Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

chcialbym kupic na urodziny zonce smartfona .

Zonka srednio sobie radzi z telefonami wiec nie moze byc skomplikowany w uzytkowaniu.

Wymagania

1.Odtwarzanie filmow w formacie divix - przez glosnik i ew. sluchawki.( zonka szaleje na pkt seriali )

2.Odtwarzanie muzyki mp3, i przez glosnik i przez sluchawki w dobrej jakosci

3.Filmowanie w niezlej jakosci

4.Fotografowanie z lampa blyskową

5.Mozliwosc zostawienia na pulpicie 5-7 ikon - ks tel , dwa trzy najczesciej wybierane numery , filmy i muzyka i wiadomosci

Zainteresowaly mnie Iphone 4 - ale podobno nie odtwarza divixow , nie wiem co o tym myslec i Samsung Wave - tu juz wogole nie odrozniam ich wersji ale tez podobno maja klopoty z odtwarzaniem filmow divix z napisami.

Potrzebuje zeby ktos porownał mi pod tym kątem te dwa telefony ( przy Wave ew. podal numer czy wersje wava),

ew. zasugerowal inny telefon ktory by dobrze spelnial w/w funkcje.

W gre wchodzi tez tablet wtedy pkt 5 jest nieaktualny.

Zupelnie sie w tym wszystkim gubie a nie chcialbym zeby wywalic pieniadze w bloto.I na dodatek wysluchiwac od zony :(

Link to post
Share on other sites

Jeżeli twoja kobita nie zna się na telefonach i nie za bardzo wie jak je obsługiwać to chyba iPhone będzie lepszy bo jest właśnie prosty jak budowa cepa :)

 

1. iPhone - nie

Wave 3 - tak

 

2. iPhone - tak

Wave 3 - tak

 

3. iPhone - tak

Wave 3 - tak

 

4. iPhone - tak

Wave 3 - tak

 

5. iPhone - nie wiem :P

Wave - tak

 

Podsumowanie :

 

iPhone nie wie co do DivX więc do oglądania filmów itp. zdecydowanie Wave 3. Oba telefony dobrze grają więc jakość dźwięku tutaj jest na poziomie. Oba telefony filmują w dobrej jakości 720p więc git jest. Lampy błyskowe są, a dodawanie kontaktów na pulpicie jest tylko chyba na androidzie ;).

 

 

Ale tak czy siak stawiam na Wave'a bo :

 

- Ciut lepsze wykonanie|

- lepszy ekran(kolory, kontrast, czerń z resztą to Super AMOLED więc nikomu nie muszę przedstawiać co ten ekran potrafi). ale trochę niższa rozdzielczość ekranu

- większy ekran czyli lepiej nadaje się do oglądania filmów

- możliwość rozbudowania pamięci przez MicroSD czego iPhone nie zna

- brak programów typu iTunes

- No i cena mniejsza

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Moim zdanie najlepiej wziąć samsunga galaxy s i9000. Ma wyświetlacz AMOLED, odtwarza divx, zrobić mu roota, wgrac ics i wtedy iphone 4 nawet nie może mu dorównać płynnością działania. Mam sgsa i wavea s8500. Większość telefonów z serii wave słynie ze świetnego metalowego wykonania i AMoledów, lecz ich soft - Bada - to raczej nie jest ich mocna strona.

Link to post
Share on other sites

Co do iphone 4 i i9000 z ics, to zależy czy mówimy o ogólenj wydajności, czy o płynności działania. I9000 chodzi na ics bardzo płynnie, bez lagów. Iphone również, lecz jeśli chodzi o wydajność w grach, to iphone ma lepszą, no ale kosztuje również prawie dwa razy więcej, niż sgs.

Link to post
Share on other sites

Ja iPhone'a wyrwałem za tyle, że lepiej nie mówić. :D Nie wiem czy bym za tyle kupił używaną Neo V'kę. ;) Ogólnie porównywałem, otwieranie stron, aplikacji i iPhone lepiej sobie dawał radę.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Ale wyśiwetlacz i jakoś wykonania jakośc materiałów waidomo kto wygrywa :P ale cena ;)

wyświetlacz: oczywiście samsung, lepsze od retiny byly juz super amoledy, SGII posiada ekran super amoled +, wykonanie porownywalne, jednak delikatnie na korzysc samsunga (mialem okazje dokladnie przyjrzec sie tym telefonom)

 

podsumowujac iphone posiada tylko lepsza karte graficzna

zaraz ktos wyskoczy ze rowniez OS, co to za OS w ktorym bluetooth sluzy wylacznie do podpinania urzadzen bezprzewodowych :) (brak mozliwosci przeslania jakichkolwiek plikow przez ten interfejs)

Link to post
Share on other sites

wyświetlacz: oczywiście samsung, lepsze od retiny byly juz super amoledy, SGII posiada ekran super amoled +, wykonanie porownywalne, jednak delikatnie na korzysc samsunga (mialem okazje dokladnie przyjrzec sie tym telefonom)

Akurat tu wszystko lepsze w iP.

