Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja miałem te http://www.saturion.pl/product/110426/Sprzet_komputerowy/Peryferia/Creative_Sound_Blaster_Tactic_3D_Alpha.html. Szału nie było ale były przyzwoite. Ze słuchawkami to jest tak, że bardzo ciężko coś doradzić bo każdy na inny słuch i inne oczekiwania. Jak możesz to pobiegaj najpierw po sklepach, posłuchaj co i jak a potem szukaj najlepszej ceny w necie :)

Link to post
Share on other sites

To może dodam że nie lubie przesterowanego dźwięku z dudniącym basem i sztucznie ustawionym pozycjonowaniem.

 

Poprostu czyste stereo , otwarta konstrukcja i naturalny dźwięk wiem że takie słuchawki to wydatek 300 zł ale moze jakaś alternatywa by się znalazła ?

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Polecam http://www.saturion.pl/product/134538/Sprzet_komputerowy/Peryferia/KOSS_UR40.html posiadam ów słuchawki i są naprawdę przyzwoite. Są lekkie i nie uciskają głowy bądź uszu. Niestety nie tłumią hałasów z zewnątrz tak jak konstrukcje zamknięte ale jak grasz sam w pokoju i nikt Ci nie odkurza nad uchem to nie jest to wcale jakaś taka wielka wada, wręcz jest lepsza przestrzeń (konstrukcja półotwarta). Ja gram na nich po wiele godzin w WoT i nie narzekam na bole głowy lub uszu. Jeżeli potrzebujesz jeszcze "majka" to polecam zalmana MC-1 (coś podobnego). Wiem pewnie zaraz ktoś napisze ze to niezłe "g*wno" ale do moich potrzeb komunikacji podczas gry wystarcza (ustawienie odpowiedniej czułości i jest git).

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam zamknięte Superlux HD660 http://www.ceneo.pl/2478010

lub jak chcesz otwarte to Superlux model - ten co kolega wyżej podał.

 

HD660 doskonale izolują od otoczenia. Żaden bas nie jest przesterowany. W tych słuchawkach usłyszysz dźwięki, o których wcześniej nie miałeś pojęcia ;) niezwykle czułe co przekłada się na doskonałe stereo. Jedna wad: trochę cisną ale mam dużą głowę i pałąk się jeszcze nie wyrobił.

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam zamknięte Superlux HD660

Są nie przychylne oceny w necie , po za tym ten "kolega" co napisał wyżej NIE poleca

W tych słuchawkach usłyszysz dźwięki, o których wcześniej nie miałeś pojęcia

A skąd za przeproszeniem do ciasnej , mozesz wiedzieć co słyszałem a czego nie bo słuchałem już bower&wilkins 685 , dali ikon 1 i paru innych a z słuchawek seenki HD HD 650 i denony AH-C751 , więc wiem co to dźwięk :)
Link to post
Share on other sites

nie bierz tych AKG...leżą obok mnie właśnie i się kurzą bo mi na to uszów szkoda. Zero "gór", jakieś dziwne basy za to w Ch*j "środka". Co chwila buczenie i takie efekt "wooo wooo" bo głośnik nie wyrabia. Do tego plastik taki że każdy ruch głowa i wszystko skrzypi i wkurza. Słuchawki pokryte jakimś sztucznym nieprzyjemnym plastikowym gównem, uszy się pocą, kleją i bolą- do długiego grania niezdatne. Za Sennheiser HD201, 202 itd też się nie łap bo podobny dramat (do tego jakość wykonania że strach -tak miałem, wyrzuciłem). Ja Ci mogę doradzić Philips shp8500. Kumpel dorwał gdzieś za 175zł. Jakość bajecznie lepsza a niby "tylko" philips. Zresztą podjedź sobie do Saturna czy MM maja tam zwykle te AKG i tego philipsa i porównaj. Niebo a ziemia ( o wykonaniu nie wspomnę). Piękny czysty dźwięk, bardzo duży zakres solidnie wykonane (a shp 8900 to już w ogóle czad:). Jedna tylko sprawa są dość wysoko oporowe (jak każde dobre słuchawki) więc jak będziesz chciał je zabrać "na miasto" to przy słabszych odtwarzaczach mogą być lekko za ciche (np moja nokia N72 się meczy ale już Samsung GS Plus kolegi radzi sobie

świetnie).

