Skocz do zawartości

Dziwna aukcja.


Recommended Posts

po pierwsze szkodliwosc spoleczna czynu odnosi sie do nieszczenia lub uszkadzania mienia spolecznego, lub innych wystepkow spolecznych. Nie ma tutaj zastosowania. Jesli juz czegos koles jest winny to probie wymuszenia pieniedzy za co sa 3 lata wiezienia wiec nie wiem czy niska szkodliwosc spoleczna. Wyludzanie i oszustwo nie maja kwoty minimalnej i juz od 1 listka gumy do zucia traktuje sie to powaznie. Nie ma sensu tutaj dyskutowac o kwestiach prawnych bo za kazdym razem przytacza ktos jakis argument nie majacy zastosowania jak 1,4 PLN ktory odnosi sie do oszustwa w celu zlego rozdysponowania mienia drugiej osoby.

 

Pozatym ta smycz za 400 nie wydaje mi sie dziwna. Albo przeoczylem gdzies fragment "dorzucam psa". Tylko jaki jest sens dorzucac psa do smyczy wartej 400zl? Smysz powyzej 200zl to oszustwo? Jak dla mnie dobre smycze zaczynaja sie od 200 bo ponizej to jakies chinskie dziadostwa. Trzeba sie tez wykazac znajomoscia wyceny towarow.

Link to post
Share on other sites

Przeoczyłeś dorzucanie psa. Po to była taka ilość tekstu. W każdym razie podziwiam Twoją wiarę w prawodawstwo naszej ojczyzny. Pewnie studiujesz prawo, bo podobną postawę prezentują moi znajomi którzy kończyli ten kierunek. Walczcie więc a ja już wstawiam popcorn i przyglądam się jak gość za ten guzik idzie siedzieć na 3 lata.

 

(Aha. Moje przewidywanie- nie będzie nawet bana. Najwyżej ostrzeżenie.)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

"Napisane jest ze aukcja dotyczy guzika

ale nie jest napisane ze nie dotyczy

KOMPLETU. " to ja sie pytam gdzie masz na aukcji napisane: dotyczy kompletu? Typek pusze ze aukcja dotyczy guzika ^^

 

"Ludzie dlaczego wy

nadinterpretowujecie tekst z opisu?" wybacz moze sie myle i jest to tylko moje zdanie ale wlasnie interpretujesz moje slowa na swoje dla swojej wygody :)

1. jest opis zestawu- zgadza sie, jest

2.opis powinien dotyczyc sprzedawanego przedniotu- i tak powinno byc

3.nigdzie nie ma tez napusane ze sprzedaje caly zestaw - tylko guzik

4.z samego faktu istnienia aukcji wnioskuje ze sprzedajacy chce cos sprzedac :)

5."Malo tego: nie musimy

czytac calego opisu poniewaz moze

nas nie interesowac nic poza

zawartoscia zestawu."- warto czytac opisy aukcji

6.Nie trzeba czytac opisu

guzika skoro nas interesuja buty - a widziales kiedys buty na guziki :D

Widzisz interpretowac to mozna bez konca, chodzi o to ze na aukcji jest jednak informacja ze sprzedaje guzik a nie caly zestaw. Trzeba bylo sobie darowac typa i isc spac, a teraz miec pretensje " bo ja myslalem...."

Link to post
Share on other sites

Poraz kolejny musze pisac to samo?

to ja sie pytam gdzie masz na aukcji napisane: dotyczy kompletu? Typek pusze ze aukcja dotyczy guzika

W polu na opis mozemy opisywac tylko przedmioty ktore sa sprzedawane na TEJ aukcji. Oznacza to ze jesli cos opisujemy to dotyczy to SPRZEDAWANEJ rzeczy. Jesli opisujemy zegarek w kategorii "zegarki" a nastepnie piszemy "sprzedajemy pasek" to kupujacego moze obchodzic tylko zegarek i nie musi czytac opisu paska. Pasek jest w tym wypadku nieistotny tak samo jak guzik i nas jako kupujacych nie obchodzi czy ten guzik bedzie czy go nie bedzie. Wazne ze znalezlismy opis interesujacego nas przedmiotu i cene ktora nas interesuje. To ze powinno byc tak ze opis dotyczy sprzedawanego przedmiotu to nie wszystko. On DOTYCZY a nie tylko powinien. To jest UMOWA sporzadzona na podstawie regulaminu allegro i zawierana za jego posrednictwem. Jesli chodzi o twoj punkt 3 ktory sobie wymysliles to JEST NAPISANE ze sprzedaje caly zestaw poniewaz regulamin jest ponad opisem w tym wypadku.

 

@Biafra pokaz mi prosze fragment o psie bo szukalem i nie znalazlem wlasnie: http://allegro.pl/uprzaz-psa-nowofunland-woza-obroza-smycz-szelki-i2404636203.html

 

PS nie studiuje prawa ale troche stycznosci mialem z osobami ktore chcialy zebym placil za cos, za co nie musialem placic. Samo skladanie reklamacji w sklepie wiaze sie z koniecznoscia znania konkretnego prawa. Samo allegro zablokowalo mi konto z powodu bledu swojego systemu i straszy mnie windykacja za 13zl. Prawda jest taka ze kazdy bledy popelnia, ale niekazdy jest obarczony przez prawo odpowiedzialnoscia za bledy. Niekazdy blad jest niewybaczalny i jesli cos zle przekalkulowales a dodatkowo byles pod wplywem drugiej osoby ktora cie naklaniala do czegos, to ta osoba ponosi odpowiedzialnosc. Dlatego wlasnie prawnicy nie mowia nigdy co trzeba zrobic, bo poniesliby odpowiedzialnosc za bledne decyzje osob ktorym "radzily".

