Skocz do zawartości

ASUS GTX 670 DirectCU II TOP pytanie do użytkowników.


Gość effendi360

Recommended Posts

Wooojciech1983 Ty chyba nawet ode mnie kupowałeś grafikę i zaufałeś mi co do wyboru pomiędzy Asusem o ile pamiętam. Problemem w Asusie, albo raczej zaletą Gigabyte jest wydajność chłodzenia, która powoduje, że dzięki niższym temperaturom BOOST nie spada tak jak w Asusie i innych gorzej chłodzonych kartach. Jednak w sąsiednim wątku kolega Ave20 nie potrafi tego zrozumieć i pomimo kilkukrotnych wyjaśnień nie wie dlaczego się czepiam temperatury powyżej 70 stopni skoro jakies tam inne karty mają 80 i więcej http://forum.benchmark.pl/topic/52838-gigabyte-gtx670-pytania-do-uzytkownikow-tej-karty/page__st__40#entry628161.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cholera, że ja nie mogę osiągnąć okrągłej piątki. Jestem strasznie ciekawy wyniku na mojej 680 GTX. Z karty już więcej nie wyciągnę. I tak, jak na referenta OC wychodzi niegłupie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Effendi przyjmij wkoncu do wiadomosci ze ten twoj Asus nie kreci sie tak dobrze jak Gigabyte i dlatego masz taki wynik a nie probujesz wszystkim udowodnic ze masz najlepsza karte i wyzsze wyniki sa na Virtu... Ja tez mam Gigabyte 670 i kreci sie do 1311MHz na rdzeniu, wynik na GPU score ~10 700 pkt

Dobra zwracam honor, wyniki są do osiągnięcia :P

Asus się nie kręci...? tjaaaaaaaa

 

http://img832.imageshack.us/img832/5669/31767392.jpg

 

A co do tych temperatur Yacko to pierdzielisz bzdury, bo ja u siebie wczoraj po 2h heavena nie zauważyłem więcej niż 65/66 stopni więc te Twoje "fakty" o 74/75 stopni możesz włożyć między bajki razem z tym, że na asusie spada boost.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jaka zwodowana, to przecież moje prywatne, przed chwilą robione człowieku.

 

Nawet nie chciałem jej żyłować, bo nie mam czasu, tylko w****il***ście mnie pisząc, że asus sie nie kręci.

Link to post
Share on other sites

Boost spada nieznacznie na kazdym Keplerze powyzej 70C, nie tylko na Asusie i to jest fakt.

To ze Gigabyte ma nieco wydajniejsze chlodzenie to tez jest fakt.

I naucz sie czytac ze zrozumieniem, napisalem ze ten twoj egzemplarz kreci sie gorzej niz egzemplarze innych osob z forum ktorzy maja Gigabyte a nie ze sie nie kreci wcale i to tez jest fakt potwierdzony screenami.

 

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Jaka zwodowana, to przecież moje prywatne, przed chwilą robione człowieku.

Świetny wynik, więc dlaczego nie wierzyłeś, że na lepiej chłodzonej karcie Gigabyte, gdzie boost nie spadał miałem więcej ?

 

A co do tych temperatur Yacko to pierdzielisz bzdury, bo ja u siebie wczoraj po 2h heavena nie zauważyłem więcej niż 65/66 stopni więc te Twoje "fakty" o 74/75 stopni możesz włożyć między bajki razem z tym, że na asusie spada boost.

 

To Twoja karta jest wyjątkowa albo masz znakomitą wentylację w obudowie. Chyba, że sprawdzałeś bez OC i z wentylami na maxa. Ewentualnie może ten nowy BIOS, którego nie sprawdzałem poprawił wreszcie profil wentylatorów. Gwarantuję Ci, że są gry i benchmarki, gdzie powyżej 70 stopni boost spada i nie tylko na Asusie :) Gigabyte ma bezdyskusyjnie lepsze chłodzenie i nie dyskutuj w tej kwestii bo na fanboya zaczynasz się kreować.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie wiem, może boost wam spada bo ja jakoś nie widzę nic takiego bo po pierwsze nigdy nie osiągam 70 stopni :D

Jakie bez OC jakie wentyle na maxa ! Ludzie ja nawet tweaka nie używam, jedynie do smarka zainstalowałem. Karta pracuje na ustawieniach biosowych. Z tą jakością chłodzenia to jest w mojej opini wasze subiektywne zdanie, bo każden jeden test potwierdza, że DCUII to najlepsze chłodzenie dostępne dla 670 !

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, może boost wam spada bo ja jakoś nie widzę nic takiego bo po pierwsze nigdy nie osiągam 70 stopni :D Jakie bez OC jakie wentyle na maxa ! Ludzie ja nawet tweaka nie używam, jedynie do smarka zainstalowałem. Karta pracuje na ustawieniach biosowych. Z tą jakością chłodzenia to jest w mojej opini wasze subiektywne zdanie, bo każden jeden test potwierdza, że DCUII to najlepsze chłodzenie dostępne dla 670 !

Skoro sprawdzałes na stocku to mogło się zdażyć, że nie przekroczyłeś 70 stopni jak dobrą wentylację masz. Najlepszych chłodzeniem na rynku dla GTX670 jest BEZDYSKUSYJNIE WF3 od Gigabyte. Skoro nie wierzysz zapraszam do mnie, porównasz osobiście, możesz nawet zabrać swoją sztukę karty. Jak osiągniesz przy tych samych taktach temperatury takie same jak Gigabyte WF3 to zwracam Ci koszt przejazdu i dokładam kratkę piwa. Po prostu albo kłamiesz albo masz fenomenalną sztukę inną niż wszystkie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, może boost wam spada bo ja jakoś nie widzę nic takiego bo po pierwsze nigdy nie osiągam 70 stopni :D

Jakie bez OC jakie wentyle na maxa ! Ludzie ja nawet tweaka nie używam, jedynie do smarka zainstalowałem. Karta pracuje na ustawieniach biosowych. Z tą jakością chłodzenia to jest w mojej opini wasze subiektywne zdanie, bo każden jeden test potwierdza, że DCUII to najlepsze chłodzenie dostępne dla 670 !

