Skocz do zawartości

ASUS GTX 670 DirectCU II TOP pytanie do użytkowników.


Gość effendi360

Recommended Posts

Ja niedawno zamówiłem składaka za 5600 PLN i okazuje się, że zamowiłem go ze zwykłą wersją GTX 670, a byłem pewien, że jest to topka, która jest w owym sklepie nie dostępna, nie wiem czy żałować, czy nie płacić bo jeszcze nie wszystko stracone i uprzeć się na tą wersję top? 50 zł tam różnicy nie robi, nie chce też by mi się coś przegrzało, a bawić się w codzienne podkręcanie nie widzi mi się.

 

Jest ogolnie co żałować jak ktoś ma referentową wersje asusa? Głupie pytanie ale tak czytam czytam i dochodze do wniosku, że DC2T tak ciężko już dostać bo ludzie kupują tylko tą wersję, a referentowej nie.

 

Głupio za te pieniadze mieć słabsza karte jak mozna dopłacić grosze

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Jest ogolnie co żałować jak ktoś ma referentową wersje asusa?

Asus nie ma referencyjnych GTX670. Są dwie wersje, obie mają niereferencyjne PCB i niereferencyjne chłodzenie (DirecCUII). Różnią się tylko taktowaniem - wersja TOP jest trochę podkręcona. IMHO nie ma co żałować i dopłacać do wersji TOP, jak już bardzo będziesz potrzebował to możesz sam taką kartę podkręcić (chociaż absolutnie nie wiem po co to robić 8)).
Link to post
Share on other sites

Różnią się tylko taktowaniem - wersja TOP jest trochę podkręcona. IMHO nie ma co żałować i dopłacać do wersji TOP,

Zgadza się. Top jest bardziej ryzykownym zakupem.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o GTX 680 zotaca? Wersja referencyjna tej kart 2 GB ? Niedawno kosztowała 2300zl a dziś miałem okazje nabyć 10 zl taniej od asusa gtx 670 zwykłej, tj. w cenie ok 1770 zł ;) Nie warto takową karte? Wydajniejsza od asusa (1056mhz, asus 915 mhz) ale ma chłodzenie referencyjne 1 wentylatorowe co troszke podnosi temperature. Gdy zobaczyłem jej cene juz chcialem rezygnować z asus gtx 670 bo razi mnie te 915 mhz, ale w sklepie twierdzili ze zotaci bardzo awaryjne a mocy asusa zwykłego i tak nie wykorzystam ;) Natomiast zauwazylem, ze juz mocniejszy od asusa jest 3 wentylatorowy gigabyte 980 mhz ...

Link to post
Share on other sites

w sklepie twierdzili ze zotaci bardzo awaryjne a mocy asusa zwykłego i tak nie wykorzystam ;)

Tu mają rację moc zwykłego GTX670 ciężko jest wykorzystać. Dla przykładu (mam Asusa DCUII bez oc czyli 915Mhz + boost) w BF3 min. fps nie schodzi poniżej 60+/70fps zazwyczaj jest ~100+ fps (1920x1080 Ultra bez AA), MP3 min. fps 180 przeciętnie 300-400fps %-) (1920x1080 wszystko max). Potrzeba coś więcej? 8)
Link to post
Share on other sites

Jak jest w takiej samej cenie to można spróbować aczkolwiek na pewno będzie głośniejszy. DirectCUII na GTX670 jest praktycznie bezgłośnie a referent będzie głośniejszy. Jak zależy Ci na ciszy to zdecydowanie GTX670 DCUII, jak nie to można spróbować referenta GTX680.

Link to post
Share on other sites

roznicy w dB z tego co patrzylem az takiej nie ma, to to najmniejszy problem, liczę na wydajność, co przemawia za gtx 680 ale z drugiej strony referencyjne chłodzenie to chyba nie za bardzo ;/ dziwne jest tez to, ze 2 tyg temu zotac ten kosztowal 2300 zl, teraz kosztuje w kilku sklepach ok 1750 zl..

Link to post
Share on other sites

Wkleję Ci mój post z innego tematu:

 

No chyba, że ktoś się bawi benchmarkami i chce osiągać lepsze wyniki. W tym wypadku 680 bije 670 i to sporo. Do gier rzeczywiście nie ma znaczenia. Bierz 670 od EVGA z poziomymi pinami zasilania, do tego accelero i masz kartę gigant. Jeżeli nie lubisz się bawić w takie rzeczy, to ASUS podobno dobrze lata na dzielnicy. Jak zawsze powtórzę, że nie można zakładać, że karta padnie, ale jeżeli ASUS Ci padnie to kupuj relanium i szykuj się do walki z serwisem....

