć wnioski.

 

Zrozumcie mnie, ja jestem fanbojem, owszem, ale jestem rodzajem fanboja, który jadł chleb (i dalej je) z obu pieców. Uncharted owszem to wspaniała gra a dzięki Journey, przeżyłem chyba najbardziej niesamowite 90 minut mojego życia jako gracza. Niestety, patrząc na całokształt czasu mojego, spędzonego z obiema sprzętami, w moim odczuciu ps3 zdecydowanie przegrywa z Xsem.

A co do tonu moich wypowiedzi na teksty osobnika o xywie wulfen, to już nawet ja nie muszę ich czytać, bo jak tylko widzę jego xywę w mailu powiadamiającym o wypowiedzi to mi się od razu ciśnienie podnosi do góry. Ten człowiek, toczył swoją krucjatę wciskając ludziom gó**o w oczy od czasów gdy ja jeszcze, bujałem się po forum z kilkunastoma postami. Był jeszcze inny osobnik (za cholerę nie pamiętam jego xywki) ale już dawno został permanenta, więc nawet jeżeli buja się gdzieś między nami, to w temacie ps3 raczej się nie wypowiada (chyba, że wulfen wypożycza mu konto) :)

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu całości można wyciągnąć jeden prosty, zasadniczy wniosek :

 

Jeśli rozważasz zakup takiej lub innej konsoli, lepiej wybierz PC. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że skończysz prowadząc forumowe lub podwórkowe krucjaty przeciwko heretykom. Niewiernym, którzy ośmielili się oznajmić, iż Twoja konsola to bezwartościowy śmieć zasługujący na natychmiastowe, bezwzględne zezłomowanie. Można powiedzieć, że decyzja o zakupie komputera pozwala na osiągnięcie spokoju ducha. Choć i tutaj toczą się mniejsze lub większe wojenki...

 

 

Pozdrawiam ^^

Link to post
Share on other sites

Był jeszcze inny osobnik (za cholerę nie pamiętam jego xywki) ale już dawno został permanenta, więc nawet jeżeli buja się gdzieś między nami, to w temacie ps3 raczej się nie wypowiada (chyba, że wulfen wypożycza mu konto) :)

Kulig75 Effendi ;) Nasza ukochana legenda Kulig75 :)

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu całości można wyciągnąć jeden prosty, zasadniczy wniosek : Jeśli rozważasz zakup takiej lub innej konsoli, lepiej wybierz PC. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że skończysz prowadząc forumowe lub podwórkowe krucjaty przeciwko heretykom. Niewiernym, którzy ośmielili się oznajmić, iż Twoja konsola to bezwartościowy śmieć zasługujący na natychmiastowe, bezwzględne zezłomowanie. Można powiedzieć, że decyzja o zakupie komputera pozwala na osiągnięcie spokoju ducha. Choć i tutaj toczą się mniejsze lub większe wojenki... Pozdrawiam ^^

Zależy jaki kto ma budżet :D No i przede wszystkim to , że konsola jest do gier a PC to urządzenie multizadaniowe :P Więcej możliwości... Konsola to ten komfort , że wracasz do domu, ładujesz się na kanapę i grasz :D Taki giercowy ,,klimacik''...Czasami za tym tęsknię :)
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu całości można wyciągnąć jeden prosty, zasadniczy wniosek :

 

Jeśli rozważasz zakup takiej lub innej konsoli, lepiej wybierz PC. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że skończysz prowadząc forumowe lub podwórkowe krucjaty przeciwko heretykom. Niewiernym, którzy ośmielili się oznajmić, iż Twoja konsola to bezwartościowy śmieć zasługujący na natychmiastowe, bezwzględne zezłomowanie. Można powiedzieć, że decyzja o zakupie komputera pozwala na osiągnięcie spokoju ducha. Choć i tutaj toczą się mniejsze lub większe wojenki...

 

 

Pozdrawiam ^^

 

Lepiej wybrać PC-ta ? Zły okres żeby inwestować w pieca do gier gdzie nowa generacja konsol tuż tuż za rogiem a ze złomowaniem to trochę przesada przed nami jeszcze parę exów wysokich lotów o których piecuchy mogą pomarzyć.

Na taką PS3 szykują się mocne tytuły jak The Last OF US Beyond Two Souls i długo oczekiwany The Last Guardian.

