Skocz do zawartości

Windows 7 64-bit. Opłacalna przesiadka ??


Recommended Posts

Witam otóż od dawna jestem uzytkonikiem Windws 7 32-bit. I dzisiaj naszła mnie chęć przesiadki na 64 bity ponieważ taką opcje daje mi mozliwsc finansowa. Naczytałem się wiele ale moje pytanie nie został roztrzygniete. Moja specyfikacja PC dostepna jest w podpisie. Zalezy mi tylko na lepszej stabilności i tych paru ddatkowych mb ramu. Na PC głównie gram, oglądam filmy, słucham muzyki, czasami cos zrednderuje allbo pobawie sie w gimpie. Byś moze ktoś ma pdbną specyfikacje i odczuł pozytywn.a róznice z przesiadki. A i jeszcze co wybrać Home Premium czy Professional.

Edytowane przez ludikbar
Link to post
Share on other sites

Zbyt wielkiej różnicy nie ma, ale prędzej napotkasz aplikację, która nie odpali na 32 bitach niż odwrotnie. Poza tym niektóre trochę szybciej działają (np. 7-zip).

Co do edycji to jeśli nie będzie Ciebie więcej kosztować to weź Professional.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz sie przesiadać jeżeli nie masz takiej potrzeby.

 

64bity daje

 

- Obslugę powyżej 4gb ramu

- Programy 64 bitowe (szybsze są)

- Ogólna niezauważalna zbytnio szybkość

 

I tak jak kolega mówił. Na 64bitach odpalisz wszystko. A na 32 już niestety niektóre programy nie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

podepnę sie .Też nosze się z zamiarem przesiadki z 32 na 64. już raz to zrobiłem ale pamiętam żę cos ,chyba spolszczenie w grze crysis warhead nie działalo i wróciłem do 32b.Teraz zdarza się że np;w grze WoT wyświetla sie monit :że tekstury zostały obnizone z /maxymalnych / na /wysokie/ ze względu na brak pamięci.

 

Mam tylko obawy właśnie ,że jakieś programy ,zwłaszcza mniej popularne (rozpowszechnione,dostepne)nie beda działac ,lub że dostępne bedą tylko wersje ENG.

 

 

Co o tych watpliwościach sądzicie.Co byście polecili 64bit/32bit.

Może ktoś mial podobne (bądż inne)przypadki,wątpliwości w ww temacie i rozwiązał je w jakis sposob i mógłby tymi sposobami /radami podzielic z resztą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...