Reasumując, do gier nie opłaca się brać 680, ponieważ różnica wynosi 5-8 fps. Więc w takim wypadku bierz 670. Jednak jeżeli lubisz się bawić w OC oraz benchmarki i chcesz mieć "najpotężniejszy układ GPU" to bierz 680. Kiedyś pewien użytkownik 670 GTX powiedział: "670 GTX jest *****iste, jednak gdybym miał nadwyżkę hajsu brałbym 680 GTX".

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o porównaniu Asus GTX 670 II vs. Gigabyte GTX 670 WF III ? Takiego porównanka chyba nie było, jakby ktoś znalazł teściki byłbym wdzięczny. Pewien Pan z kanału YT przesiadł się z Asusa na Gigabyte GTX 670, z powodu uszkodzenia chłodzenia Asusa, i ponoć bardzo chwali Gigabyte, że jest jeszcze cichsza a przede wszystkim chłodzniejsza (w stresie 62C max, asus do 76C). No i zegary są po lekkim OC bo 980mHz. Gdy zamawiałem w sklepie polecali mi właśnie Gigabyte, wziąłem asusa, z powodu opinni że te chłodzenie w Gigabyte lubi się zepsuć.

 

Reasumując: Asus GTX 670 DCII czy Gigabyte GTX 670 OC WF III ?

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o porównaniu Asus GTX 670 II vs. Gigabyte GTX 670 WF III ? Takiego porównanka chyba nie było, jakby ktoś znalazł teściki byłbym wdzięczny.

Robiłem jakiś czas temu takie porównanie, poszukaj na forum. Gigabyte wypadł trochę lepiej - karta cichsza i chłodniejsza.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ale brzydsza :) Jak dla mnie oba modele są porównywalne, TOPa wybrałem właśnie ze względu na design. Ja nie wiem jak coś może być cichsze, jestem pod wrażeniem, bo jak dla mnie to karty w ogóle nie słychać. Wywaliłem wszystkie tweaki itp. Pracuje sobie jak jej bios każe i wszystko jest OK. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Ale brzydsza :) Jak dla mnie oba modele są porównywalne, TOPa wybrałem właśnie ze względu na design. Ja nie wiem jak coś może być cichsze, jestem pod wrażeniem, bo jak dla mnie to karty w ogóle nie słychać.

Kwestia gustu mi odpowiada bardziej Gigabyte, no poza tą niebieską PCB - tutaj Asus ma plusa, ale minus za backplate, który przeszkadza w oddawaniu ciepła. Co do ciszy to przy założeniu tych samych temperatur Asus jest głośniejszy, na fabrycznych ustawieniach cichszy odrobinę, ale gorący i boost spada nawet. Nie ładowałem nowego BIOS-u może to poprawili. Gigabyte GTX670 jest najbardziej udaną konstrukcją z tych, które testowałem, ASUS w wersji TOP najbardziej problematyczną ze względu na wysokie zegary, których sporo kart nie spełnia oraz problemy z temperatura.
Link to post
Share on other sites

Właśnie zadzwoniłem do sprzedawcy ma się zorientować czy można zamienić asusa gtx 670 "Zwykła" na propozycję od gigabyte. Bardzo mnie do tego Yacko nakłaniasz, ale nie wiem czy to dobry kierunek. Racja, design po stronie asusa. Dla mnie liczy się wydajność i chłodzenie, gdyż siędzę czasami dosłownie 24 na dobe. A więc ostatecznie, która firma spełni te wymagania ;) A do tego testu który ponoć pisałeś o Gigabyte poprosze link gdyż nie mogę siędoszukać :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Yacko - pierwsze słyszę, żeby backplate przeszkadzał w oddawaniu ciepła - kto Ci takich herezji naopowiadał ?

Piszesz, że wersja TOP jest problematyczna. Hmmm ja jakoś ze swoim problemów nie mam, Ci co się tu wypowiadali, namawiając mnie na tą kartę również nie mieli. Jakkolwiek do asusa nadal jestem sceptycznie nastawiony to kartę jednak pochwalić muszę, bo pod żadnym względem mnie nie zawiodła.

 

Na overclock.net też pytałem i ludzie w miażdżącej większości polecają DCU jako pierwszego do brania, spośród niereferentów 670.

Link to post
Share on other sites

Yacko - pierwsze słyszę, żeby backplate przeszkadzał w oddawaniu ciepła - kto Ci takich herezji naopowiadał ?

Przyjrzyj się tej karcie to zrozumiesz - w tym modelu akurat przeszkadza - nie ma fizycznego styku pomiedzy elementami a backplate.

 

Piszesz, że wersja TOP jest problematyczna. Hmmm ja jakoś ze swoim problemów nie mam, Ci co się tu wypowiadali, namawiając mnie na tą kartę również nie mieli.