Link to post
Share on other sites

A proszę! To walnąłem byka. Faktycznie chodzi o smycz szytą na miarę. Zerknąłem na zdanie- uprząż exclusive nowofunland. Totalnie zapomniałem że od 400 złotych zaczynają się dopiero dobre smycze ;)

Nie zrozum mnie źle. Zgadzam się z Twoją argumentacją w 100% i wiem że masz rację co do zasad jakimi te aukcje się rządzą. Dochodziłem też już swoich praw, ale nie zmienia to faktu że w praktyce możesz sobie machać papierkami i recytować regulamin a gościowi konta raczej nie zablokują. Jeśli napiszesz że sprawa zostanie nagłośniona, jakoś ich musisz podejść... Oczywiście kibicuję aby tak się stało.

Link to post
Share on other sites

Tez nie jestem przekonany ze tutaj osiagnie sie to co powinno sie otrzymac na starcie. Za duzo zachodu. Jestem natomiast przekonany ze allegro stanie po stronie osoby ktora w tym wypadku zostala oszukana. Trzeba tylko byc pewnym swojego i nie dac sie narazic na straty. Policja zajelaby sie sprawa z miejsca jesli bylyby podstawy sadzic, ze doszlo do umyslnego i ZAPLANOWANEGO wyludzenia pieniedzy. Blokada konta dla sprzedajacego jednak powinna byc nalozona.

Link to post
Share on other sites

przepraszam bardzo, ale moj pkt.3 nie jest wymyslony. parafrazujac twoj i moj pkt 3 dotycza tego samego - mianowicie nie ma o nich ani sliwa w aukcji bo nie sprzedaje ani samych butow ani calego zestawu tylko guzik :)

A co do umowy k-s zawsze mozna od niej odstapic w terminie do chyba 10 dni ( umowa zawarta przez internet ) a jeszcze lepiej napisac do allegro. Co by nie bylo to i tak kolega kupil guzik :D

Link to post
Share on other sites

Ile razy mam powtarzac ze z regulaminu wynika ze jedyny opis jaki moze sie pojawic to opis dotyczacy sprzedawanego przedmiotu. Dlatego jedna z zasad aukcji jest zapis ktory przepisujac w inny sposob brzmi "jesli cos opisuje na aukcji, to znaczy ze sprzedaje to na tej aukcji". Opis aukcji jest tylko DODATKIEM precyzujacym do regulaminu transakcji.

 

umowy k-s? karno-spolkowa? Nie wiem co to znaczy ale tutaj mamy zwykla umowe cywilnoprawna gdzie nie ma zadnych regulacji na temat odstepowania od niej.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zauważyć że kolo napisał . Komplet w cenie 200 zł można kupić na innej mojej aukcji a chciałbym się zapytać gdzie ta aukcja jest? Bo allegrowicz nie ma już żadnej innej aukcji, powiem wprost nigdy jej nie było a przeglądałem inne przedmioty sprzedającego i nic tam nie było.... wracając do tematu fakt nie doczytałem, więc postaram się dogadać z gdoście aby unieważnić tą transakcje pozytyw za pozytyw i tyle.

 

I chciałbym spytać po co dawał dostawę za 27zł ?

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites

Wszedłem na wcześniejszą aukcje tego gościa i tam też kwiatek pisze o tłumiku do motocyklu. Wszystko ładnie pięknie a na koniec że aukcja dotyczy śrubki do przykręcenia tego tłumika a tłumik dostępny na innej aukcji za 150 pln. Oczywiście aukcji z tłumikiem nie było.

Oczywiście pozytyw. Roluje klientów ugaduje sie na pozytywa w zamian za anulowanie aukcji i nabija staty a potem zrobi większy przekręt i zniknie.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem jeszcze tak jak wcześniej mówił kolega, gdyby było napisane większą czcionką, nie wiem kolorem czy coś.... no i po drugie po co ta aukcja skoro innej wystawionej nie było... Gdyby chjciał sprzedać owszem cena minimalna jest i wszystko gra a nie przesyłanie z jednej aukcji na drugą (jeśli w ogóle taka istnieje), pozdrawiam i dziękuję za informacje.

Link to post
Share on other sites

Ta aukcja to ewidentny wałek.

Komentarze wystawione sprzedającemu wyglądają jakby ktoś robił kopiuj-wklej.

 

 

Przecież komentarz "Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam." jest domyślnie proponowany przez allegro wiec nie ma żadnego kopiuj wklej , albo akceptujesz ten komentarz albo piszesz swój ..

Link to post
Share on other sites

Heh... 4h temu przyszła wiadomość na pocztę z allegro o wystawieniu komentarza oczywiście otrzymałem pozytyw, treść: Transakcja przebiegła pomyślnie.Polecam. nie wiem co mu napisać w komentarzu ....

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...