Skocz do zawartości

3870X2 czy 8800GTS 512mb


Recommended Posts

Kupiłem niedawno za nieduże pieniądze kartę HD3870X2 i zastanawiam się czy sobie ją zostawić, czy pozostać przy GF 8800GTS 512mb. Może miał już ktoś do czynienia z obiema kartami i pomoże mi dokonać wyboru :)

Czy PDC E2160@3.2 Ghz nie będzie mi przymulał tej grafy?

Założyłem ten temat, bo jakoś nie mam czasu by testować obie karty w grach.

Link to post
Share on other sites

A ja odpowiem z innej beczki ;) tzn. 3870x2 miał zakupić mój kolega pewien czas temu więc pragnąłem dowiedzieć się czegoś więcej o tej karcie ;) także czytając wiele opini i analizując testy doszłem do wniosku że ta karta jest dobra ale potrafi się doprawdy dziwnie zachowywać ;] jako przykład podam fakt że w niektórych grach minimalny fps jest naprawdę słaby a gra potrafi szarpać... nie jest to do końca udana konstrukcja i w niektórych dość nowych grach wykorzystana jest jak pojedyncza 3870 -.-.

Są gry w których oscyluje się naprawdę dobrze ale moim zdaniem powinna śmigać we wszystkich mniej więcej tak samo bo może akurat będzie źle w grze którą lubisz :)

Co więcej pobór prądu też robi swoje także wybór należy do ciebie ;)

Ja doradzam 8800 gts 512 chociaż trochę słabszy zachowuje się "normalniej" :D

Link to post
Share on other sites

Jak na razie bardziej skłaniam się ku radkowi, lecz jak znajdę trochę więcej czasu t przetestuję obie karty i wybiorę wydajniejszą ;) Rachunki za prąd mi nie straszne. Poza tym za dużo nie gram, a z tego co zauważyłem to 3870X2 obniża zegary w trybie 2D...chociaż nie wiem czy napięcie też :D

Link to post
Share on other sites

To ze radeon obniża zegary, to nie znaczy ze w idle będzie brał mniej niż 8800;) W 8800 możesz w biosie przestawić 2d/3d http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699 tylko jak coś sknocisz to ja za to nie ręczę;) U mnie ten patent na 9800gtx+ działa.

 

Jeśli masz win vista lub seven użyj do zdobycia biosu GPUz i zapisz końcowo rozszerzenie "rom"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...