Skocz do zawartości

Dziwna aukcja.


Recommended Posts

Witam, ogłaszałem trochę wcześniej że chce kupić kilka rzeczy pod asg, i znalazłem fajną aukcję, był to komplet moro desant.Zakończyła się wczroaj o 1:13 w nocy i wygrałem ją za 1,25zł :0 . I w tym momencie nie wiem co robić bo keleś napisał na aukcji że jest to warte 250zł.Na allegro przyszło potwierdzenie zakupu, to jak mam przelewać kasę ?

Link to post
Share on other sites

HAHAHAHA. %-) Padłem.

 

Teraz masz inny problem. Jak nie wpłacisz kasy to ty dostaniesz warna bo nie wywiązałeś się z tranzakcji. 3 warny= ban na rok z allegro. Proponuję pisać do allegro o anulowanie aukcji.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dobra aukcja ale sprzedajacy musi wyslac towar kupujacemu. Jest pokazane zdjecie kompletu a nigdzie nie ma napisane ze sprzedawany jest tylko guzik. Co prawda jest napisane ze guzik wchodzi w sklad przedmiotow licytowanych "aukcja dotyczy guziku do takiego kompletu". Jak widac nie ma tu mowy o tym ze aukcja nie dotyczy na przyklad butow albo chlebaka. Tak wiec mozna przyjac ze "aukcja dotyczy chlebaka" i "aukcja dotyczy butow". Dodatkowo to ze komplet mozna kupic na innej aukcji za 200zl nie oznacza ze nie mozna go kupic na tej aukcji.

 

Allegro nie moze zwarnowac kupujacego a sprzedajacy jest zobowiazany do wysylki calego kompletu zgodnie z opisem. Pole opisu jest przeznaczone na opis sprzedawanego przedmiotu, dlatego z gory mozna zalozyc, ze opis opis dotyczy tego co licytujemy. w tym wypadku nie mozna mowic ze kupujacemu nalezy sie tylko guzik a sprzedajacy nie jest zobowiazany do wyslania calego kompletu. Zdjecie i opis przedmiotu jest. "miniaturka przedmiotu" odnosi sie do SPRZEDAWANEGO w danej aukcji przedmiotu dlatego osobiscie bym przelal pieniadze i narobil szamba temu sprzedajacemu + ewentualnie zglosilbym sprawe na policje jako "proba wymuszenia pieniedzy" jesli dostalbym jedynie guzik od sprzedawcy, lub dostalbym odpowiedz odmowna na zapytanie czy otrzymam komplet znajdujacy sie w opisie przedmiotu i na miniaturce aukcji.

 

Napisz tak:

 

"Witam. Chcialbym sie spytac czy wysle mi pan zestaw opisany w polu opisu aukcji, jak i w polu miniaturki sprzedawanego przedmiotu?" Jesli otrzymasz odmowna odpowiedz to policja ma

juz podstawe do wszczecia postepowania, bo bedzie to podpadac pod UMYSLNE i PLANOWANE wprowadzenie w blad, w celu wymuszenia pieniedzy.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Nie masz racji. " Ta aukcja dotyczy guziku do takiego kompletu." Kropka. Nigdzie wcześniej nie napisał że sprzedawany jest komplet moro ("MAM komplet moro..." itd.). Można się wykłócać bo to w oczywisty sposób próba nabrania jelonka ;) Formalnie nie masz się jednak do czego przyczepić. Policja dlatego nic nie zrobi. Na to już zupełnie nie licz. A po wygranej aukcji i nie wpłaceniu pieniędzy dostaniesz warna bo "sprzedający wystąpi o zwrot prowizji od serwisu". Tego to już jestem w 100% pewien. Sam kiedyś kupiłem klucz do gry (zaraz po usunięciu opcji płatności kartą za kody do gier) i wkurzony że po kliknięciu kup teraz nie mogę mieć kodu w 5 minut tylko muszę robić przelew (do tego międzynarodowny bo nie mieszkam w pl) postanowiłem sobie odpuścić. Oczywiście dostałem warna. Tutaj z kolei najlepiej czytać aukcje. Innej rady nie ma.

 

BTW. 500 postów. Nie mam życia.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Nie mam racji bo ty tak mowisz? Oczywiscie ze nie napisal ze jest sprzedawany komplet ale DOMYSLNIE przyjmujemy ze opis aukcji dotyczy wlasnie tego przedmiotu ktory sprzedajemy i jest to w REGULAMINIE. Przyjmujemy ze jesli w opisie jest napisane "czajnik jest bez gwizdka" to kupujemy czajnik bez gwizdka i nie musi byc napisany "na tej aukcji sprzedaje czajnik bez gwizdka".

 

Formalnie to ty dostales warna nie ja i to ty zrezygnowales z dochodzenia swoich praw a nie ja. Jak mozesz mowic ze nie mam racji, skoro nie byles nawet swiadkiem ewentualnego sporu bo od razu dales sobie spokoj. To ze ty kupiles po usunieciu opcji platnosci jest sprawa allegro i normalnie tlumaczysz ze warunki aukcji sie zmienily o czym cie allegro nie poinformowalo PRZED wypelnieniem formularza kupna przedmiotu. To ze dajesz soba manipulowac nie znaczy ze inni tez tak robia.

