Skocz do zawartości

ASRock 970 EXTREME3 AMD970


Recommended Posts

Hej.

Myślę nad zmiana mojej obecnej płyty asus m4a87td evo na cos innego. Powodem jest brak GW na płytkę

oraz wg mnie skakanie z napięciem procesora.

Co możecie powiedzieć o tej płytce? Czy jest warto ją kupić?

Link to post
Share on other sites

wiec tak.. 3 misiace temu stalem przed podobnym dylematem.. mialem wtedy phenom x2 555 ktory sie odblokowywal do x4.. wybieralem pomiedzy tą plyta a Gigabyte GA-990XA-UD3... wybralem gigabyte ze wzgledu na lepszy uklad zasilania podajze 8+2+2 czyli 12 sekcyjny uklad zasilania.. plyta smigala pieknie.. ale... procek sie odblokowal ale nie chodzil nie stabilnie... pewnie teraz wzialbym ASROCKA:) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam płytę ASRock 970 EXTREME3 i szczerzę mogę ją polecić każdemu użytkownikowi. Przedstawie skrócony wykres z wadami i zaletami:

 

Zalety:

- Nowoczesne technologie, USB 3.0, Sata III, nowy chipset

- Łatwość montażu wszelakich podzespołów

- Całkiem dobra zintegrowana karta dzwiękowa

- Możliwość połączenia dwóch kart graficznych

- Sloty PCI

- Dużo pinów na wentylatory

- Płyta utrzymuje niskie temperatury

- Obsługa najnowszych procesorów

- Cena :)

 

Wady:

- Giętkość?

- Brak IDE

- Nie najmocniejsza sekcja zasilania, choć pewnie jest wystarczająca :)

 

Niestety nie podkręcam procesora itd. więc nie wyrażę się na ten temat. Słyszałem, że dużo ludzi odblokowywało dodatkowe rdzenie na procesorach AMD, szczególnie 960T

Link to post
Share on other sites

W tych gigabyte nie ma problemu z palaca sie sekcja zasilania?

Nie no co ty....odrazu tak nastawiony jesteś:) Kiedys jeden uzytkownik mial problem z chipsetem i sekcja, ale to była wina od strony Gigabyte. Plyta jest bardzo dobra, tak naprawde jakiego producenta bys nie kupil to nie wiesz 100% czy bedzie sprawny. Ale jak ktos by patrzyl tak jak ty to by nikt nie kupowal.

Pzdr

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Polecam z czystym sumieniem tą Asrock 970 Extreme 4, jestem jej posiadaczem od stycznia 2012r, sekcja 4+1 jest w 100 % wystarczajaca. Śmiga mi nna tej płytce FX8120 z turbo na 4,5Ghz dodatkowo karta Zotac GTX470 AMP, 64 GB SSD + Seagate 1TB na magazyn. Pisanie że do FX tylko płyty 990FX czy z sekcją 12+2 jest kompletnie wyssane z palca. Pozdrawiam.

 

Dodam jeszcze, że do wczoraj na tej płytce były podłączone w SLI 2XGTS450 z podkręconymi GPU na 900 Mhz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...