 

Co do krucjaty to nikt tutaj nie prowadzi swojej misji tylko stwierdza się fakty a że to jest portal piecuchów microshitu to nie dziwne że większość to zwolennicy pieca i xboxa.

Wystarczy tylko coś pozytywnego napisać o platformie PS3 od razu jest gaszony wyzwiskami i innymi dyrdymałami w komentarzach.

 

Co do platform to powtarzam w czym xbox jest lepszy bo na pewno nie w exach tym bardziej w napędzie czy wydajności sprzętowej nawet nie będę wspominał o graniu po sieci za free a takie szczegóły jak zasilacz w środku czy większa kultura pracy konsoli zostawiam bez komentarza....

Ja wiem bronicie się grami multiplatformowymi gdzie większość gier jest partolona przez leniwość developerów albo przez porty z xboxa to co się dziwić że gra wygląda nieco gorzej. Co do usługi sieciowej to teraz za Plusa na trzy miesiące płacąc 59zł można ściągną materiałów za 500 zł za free jak gry aplikacje i motywy ostatnio pojawił się Deus EX HR na plusie do pobrania za free 9GB do pobrania.

 

Co do możliwości sprzętowej PS3 niech świadczą exy albo gry w 4D proponuję zapoznać się z artykułem z 2007 roku :)

 

http://www.psu.com/a1063/4D-Graphics--A-reality-only-for-PlayStation-3-Feature?page=0

 

Taka jest prawda xbox by tego nie pociągnął jak należy :D

 

Co do platformy pc-towej to nie myślcie sobie że taki silnik od Square Enix Agni's Philosophy pociągnął by dzisiejszy piec czy nawet taki zakupiony teraz w pełnej okazałości co było widać w demie.

Wszystkie silniki są przygotowywane pod nową generacje konsol gdzie będą śmigały aż miło a co dopiero pomyśleć co zaprezentują wewnętrzne studia Sony jak Naughty Dog Santa Monica i Guerilla Games.

 

Możecie sobie uszczypliwości robić ale nikt tu z wami nie będzie dyskutował jak wy nawet na fakty nie możecie spojrzeć trzezwym okiem siedzicie sobie w swoim w ku.. dołku i pieprzcie swoje herezje że PS3 to złom archaiczny sprzęt z blu-ray-em na pokładzie nie sięgający do piet xboxowi 8)

 

XBOX360 najlepszy pod każdym względem ba! nawet mając ciut lepsze GPU to nie pomogło xboxowi aby zmiażdżyło exy z PS3 możecie mi to wyjaśnić dlaczego tak jest 8)

Żeby nie było że argumentów nie mam ale wystarczy spojrzeć od 2008 roku jakie to tytuły wygrywały za grafikę roku na pewno nie były to tytuły z xboxa albo z pieca.

 

Fanboje X-a PC-ta tego forum do dzieła! :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Fajnie w 2008 coś tam zgarnęło "grafikę roku" na którymś z "konsolo-lubnych" portali, gdzie Crysis z 2006 (albo 07, nie pamiętam) tłuk równo wszystko chyba do premiery Metro 2033. A obecnie mamy 2012 i kiedyś moja Riva TNT2 Ultra była demonem wydajności, a dzisiaj nie jest :)

 

A ty SACD skończ tutaj pieprzyć, bo się źle robi... Idź weź sobie tego twojego zajebistego Cell'a PowerPC G4 i równie zajebistego RSX 7600 GT i jaraj się magią bitmapowych teł z Uncharted, prerenderowanego Heavy Rain oraz rozdziałki 1080p... w dashu konsoli, bo chyba tylko tam ją na PS3 widziałem :P

 

Wymienione gry to oczywiście kawał niezłej rozrywki ale PS3 to archaizm i trzeba to zacząć mówić... X360 chociaż jakoś ratuje się tymi zunifikowanymi shader'ami, dedyki w PS3 tylko śmieszą...

 

Konsole na dzień dzisiejszy już mocą nas nie zaskoczą, nadają się idealnie do drobnych "erkejdowych" produkcji i tutaj znacznie lepiej sprawia się X, który ma znacznie większy wybór takich tytułów. Sony za wszelką cenę próbuje jeszcze wmawiać że "ich konsola ma power" i niestety niektóre jełopy to łykają że parując muzealny GPU z procesorem o "fajnej nazwie" można czynić cuda.

 

Btw. Gears of War 3 graficznie bije wszystko co wyszło na PS3.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...