 

A skąd za przeproszeniem do ciasnej , mozesz wiedzieć co słyszałem a czego nie bo słuchałem już bower&wilkins 685 , dali ikon 1 i paru innych a z słuchawek seenki HD HD 650 i denony AH-C751 , więc wiem co to dźwięk :)

W takim razie uwierz mi te AKG to jest jak samobójstwo dla Ciebie %-)

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiam rozmawiałem z sklepem audio na temat tych słuchawek , i tak wiem że mają nieco podbity bas tak jak to słuchawki otwarte zresztą pewnie słyszałeś o czymś takim jak equalizer albo i nie.

 

1 . te słuchawki potrzebują się wygrzeć ok 100 godzin

2 . mają naturalny przestrzenny dźwięk

 

 

ps: te philipsy co podałeś najteniej stoją po 230 zł

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Tak wiem co to equalizer (robienie z kogoś debila z założenia jest trochę nieładne) po prostu chciałem być pomocny bo je mam i co nieco mogę powiedzieć. Zrobisz jak będziesz chciał (dodam tylko że mam je więcej niż 100h słuchania).

 

p.s. może dla pana w sklepie (który generalnie to chce zarobić) mają one naturalny przestrzenny dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz se iść i sobie obczaić te AKG. Tylko z góry mówię jak masz duże uszy to będą Cię gniotły (może nie takie jak Dumbo ale takie normalne ludzkie+1 :) ) co teraz Ci polecić nie wiem poszukam jeszcze czegoś w tym przedziale.

 

 

BTW tu masz w zagranicznych serwisach te shp 8500 w granicach 23 euro czyli nie tak źle w 160 z paczka się zmieścisz.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Dzięki zenHD , ale wiesz każdy ma inne wymagania ja potrzebuje odrobine lepszego dźwięku.

 

dadulek

Apropo AKG to czy nawet jak ustawisz equalizer co oczywiste że ustawiasz wszystko na ideał , to ste akg grają żle bo aż nie chce mnie się wieżyć w necie sporo ocen http://www.ceneo.pl/;0151189837-10.htm

Link to post
Share on other sites

Ja mam generalnie zryty słuch, nawet mi wyszło na badaniach że mam bardzo czuły słuch i słyszę trochę ponad skalę (np. cholerne systemy od odstraszania zwierząt które powinny być niesłyszalne dla człowieka)więc to też może być to. Mnie osobiście bolą od nich uszy i już nawet nie tylko to mnie wkurza. 160 zł a wykonanie tragiczne plastiki trzeszczą jak cholera (albo tylko moje tak mają) no i te gąbki-mnie bolą od nich małżowiny po jakiś 2 godzinach. Ale dla Ciebie mogą być serio dobre. Mówię jak tylko możesz idź i sobie obczaj. Skro potrafisz docenić granie to (zakładając) że te będą złe będziesz cierpiał :)

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Apropo twojego słuchu może z tym że słyszysz dżwięki ultrasoniczne przesadziłes , kiedyś jak byłem młody to na działce miałem taki odstraszacz i wydawało mnie się że go słyszałem gdzieś przeczytałem że niktóre takie użądzenia wydają oprucz ultra dźwiękuw dźwięki z normalnej skali ale na bardzo wysokiej częstotliwości tak więc jeśli ktoś ma b.dobry słuch tak jak ja czy ty to może to słyszeć ale to nie żadna super zdolność :)

 

Powracając do tematu chyba będe musiał się kiwnąć gdzieś i posłuchać.

Chyba że dozbieram pieniędzy i kupie ath 300 o audio technica.

 

Myśle że temat zakończony chyba że ktoś chce się jeszcze podzielić opiniami słuchawek to byłoby fajnie :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem słuchawek Gamecom 367 i moge je polecić w 100% jakość dźwięku jest bardzo dobra !

Też mam 367 i powiem że dobrze grają, ale wykonanie to już co innego. Niby wygodne i wszystko git ale dziecko mi je pociągnęło, spadły na podłogę i się połamały. Co do poprzedniego postu to fatality odradzam ze względu na dźwięk, a gamecomy właśnie przez wykonanie. Jakbym teraz miał kupować to kupiłbym te kossy lub superluxy.
Link to post
Share on other sites

moje 377 spadały mi już chyba z 10 razy i na razie jest dobrze, ale też słyszałem, że ten plastik służący do ustawiania "długości" nie jest najwyższej klasy, ogólnie do gier fajne, do słuchania muzyki nie, ale słuchawki się raczej do gier tylko kupuje, jak do muzyki to np. Sony MDR-XB500 są fajne, ale droższe i bez mikrofonu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...