 

Dalsza dyskusja z toba na temat chlodzenia nie ma sensu.

Niech kazdy sam sobie wyciagnie wnioski ktore chlodzenie jest lepsze.

 

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo po prostu mam budę HAF-X.

Ja mam HAF-912 PLUS i tam testuję. ASUS prawie 10 stopni do tyłu na maksymalnych obrotach względem Gigabyte, dlatego tam gdzie w Gigabyte boost nie spadał tam w Asusie już tak, szczególnie po OC. Na portalach niestety testowali głównie na stockowych ustawieniach, więc tu faktycznie Asus jest cichszy, ale kosztem temperatur. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak widać powyżej - bez pierdnięcia. Te karty się chyba tylko biosem różnią.

 

Panowie znalazłem coś ciekawego co powinno zakończyć nasz spór: http://www.overclock.net/t/1266940/which-670-has-the-best-lottery-lets-do-the-stats/100#post_17710776

 

Wyniki na chwilę obecną:

 

GB: (19/45): 42%

EVGA FTW: (18/37): 48%

Asus Top: (18/41): 44%

Asus Non-Top: (5/22): 23%

 

Po prawej to liczba ogólna zgłoszonych kart a po lewej ile z nich przekroczyło 1300MHz w OC.

Asus wersja Non-Top słabiutko coś... Tak więc jak ktoś się waha między TOP a Non-Top to chyba rozwiewa wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Ktoś tutaj używał Evga FTW. Zastanawiam się cały czas na zakupem pomiędzy GB Asus TOP a Evga FTW. W GB przeszkadza mi niesamowicie niebieskie pcb. Asus to znowu możliwość (wydaje mi się że niska) otrzymania niestabilnej karty. Evga to znowu referent który może się okazać głośny.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, po takim teście mam wrażenie że refferent może być głośny. W chwili obecnej najgłośniejszym elementem u mnie w kompie jest działający (tylko przez pewnie czas) dysk HDD. Do czasu zwodowania sprzętu nie chce mieć małej suszarki w kompie.

Edytowane przez QraJr
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Link nie działa to raz a dwa, jak Cię stać na wodę (dla mnie debilizm, kasa w błoto, szpan - nic więcej) to człowieku nad czym ty się zastanawiasz. Kup sobie od razu 690 - przecież i tak go zwodujesz %-)

Link to post
Share on other sites

Jest taka zasada że jak się nie ma nic do powiedzenia to się siedzi cicho. To co robi człowiek z kasą to jego inwidualna sprawa, dokładnie w taki sposób odpierałęś ataki kiedy kupowałeś 2x570 do SLI. Tobie zależy by mieć zawsze 60fpsow a mi by mieć zawsze niesamowitą cisze. Niestety nie mam kasy by odrazu przejść cały proces i małmi kroczkami do niego zmierzam. Zresztą kompa którego obecnie posiadam też kupowałęm i ulepszałem przez prawie rok.

 

P.S Link działą na 3 kompach z 3 różnych IP. To twój problem nie mój.

Edytowane przez QraJr
Link to post
Share on other sites

Dokladnie:)

Ale do tematu, duzo sie mowi ze z 670 jest cos nie halo, 3 uzytkownikow juz sie narzekalo na Gigabyte, i znany uzytkownik co posiada asusa tez sie zrypala.

Effendi jak wrazenia, pytam bo mam 2 kompy do zlozenia za ladna sumke i wlasnie patrze na 670.

Warto?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja nie narzekam, bo nie mam na co. Karty nie słyszę w ogóle. Boost nie spada, temperatura nie rośnie. Po całym dniu katowania Anno, gdzie użycie gpu leci non stop na 80-90% max temp to 66 stopni. Wywaliłem wszystkie tweaki, karta chodzi jak jej bios kazał i powiem szczerze to póki co najlepsza grafika jaką miałem w życiu, nie tylko dlatego, że najszybsza. Po prostu jestem zadowolony z całokształtu.

 

@QraJr

 

Link już działa, może coś u nich nie było halo, fakt faktem, popieram to co kolega wyżej napisał. Miałem referenty 570 i już nawet one nie były zbyt głośne a co dopiero te nowe. Brać i się nie zastanawiać a historie o głośnych referentach wsadzić między bajki ludzi, którzy do dziś siedzą na 8800GT i szerzą herezje pieprząc głupoty wokół. Ja nie przeczę, że autorska konstrukcja nie jest cichsza, bo jest ale czemu kurna panuje taki popieprzony zwyczaj, że jak tylko coś nowszego wychodzi to poprzedni produkt zyskuje od razu miano syfu i gówna nie wartego uwagi ?

 

p.s. pod jakim nickiem się wcześniej ukrywałeś.

 

Jeszcze @06radcho - znasz pewnie moje historie z maximusem, więc pewnie domyślasz się, że gdyby karta zawodziła pod jakimkolwiek względem to plułbym jadem ile wlezie w temacie i rzucał klątwy na tych co mi ją polecili. ;)

 

A na najbliższy oddział asusa, już byłaby przygotowana ciężarówka z napalmem %-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...