Skocz do zawartości

Wymiana grafiki czy SLI


Recommended Posts

Hej, zastanawiam się nad modernizacją mojego kompa, od tygodnia przeglądam allegro.pl i inne strony szukając jakiś okazji. Chce wymienić kartę graficzną, oto mój obecny sprzęt:

Intel i5 760 + Mugen 2 rev. B

DFI DK P55

Ram OCZ 2x2gb DDR3 1333mhz cl9

Dysk 500gb

OCZ SxS2 700W

Cooler Master 692 II Advanced

MSI GTX460 1gb Cyclone (zwykła nie jakieś SE czy v2)

Jakiś napęd

I obecnie zastanawiam się nad trzema wariantami:

- kupuję drugiego GTX460 1gb (wydatek 400-450zł lub musze czekać na okazję i kupić taniej).

- sprzedaje GTX460 (dostane z 450zł) i kupuję GTX470 (lub gtx465 bo ponoć da się odblokować do gtx470), kręcę go i według tego co wyczytałem tu na forum i na necie to mam wtedy wydajność podobną do GTX570.

- kupuję używkę GTX580 (za 800zł nawet da się dostać)

Wszystko ładnie tylko nie wiem jak się ma wydajność takiego SLI GTX460 do GTX580 i jak wygląda sprawa poboru mocy i temperatury w takim SLI. Słyszałem też sporo o mikroprzycięciach w SLI/Crossfire. Ponadto nie wiem czy nie lepiej zainwestować w nową technologię (myślę, żę gtx660 będzie mieścił się w moim budżecie po miesiącu lub dwóch od premiery a i wydajność będzie dobra).

Link to post
Share on other sites

Proponuję ci kupić jedną ale za to pożądną kartę graficzną ponieważ:

1.Jeżeli twoja płyta główna nie ma dwóch wejść pci x16 to dojdą kolejne wydatki.

2.Hałas ponieważ gtx 460 nie jest zbyt cichy albo mój jest tylko taki głóśny :)

3.Wysoka temperatura jeżeli nie masz zbyt przewiewnej obudowy lub kupisz model gtx'a, który lubi się grzać.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Konfiguracja SLI w dalszym ciagu pozostawia wiele do życzenia, zdecydowanie ma więcej wad niż zalet, szkoda nerwów.

Rozwiń swoją wypowiedź, najlepiej zrób to w punktach, żeby było przejrzyście jak będę rozwalał wszystkie twoje argumenty %-)

 

Co do tematu, to raczej nie parował bym 460tki z drugą. Pamięć kart w SLI się nie sumuje a 1GB to już dziś trochę mało :/

Spokojnie sprzedasz swojego za ~400zł, dołożysz 500 i będzie 570 albo coś z tych nowych sradeonów bo Nv na razie nie ma w ofercie nic z średniej/dolnej półki, jeśli chodzi o karty z nowej serii :/

Link to post
Share on other sites

Może 6950 i odblokować do 6970 ? Co do SLI to ten cyclon ma dość dobre chłodzenie więc głośno nie będzie . Ogólnie mi się wydaje że SLi jak i CF jest już sporo dopracowane . Komentarze wyrzej to trochę stereotypowe myślenie :D ale to tylko moje zdanie .

Ja bym spróbował SLI :)

Edytowane przez GameJ
Link to post
Share on other sites

GTX460 sprzedaj bo gdy posmakujesz SLI to ciężko będzie ci się przyzwyczaić do mikroprzycięć. Lepiej sprzedać to twoje cudo i celować właśnie o czym mowa GTX570, w innym wypadku może być też HD6950 a nawet HD7850 co można rozsądnie kupić a wydajność będzie kompletnie inna.

Link to post
Share on other sites

Rozwiń swoją wypowiedź, najlepiej zrób to w punktach, żeby było przejrzyście jak będę rozwalał wszystkie twoje argumenty %-)

 

Co do tematu, to raczej nie parował bym 460tki z drugą. Pamięć kart w SLI się nie sumuje a 1GB to już dziś trochę mało :/

Spokojnie sprzedasz swojego za ~400zł, dołożysz 500 i będzie 570 albo coś z tych nowych sradeonów bo Nv na razie nie ma w ofercie nic z średniej/dolnej półki, jeśli chodzi o karty z nowej serii :/

 

Racja jestem z tobą i dołożę swoje argumenty jak będzie mało laikom tutaj na temat sli.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

bo gdy posmakujesz SLI to ciężko będzie ci się przyzwyczaić do mikroprzycięć.

Co Ty pieprzysz chłopie !

Przestańcie w końcu siać herezje !!!

 

 

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK MICROSTUTTERING W SLI !!!

Może było, kiedyś, dawno temu, za czasów 8800GT a wy jak te papugi powtarzacie te bzdury.

Link to post
Share on other sites

Ja gdybym miał do wyboru SLI czy jedna porządna karta to wybór bylby prosty. Chcesz kupić GTX580(używanego) karta niby niczego sobie ale pobór prądu, zawsze używana i nie wiadomo kto co z nia robił, nikt Ci prawdy nie powie. Zresztą jak ktos swojego czasu kupuje TOP'owa karte to nie oszczedza jej, a sprzedaje bo po wysiśnieciu ostatnich soków gdyż już nie spełnia oczekiwań użytkownika. Poczekaj na premiere serii 660 lub celuj w nowego radka 7850.

Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić GTX580(używanego) karta niby niczego sobie ale pobór prądu, zawsze używana i nie wiadomo kto co z nia robił, nikt Ci prawdy nie powie. Zresztą jak ktos swojego czasu kupuje TOP'owa karte to nie oszczedza jej, a sprzedaje bo po wysiśnieciu ostatnich soków gdyż już nie spełnia oczekiwań użytkownika.

Bzdura! Zakładasz ze każdy używany GTX580 jest wyeksploatowany?? Znajdź mi osobę której obecnie GTX580 nie spełnia oczekiwań... i wycisnęła z tej karty ostatnie soki w grach :D

Link to post
Share on other sites

Moja nie była od nowości podkręcana nawet w MSI afterburnerze,wiec mam egzemplarz idealny,możesz wieżyc lub nie,ale nigdy nie podkręcałem i nawet nie próbowałem jej jeszcze podkręcać :)

 

Druga sprawa,po co podkręcać kartę która na stokowych taktowaniach da sobie rade z każda gra??

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

W dużych rozdzielczościach nie do końca daje rade, mówimy tu o liczbie fpsów wiekszej niż granica płynności. Autor pisze ze nawet za 800zł można gtxa580 dostac... wiec piszę ze jest to karta wypiłowana ile się da. Nikt za taką kase nie sprzedaje nowej czy mało używanej grafiki. Dlatego też lepiej kupic nowego radka 7850 czy poczekac na serie nvidii 660. Pamietaj, nigdy nie wiesz kto i co robił z używana karta.

Link to post
Share on other sites

W dużych rozdzielczościach nie do końca daje rade

JA nie mam problemów z płynnością na moim GTX580 na ultra ustawieniach i rozdzielczości 1920x1080 nawet w MAX PAYNE 3 czy BF3 :)

 

Za 800 a nawet 900zł nie kupisz nigdzie GTX580 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...