 

To ty nie masz racji w tym wypadku.

 

PS tutaj nie chodzi o to kto ma racje. Tutaj chodzi o to zeby tepic takich cwaniakow, ktorzy mysla ze moga sobie robic w jajo kogo chca. Nie lubie tego typu agrywek i z miejsca powinny byc takie osoby banowane. Allegro jest firma, ktora ma duza odpowiedzialnosc i boi sie zbywac klientow, ktorzy sa swiadomi swoich praw.

 

5.4.

Opis Towaru powinien być rzetelny i kompletny oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników

 

5.6.

Informacje zawarte w opisie Transakcji mogą dotyczyć wyłącznie przedmiotu danej Transakcji. Szczegółowe zasady dotyczące tworzenia opisu Transakcji, w tym tworzenia opisu Towaru, zamieszczania zdjęć oraz stosowania opcji dodatkowych, określa Załącznik nr 2 do Regulaminu.

PS2 zapis w regulaminie znalazlem po tym jak napisalem post. Po prostu bylem pewny ze taki zapis istnieje, bo allegro nie chce byc pociagniete do odpowiedzialnosci w tego typu aukcjach wlasnie. Gdyby nie mialo takiego zapisu w regulaminie to by odpowiadalo osobiscie za ewentualne szkody.

Edytowane przez karer
Link to post
Share on other sites

Zakładając konto na portalu zgadzasz się z jego regulaminem. W mojej sprawie pisałem do allegro i taką dostałem odpowiedź. Przed kliknięciem przycisku kup teraz powinieneś się zapoznać z regulaminem. Więc warn. Trudno. Ale doceniam Twojego ducha walki. Niech zgłasza do samego pana boga że nie umie czytać ;) Będzie bardzo zabawnie obserwować rozwój tego "sporu". Nie unoś się od razu bo cała sprawa zostanie potraktowana trywialnie gdziekolwiek się nie zwrócisz. Pewnie że z oszustami trzeba walczyć ale w tym przypadku formalnie nie masz punktu zaczepienia. Dopóki nie zmienią regulaminu na bardziej precyzyjny, można tylko próbować. Domyślnie to umarło bo ty domyślasz się jednego a ten oszust czegoś innego.

Link to post
Share on other sites

Napisalem ci cytat regulaminu wlasnie. W twoim wypadku musiales albo przeoczyc informacje w momencie akceptowania, albo allegro cie nie poinformowalo o zmianach zasad transakcji. Jesli sprzedajacy zmienia zasady to allegro PRZED kupnem musi jeszcze raz wyswietlic ci aukcje ze zmienionymi zasadami. Pewnie to zrobilo, a ty potraktowales to jako blad systemu albo nie zwrociles uwagi ze cos sie zmienilo i kliknales "zatwierdz". Tak wiec czytanie regulaminu nie boli a tym bardziej czytanie opisu transakcji w ktorej bierzesz udzial.

 

Jesli chodzi o "domyslnie" to CALE prawo w polsce opiero sie o INTERPRETACJE a ona o DOMYSLNIE. Widocznie nie wiesz jak wiele sporow jest wytaczanych "bo myslalem ze inaczej" i wygrywanych. Kazde niedoinformowanie kupujacego jest wina SPRZEDAJACEGO.

Edytowane przez karer
Link to post
Share on other sites

wybacz, ale nie masz racji co do tego ze sprzedajacy powinien wyslac Ci caly komplet ubioru za wylicytowane kwote :) Jest. napisane jak byk aukcja dotyczy guzika i kropka. A to ze sprzedajacy napisal take informacje i nie ma to znaczenia gdzie, czy na poczatku czy to na koncu czy w srodku, informacja jest, a to ze koles ladnie i pieknie opisal stroj to juz jego sprawa. Uspal tym samym twoje czujnosc masz po prostu pecha. Alboooo czekaj dam taku przyklad: dajmy na to wystawiam aukcje telefonu, ladnie go opisze itd i tp, gdzies po srodku dam info ze aukcja dotyczy samego niewiem niech bedzie wyswietlacza i co polasisz sie na atrakcyjne cene? Pewnie ze tak bo NIEDOCZYTALES - proste. Tyle w temacie :)

@ fantomaz - tak, tez mam nadzieje ze koles pozaluje, ale na litosc widzisz take aukcje zglos allegro a nie klikasz kup teraz

