Skocz do zawartości

Podkręcanie kart graficznych! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

  • 5 tygodni później...

Bawilbym sie w podkrecanie swojego MSI Hawka GTX460 wiecej, ale cos Afterburner sie skiepil i mam wylaczona opcje podnoszenia napiec :/ Doczytalem, ze to znany blad w tym sofcie, ale MSI jakos sprawe olewa... tak wiec tylko mam stabilne 870/1740/4000 bez podnoszenia napiecia.

Chyba, ze ktos zna sposob na odblokowanie opcji w Afterburnerze - przy czym nadmienie 2 rzeczy: ze probowalem juz prawie wszystkiego (lacznie z modyfikacja pliku CFG, ktory to plik nie do konca zapisuje ustawienia zgodne z przestawianiem opcji w samym programie), oraz nie bede flashowal BIOSa karty, co ponoc pomaga.

 

Kiedys mi to chodzilo, ale zmienilem stery na najnowsze (270.61) przy okazji instalacji systemu i zaczela sie kupa. nVidia tools tez nic nie pomogly :o

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Nvidiainspector tam powinno byc na 99.9%

ja wogole nie moge wlonczyc V w msi a tez mam karte msi ..... :sciana:

 

Wapie, przeciez Hawki maja specjalne uklady do sterownia i monitorowania napiec. ZTCW to tylko Afterburner ma odczyty i regulacje, na 99.9% bez sprawdzania nvidiainspectora jestem o tym przekonany. Ale sprawdze ;-)

Link to post
Share on other sites

No to juz sie doksztalcilem.

Okazuje sie, ze to problem w sterownikach nVidii, ktore w rewizji 270.61 (przy instalowaniu systemu na nowo akurat mialem zmiane sterow) maja cos spiep***ne z komunikacja przez I2C. Prawie na bank jest pewne, ze blad ten zostal wyeliminowany w nowych sterach beta 275.xx, ale to dopiero sam musze sprawdzic, co niezbyt mi sie usmiecha, jako ze z bycia betatesterem czegokolwiek zrezygnowalem juz dawno ;-)

Link to post
Share on other sites

Dziala. Pobierzcie se sterowniki w wersji beta ;-)

Nawiasem mowiac, najnowszy Afterburner (2.1.0) ma mozliwosc dowoltowania tylko 0.1V, takze jak ktos chce te obiecane 0.2V, to musi stara bete instalowac.

 

I na dole, jakby ktos nie chwycil watku :)

WLACZENIE ZMIANY NAPIECIA W KARTACH NVIDII W PROGRAMIE AFTERBURNER: JESLI MIALES TO DOTYCHCZAS NIEAKTYWNE - ZAINSTALUJ BETA WERSJE STEROWNIKOW NVIDII 275.XX

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dla zabicia czasu i w przerwie liczenia boinc'a ;)

 

http://img3.imageshack.us/img3/2669/screenhunter11jun010516.jpg

 

w zasadzie koniec grafy, może jak będzie chłodniej to coś popuści...

 

<pozdro>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

O ilę się orientuję to z tym chłodzeniem dostępny jest tylko model ktory ma fabryczne oc do 795MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...