Skocz do zawartości

Problem z obrazem


Recommended Posts

Siemanko,

na kompie o parametrach:

E8400

Gigabyte GA-P31 ES3L [jakaś ES3 tylko nie pamiętam końcówki]

2GB RAM 800Mhz

Inno3D 9500GT

pojawia się problem z obrazem w losowych momentach.

Wygląda to tak:

siedzę sobie na kompie i nic się nie dzieje, a tu nale obraz gaśnie i raz pojawi się z powrotem i pokaże komunikat, że padł sterownik, a raz już nie wstanie. Dosłownie w losowych momentach.

Co sprawdzałem w kompie?

RAMy - 100% sprawne [11 godzin memtesta]

Karta graficzna - wyczyszczona, pasta zmieniona

Ogólny porządek w kompie.

Dodam, że nigdy nie było OC, wszystko na standardowych taktach.

Robiłem benchmarki grafiki - grzałem ją godzinę do 72 stopni i nic się nie działo, były różne gierki załączone i też nic. A przy przeglądarce potrafi sypnąć.

 

Jakieś pomysły? Może to być od płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Tak jak komputer do Ciebie mówi - masz problem ze sterownikiem graficznym. Wróć do wersji, w której na pewno nie miałeś z tym problemów - dla testu weź te dostarczone przez producenta karty, będą chodzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest to też wina windows 7 i funkcji TDR. Proponuje pogooglować z terminami "TDR bug" "TDR hotfix"

lub zajrzeć na oficjalne fora NVIDI czy ATI.

Podawane są tam rożne konfiguracje dotyczące zmianach w Rejestrach o TDR. Jest to dość powszechny problem (tyczy się zarówno Nvidi jak i ATI - w vistach czy tez w windows7).

Funkcja TDR w dużym skrócie: w grach czy innych aplikacjach mocno obciążających GPU (grafika, 3d, wideo)

czasami zdarzają się sytuacje kiedy procesor graficzny pracuje jeszcze jak szalony od powierzonych

wcześniej mu skomplikowanych operacji a np. na ekranie przestaje się już "dziać cokolwiek" system

Vista dzięki TDR interpretuje to jak zawieszenie się systemu (zmora starego XP) i aby nie doszło do

rebootu resetuje "tylko" GPU i sterowniki i wywala ww komunikat że "Sterowniki przestały......".

 

A zapomniałem więcej o tym wynalazku:

http://www.microsoft.com/whdc/device/display/wddm_timeout.mspx

 

Podaje ci rozwiązanie tego problemu.

 

w Menu Start /Rozpocznij wyszukiwanie wpisz "regedit.exe" klikasz na ikonę

przechodzisz do:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers

GraphicsDrivers musi być podświetlone!!!!!

w drugim oknie Prawy przycisk myszy-Nowy-Wartosc DWORD (32-bitowa)

Po dodaniu w nazwie wpisujemy "TdrLevel" klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemy

wartość "0". W ten sposób wyłączamy tzw "Timeout Detection and Recovery GPU"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z tym, że takie coś dzieje się na pulpicie też. Czasami ekran nie wraca do zywych, komputer działa, ale jest czarny ekran :)

 

@up

spróbuję :)

 

Edit:

Wcześniej się to nie działo. Jeszcze co mogę dodać co zauważyłem, to czasami sypią się artefakty. Karta na pewno jest sprawna pod tym względem, bo wygrzewałem ją i nic się nie działo. Od czego to może być?

oooo i jeszcze jak poruszę kartą graficzną podczas pracy kompa to pod odpowiednim kątem pojawiają się artefakty.

Edytowane przez Leesiuu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

UPDATE:

Wygląda to tak:

Bootscreen logo -> artefakty

pozniej DOS - ładny obraz

ładowanie systemu -> Artefakty i później nic, czarny ekran

Wchodząc na tryb awaryjny wygląda tak samo tyle, że system się ładuje i na pulpicie nie ma artefaktów, normalnie mogę pracować na kompie.

Usuwałem sterowniki -> załączył mi się normalnie system w normalnym trybie. Ale wgrywając jakiekolwiek inne sterowniki już nie wstaje. Wgrywałem stery z lipca zeszłego roku również ten sam efekt. Nie mam pojęcia od czego to jest.

Grafika czy płyta główna? Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Znaczy nie napisałem... U mnie okazało się, że padła sama grafika. Artefakty i brak obrazu po boocie windy są na innym kompie również. Grafika idzie na mój osobisty cmentarz części komputerowych [oo, może jeszcze będzie miała randkę z piekarnikiem, ale to wątpie że pomoże ;d ]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...