Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1600zł - Jaką wybrać?


Recommended Posts

Witam wszystkich chciałbym prosić o pomoc osoby doświadczone obeznane w temacie w doborze karty graficznej do 1600 zł (troszke można naciągnąć cenę) Ogólnie chce zlożyć komputer do gier od 4000 - 4500 zł

ale najwiekszy problem mam wlaśnie z grafiką... jeśli chodzi o procesor to raczej z tej półki - Intel Core i7 3770K 4x3.50 GHz (LGA1155, 8MB, HD4000, 77W) - prosze o pomoc pozdrawiam

Edytowane przez wieper
Link to post
Share on other sites

tylko jeśli chodzi o CPU, to i7 2600 k jest lepszy do OC i ma niższe temperatury już powyżej 4 GHz od IB, mimo że działa z minimalnie większym woltażem. a oszczędność prądy jest znikoma, maksymalnie kilkanaście Wat.

co do grafiki to oczywiście gtx 670 ( od evgi, gigabyte windforce x3 lub sapphire z chłodzeniem z dwoma wentylatorami )

Link to post
Share on other sites

tylko jeśli chodzi o CPU, to i7 2600 k jest lepszy do OC i ma niższe temperatury już powyżej 4 GHz od IB, mimo że działa z minimalnie większym woltażem. a oszczędność prądy jest znikoma, maksymalnie kilkanaście Wat. co do grafiki to oczywiście gtx 670 ( od evgi, gigabyte windforce x3 lub sapphire z chłodzeniem z dwoma wentylatorami )

mhmm poczytam o tym i7 2600 k :) bardzo dobrze że ma niższe temperatury - komputer raczej bedzie dość intensywnie używany
Link to post
Share on other sites

tylko jeśli chodzi o CPU, to i7 2600 k jest lepszy do OC i ma niższe temperatury już powyżej 4 GHz od IB, mimo że działa z minimalnie większym woltażem. a oszczędność prądy jest znikoma, maksymalnie kilkanaście Wat. co do grafiki to oczywiście gtx 670 ( od evgi, gigabyte windforce x3 lub sapphire z chłodzeniem z dwoma wentylatorami )

Saphire nie robi GTX.
Link to post
Share on other sites

Do gier nie potrzebujesz i7 2600k. i5 2500k spokojnie wystarczy. W grach przyrost fps' ów jest znikomy, więc nie ma sensu dopłacać. W zastosowaniach bardziej profesjonalnych różnica jest spora, ale to już inna kwestia.

 

W sprawie i7 3770k vs i7 2600 (i5 2500k) jestem za Sandy Bridge. Ivy nie wnosi nic ciekawego poza tym, że obsługuje domyślnie szybsze kości RAM i do tego problem z OC spowodowany zbyt wysokimi temperaturami.

Edytowane przez blacklizard
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
obecnie ceny są tak wysokie, że opłaca się iść w x79 np MSI X79A-GD65 8D - 1024 zł i i7 3820 - 1220 zł to jest 250 zł różnicy, bo płyta jest 324 zł droższa, ale cpu 80 zł zł tańszy i wydajniejszy od 2600k, tylko mówię jak byś miał 250 zł więcej
Link to post
Share on other sites

zależy do czego komputer ma głównie służyć

przecież kolega napisał już wcześniej, że do gier look up:)

 

Ja osobiście bym polecał Radeon HD 7950 Gigabyte oc - świetnie wypada w testach. Mam do niego sentyment :) Wiem, że 670 GTX GeForca jest nieco lepsza ale tak naprawde to tego nie zauważysz w grach...zależy jaki masz monitor wielki?

Edytowane przez bilbo33
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...