Piszę na podstawie wlasnych doświadczeń ze sprzedaży tych kart. Ty masz jedną sztukę ja w miesiącu sprzedaję kilkanaście - kilkadziesiąt kart.

 

Na overclock.net też pytałem i ludzie w miażdżącej większości polecają DCU jako pierwszego do brania, spośród niereferentów 670.

Polecaja co mają - jak to zwykle bywa :) Ja jestem obiektywny bo sprzedaję różne modele. Asusa w wersji TOP tylko w przypadku gdy klient godzi się na sprawdzenie przed wysyłką aby uniknąć niezadowolenia. Nie znaczy to, że wszystkie mają problemy, ale zdarzają się najczęściej w tym właśnie modelu.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

du*a, za zamianę asusa na Gigabyte kazali dopłącić 180zł, za tą cenę mam GTX 680.. Cholera, zobaczyłem opinie i znowu żałuję, że nie będe miał Gigabyte :( Mam nadzieje, że pod jakimś względem okaże się lepszy asus...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie znaczy to, że wszystkie mają problemy, ale zdarzają się najczęściej w tym właśnie modelu.

 

Jakie KONKRETNIE problemy ?

 

du*a, za zamianę asusa na Gigabyte kazali dopłącić 180zł, za tą cenę mam GTX 680.. Cholera, zobaczyłem opinie i znowu żałuję, że nie będe miał Gigabyte :( Mam nadzieje, że pod jakimś względem okaże się lepszy asus...

Jak masz takie parcie na tego gigabajata to przecie możesz oddać towar w ciągu 10 dni. Zwrócą Ci kasę i weźmiesz se co tam chcesz.

 

Ja tak właśnie zaryzykowałem z asusem, bo wiedziałem, że jak coś będzie nie tak to na pewno nie będę się bawił w serwis, tylko po prostu oddam kartę.

Link to post
Share on other sites

Jakie KONKRETNIE problemy ?

Zbyt wysokie zegary fabryczne i temperatury, które powodują, że niektóre karty nie pracują stabilnie i trzeba obniżać taktowanie i ręcznie regulować obroty aby boost nie spadał powyżej 70 stopni. Prawdopodobnie nowy BIOS przyniósł zmiany na lepsze, gdyż piszą " Improve 3D stability & compatiblity.". Niestety nie sprawdzałem go jeszcze, ale pewnie ktoś z forum wrzucił to się wypowie. Mam nadzieję, że zwiększyli trochę obroty wentylatorów.

Co do porównania na własnym podwórku to ostatni to post nr 260:

http://forum.benchmark.pl/topic/47613-kepler-gtx670-pierwsze-testy/page__st__240

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam wgrany ten nowy bios. Zegar GPU oscyluje cały czas w granicach 1167. 70stopni ? Hah pomijając fakt, że to jest i tak *****iście mało (dla przypomnienia, poprzednia generacja, karty referencyjne - 85 stopni przy max obciążeniu i jakoś nikogo to nie przerażało) to ja nie wiem skąd się biorą te wartości, skoro u mnie po całym dniu ciorania w anno2070 mam 60 na karcie ?

Link to post
Share on other sites

ja nie wiem skąd się biorą te wartości, skoro u mnie po całym dniu ciorania w anno2070 mam 60 na karcie ?

To pocioraj w coś co bardziej obciąża GPU %-) . W np. Mass Effect 2 mam ~50C a w BF3 już przekracza 70C. Co nie zmienia faktu, że mało mnie to rusza, 70C to niewiele, na np, referencyjnym 6870 miałem 85C i też nic się nie działo :D,
Link to post
Share on other sites

Na Anno akurat nie testowałem, ale odnosząc się do innych gier to Gigabyte był minimum kilkanaście procent chłodniejszy więc byłoby jakieś 50 parę stopni. Wszystko co do 70 stopni jest OK i boost nie spada, niestety Asus przekracza tą wartość obniżając miejscami wydajność. Nie ma co robic jednak tragedii, przecież ręczna konfiguracji profilu chłodzenia to nie filozofia.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Anno na MAXa odpalone dociska gpu całkiem nieźle, no nic testuje teraz w heavenie; jak na razie 65. Też bym się nie przejmował, mając nawet 80st. Currahee a jak u Ciebie z zegarem GPU pod obciążeniem ?

 

Dalej miele 65/66 st max. Faktem, że moja buda to rakieta przy Waszych pewnie :P

Zegar nie spada, ba ! on się podnosi do wyższych wartości :P

Yacko, skąd Ty miałeś swój egzemplarz :P

Było wgrać nowszy bios a nie "na jana" potestowałeś i marudzisz teraz :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...