Skocz do zawartości

Plik stronnictwa w W7 przeniesienie


Recommended Posts

Ustawiłem sobie na partycji "C" 30 GB (System to W7 64 bit, fakt, że błąd zrobiłem bo powinienem jakieś 50GB dla spokoju)

Mam wolne tylko 3,02 GB.

Wpadłem na pomysł, że może po przeniesieniu pliku stronnictwa (który waży teoretycznie 8GB) będę miał więcej miejsca na "C".

Mam jeszcze pozostałe 2 partycje po 450 GB no i czy przeniesienie pliku stronnictwa nie spowoduje spadku wydajności systemu?

Mógłbym przenieść ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to plik stronicowania. :->

A poza tym to w przypadku, gdy przenosisz go na inną partycję, ale ten sam dysk fizyczny, wydajność powinna pozostać prawie ta sama.

Edytowane przez rap_r
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Plik stronicowania możesz spokojnie przenieść na inna partycję. Jeśli to ten sam nośnik nie będzie to miało wpływu na wydajność. Ale możesz również powiększyc partycje systemową. Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no chciałbym i próbowałem przez Aomei Partition Assistant Home Edition 4.0 lecz nie odczytuje mi partycji. Po prostu jej nie widzi. A najlepszym rozwiązaniem właśnie byłoby powiekszenie tej partycji systemowej, Czym i jak mógłbym to zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Tego nie wiem, nie łączyłem nigdy partycji systemowej z inną. Sprubuj, tam najpierw tak jak w partition magicu zaznaczasz co chcesz zrobić na końcu program podaje liste do wykonania pyta czy napewno i zaczyna działać. Jak czegoś nie może zrobić z pod windowsa to robi restart (zazwyczaj działania na partycji systemowej).

 

Ale z drugiej strony po co łączyć, możesz skasować jedną i rozszeżyć partycje C na wolny obszar. Dane z D zgrać na inną.... Zawsze można coś pokombinować.

Link to post
Share on other sites

Programy bazuja na tej samej filozofii działania, bardzo podobny interfejs. Są to dwa różna porgramy różnych firm. Dodatkowo Easeus Parti...... jest darmowy do użytku domowego w odróżnieniu od Partition Magica firmy Symantec.

Link to post
Share on other sites

Narzędzia wbudowane w system są lepsze.

Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem.

Potem po lewej stronie jest Magazyn -> Zarządzanie dyskami.

Aby rozszerzyć partycję musisz mieć wolny nieprzydzielony fragment dysku tuż za partycją. Następnie klikasz ppm na partycję i wybierasz Rozszerz wolumin, następnie wybierasz ile miejsca chcesz. Po chwili masz już większy dysk.

Bez problemu działa, sam ostatnio tak robiłem.

Jak masz 8 GB ram to plik wymiany i hibernacji zajmują 2*8 GB.

Link to post
Share on other sites

właśnie nie mogę przydzielić pamięci do systemowej partycji przez systemowy menager. Próbowałem już. Partycję 400 GB sobie podzieliłem i tą część z tych 400GB chcę jakoś dołączyć do partycji systemowej lecz nie mam jak. : (

 

EASEUS Partition Master Home Edition 9.1.1mi nie pokazuje w ogóle funkcji i możliwości żeby dołączyć pusty obszar do partycji systemowej. A na youtube nie wiem jakim cudem u użytkowników było to dostępne, u mnie po prostu nie ma tych ikonek żeby rozdzielić partycję i złączyć z wolnego obszaru. :(

Link to post
Share on other sites

Narzędzia wbudowane w system są lepsze.

No jasne zwłaszcza jak nie pozwalają na utworzenie kolejnej partycji gdy mamy 3 podstawowe ( które to nam chciał nie chciał to narzędzie robi z automatu i 4 ostatnią rozszerzoną ) Zrób wtedy mając partycje C,D,E,F jeszcze jedną chcąc zabrać z C czy D

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Niestety tylko ponowna instalacja systemu rozwiązała problem. Byłem do tego zmuszony bo mimo szukania rozwiązania komputer doszedł do stanu w którym się już nie uruchomił więc tylko pomogło zainstalowanie systemu. Problem rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...