Skocz do zawartości

Windows 7 brak sterowników CD/DVD przy instalacji


Recommended Posts

płyta ASUS M2N-MX

Athlon X2 3800+

GoodRam 2 GB

Gainward 8600GT

 

 

Chciałem zainstalować Win7 Professional 64-bit, obecnie mam XP-ka. Przy instalacji wyskakuje komunikat o braku sterowników do cd/dvd i prośba o ręczne ich wskazanie.

 

Próbowałem instalować z USB, uaktualniłem BIOS i zmieniałem w nim te kilka możliwych ustawień i nic. Dalej kicha.

 

 

Ściągnąłem coś co się nazywa "ITE Tech. Inc. - Storage - ITE IT8211 ATA ATAPI Controller" i to już W7 przy instalacji zauważył, ale nie ma tam mojego modelu, więc nie rusza dalej.

 

 

Obraz ISO mam z MSDNAA (wielu internautów wskazuje właśnie źle ściągnięty obraz jako na przyczynę), napisałem do nich, bo dwukrotnie ściągałem a trzeci już nie mogę. Może to coś pomoże, choć 2x ściągnąć wadliwy obraz to chyba niemożliwe.

 

 

Czy ktoś ma plik .inf do mojej płyty który mógłby mi przesłać? Na stronie ASUS-a nie ma, list do supportu poszedł, ale nie wiem ile to potrwa.

 

 

PS Prosiłbym o darowanie sobie tekstów, że w7 64 to nie na Twój system. To nie o to tu chodzi.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze: 64-bitowy system przy tej konfiguracji będzie chodził dość wolno, bardziej pasowałby 32-bitowy.

Drugie: czy masz przypadkiem napęd na SATA i kontroler ustawiony w tryb RAID/AHCI? Miałem ten sam problem przy instalacji Win7 u siebie, ale z wykrywaniem dysku - system nie chciał załadować sterownika AHCI, ale wynikało to z OC sprzętu.

Jeśli jednak napęd masz podłączony na ATA to nie powinno być najmniejszego problemu, sterownik rodzajowy powinien się zainstalować bez jęknięcia.

Co do dystrybucji MSDN - tak, bywają różne cuda ze względu na modyfikacje takich dystrybucji.

Jak nadmieniłem na początku - jeśli nie planujesz w najbliższym czasie dołożenia kolejnych 2GB pamięci nie ładuj się w system 64-bitowy.

Link to post
Share on other sites

To nie tak, że chciałbym używać 64 bitów, ale po prostu sprawdzić jak to działa.

 

Mam też wersje 32-bitową (też MSDNAA), i ona przy instalacji nie wariuje. Spróbuje pociągnąć wersję 32 do ekranu wyboru partycji, a potem zmienić płytę na 64, może się uda. Ale dopiero jak będę miał więcej czasu, żeby wszystko skonfigurować odpowiednio po instalacji. Teraz nie mam a nie chce to po kawałku robić.

 

 

Ale dzięki za rady. Jak się uda, dam znać.

Link to post
Share on other sites

mam często ten sam problem, pomaga ultraiso + obraz windy i wrzucenie na pena

 

w razie dalszego rzucania sie o ten sterownik wystarczy odpiac naped i podpiac po instalacji

 

ktoś ponoć zapił przy robieniu wersji WIN7 SP1 x64 i jest to znany problem

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...