Edytowane przez maniuu
Link to post
Share on other sites

no masz racje ze to niedoczytanie, ale jesli nawalisz duzo tekstu i gdzies wplatane wyjasnienie ze aukcja dotyczy tylko wyswietlacza to klient ma szanse odwloac sie od tej oferty, tym bardziej gdybys mial zdjecia telefonu(a jeszcze lepiej dodatkowo akcesorii do niego) a nie samego wyswietlacza, bo to podchodzi pod manipulacje a za takie coś dostaje sie bana od allegro

chyba, że walniesz duża czcionką, różniącą sie od czcionki opisu, wtedy to podchodzi pod glupote klienta i wtedy nie ma miejsca zadna manipulacja

wystarczy spojrzec na diablo III, ile takich cwaniakow bylo i ile banow sie posypalo ;) a niby wszystko mieli wyjasnione w aukcji, ale problem w tym ze tytul aukcji i wiekszosc opisu byla o czyms innym

Link to post
Share on other sites

wybacz, ale nie masz racji co do tego ze sprzedajacy powinien wyslac Ci caly komplet ubioru za wylicytowane kwote :) Jest. napisane jak byk aukcja dotyczy guzika i kropka. A to ze sprzedajacy napisal take informacje i nie ma to znaczenia gdzie, czy na poczatku czy to na koncu czy w srodku, informacja jest, a to ze koles ladnie i pieknie opisal stroj to juz jego sprawa. Uspal tym samym twoje czujnosc masz po prostu pecha. Alboooo czekaj dam taku przyklad: dajmy na to wystawiam aukcje telefonu, ladnie go opisze itd i tp, gdzies po srodku dam info ze aukcja dotyczy samego niewiem niech bedzie wyswietlacza i co polasisz sie na atrakcyjne cene? Pewnie ze tak bo NIEDOCZYTALES - proste. Tyle w temacie :) @ fantomaz - tak, tez mam nadzieje ze koles pozaluje, ale na litosc widzisz take aukcje zglos allegro a nie klikasz kup teraz

Napisane jest ze aukcja dotyczy guzika ale nie jest napisane ze nie dotyczy KOMPLETU. To ze sprzedaje na aukcji guzik nie znaczy ze nie sprzedaje na niej takze butow. Ludzie dlaczego wy nadinterpretowujecie tekst z opisu?

1 Jest opis zestawu.

2 Opis moze dotyczyc tylko tego co sprzedajemy na danej aukcji.

3 Nigdzie nie ma napisane ze nie sprzedaje butow.

Z tych 3 faktow mozna smialo wywnioskowac co sprzedajacy sprzedaje. Malo tego: nie musimy czytac calego opisu poniewaz moze nas nie interesowac nic poza zawartoscia zestawu. Nie mozna opisywac czegos czego sie nie przedaje. Nie trzeba czytac opisu guzika skoro nas interesuja buty. Takie sa zasady i takie jest prawo. Jesli ktos nas w blad wprowadza to lamie prawo.

 

Jesli chodzi o twoj przyklad z telefonem to oczywiscie nie mozesz napisac "aukcja dotyczy tylko wyswietlacza" poniewaz jest to sprzeczne z regulaminem allegro ktory mowi "tylko sprzedawane na aukcji przedmioty sa opisywane". Jakby napisal "dorzucam swoja nerke" to tez by go scigali bo to handel organami mimo ze jest GRATIS. Tutaj nie pomoze nawet wyszczegolnienie informacji czerwona czcionka poniewaz wyszczegolnianie informacji odnosi sie do dzialalnosci gospodarczej a nie handlu cywilnego. Tutaj po prostu sprzedajemy to co opisujemy i tyle w temacie z punktu widzenia prawa i regulaminu allegro.

 

Malo tego: regulamin allegro staje sie pod tym wzgledem zapisem umowy transakcyjnej i jesli ktorys zapis jest sprzeczny z regulaminem allegro to nie moze on byc zastosowany a takim zapisem jest "nie sprzedaje opisywnego zestawu".

Link to post
Share on other sites

Nie widziałem żeby wybitnie ścigano ogłoszenia "wspaniała plastikowa smycz"- 1000 złotych. Szczeniak jorka gratis. Można wybrać który z piesków ma zostać dołączony do tej wspaniałej smyczy. Już od dawna tak handlują psami mimo że to zabronione.

http://allegro.pl/smycz-dla-psa-shih-tzu-gratis-super-okazja-i2414955557.html

 

 

Tu masz jeszcze ciekawszy przykład.

http://allegro.pl/uprzaz-psa-nowofunland-woza-obroza-smycz-szelki-i2404636203.html

Zamknąć oszustów.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Ta na której praktycznie otwarcie sprzedaje się psy nadal tam jest. (EDIT: Już jej nie ma:) Wyszukaj smycze i zgłoś każdą aukcję powyżej 200 złotych :D)Zgłosiłeś obie? Jeśli chodzi o policję to wybacz ale 1,4 PLN to dzięki bogu niska szkodliwość społeczna czynu (raczej dobrze że nie tracą czasu na takie pierdoły). Zgłosić do allegro, niech anulują aukcję a gościa przyozdobią warnem ale nie licz że zmusisz gościa do wysyłki towaru (którego pewnie nawet nie posiada). Na jakiekolwiek poważne konsekwencje nawet nie masz co liczyć.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...