AMOLED i jakość wykonania to 2 rzeczy dla których nie kupiłbym Samsunga. Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać po pierwszym hype Samsunga, że AMOLEDy nie są takie pr0 eL0.

Link to post
Share on other sites

Jakość wykonania nie podlega dyskusji miałem ip 4 i mam sgs nie ma porównania, sgs to plastik, plastik, plastik, chrom *_* w i super wykonanie wszystko się trzyma kupy super w dotyku

Wyśiwetlacz w i jest po prostu zajebi*** chyba najlepszy na rynku (nie mówimy o wielkości)

Edytowane przez kubaziom73
Link to post
Share on other sites

zaraz ktos wyskoczy ze rowniez OS, co to za OS w ktorym bluetooth sluzy wylacznie do podpinania urzadzen bezprzewodowych (brak mozliwosci przeslania jakichkolwiek plikow przez ten interfejs)

Bo pliki przez bluetooth się przesyłało 10 lat temu-jest to bardzo wolne i wymaga włączenia bluetootha w obu urządzeniach.

W iphone mozna przesyłać pliki np.poprzez imesage-wysyłamy dowolny plik jak smsa (bezpłatnie) po jego otrzymaniu można go sobie zapisać w dowolnym programie (prościej i szybciej już się nie da).

Link to post
Share on other sites

Witam chcialbym kupic na urodziny zonce smartfona . Zonka srednio sobie radzi z telefonami wiec nie moze byc skomplikowany w uzytkowaniu. Wymagania 1.Odtwarzanie filmow w formacie divix - przez glosnik i ew. sluchawki.( zonka szaleje na pkt seriali ) 2.Odtwarzanie muzyki mp3, i przez glosnik i przez sluchawki w dobrej jakosci 3.Filmowanie w niezlej jakosci 4.Fotografowanie z lampa blyskową 5.Mozliwosc zostawienia na pulpicie 5-7 ikon - ks tel , dwa trzy najczesciej wybierane numery , filmy i muzyka i wiadomosci Zainteresowaly mnie Iphone 4 - ale podobno nie odtwarza divixow , nie wiem co o tym myslec i Samsung Wave - tu juz wogole nie odrozniam ich wersji ale tez podobno maja klopoty z odtwarzaniem filmow divix z napisami. Potrzebuje zeby ktos porownał mi pod tym kątem te dwa telefony ( przy Wave ew. podal numer czy wersje wava), ew. zasugerowal inny telefon ktory by dobrze spelnial w/w funkcje. W gre wchodzi tez tablet wtedy pkt 5 jest nieaktualny. Zupelnie sie w tym wszystkim gubie a nie chcialbym zeby wywalic pieniadze w bloto.I na dodatek wysluchiwac od zony :(

Nie przepłacaj za tego typu tel. kup żonie GT-S5300 sam go mam i jest wystarczający w zupełności do tego tani,ma możliwość dostosowania sobie ekranik według własnych potrzeb i zachcianek,zgrabny,poręczny i przejrzysty ekran,dobrze leży w dłoni niż cegły które trzeba przesuwać góra/dół,divixy nie czyta za to h 263/264 i mpg4 super (wystarczy skonwertować jakiś film i po kłopocie) co tu jeszcze pisać...posiada to czego oczekujesz i mają droższe smartphony,działa bardzo dobrze (płynnie) .Różnicą najwiekszą jaką dzielą te tel. to rozdz./aparat i filmowanie tylko nie oszukujmy żaden aparat czy filmowanie w telefonach itp. nie ma nic wspólnego z jakością,jest co prawda lepiej w urządzeniu który kosztuje znacznie więcej ale czy warto tyle płacić i dla tej opcji ? myślę że nie bo od tego są urządzenia osobne jak stacjonarna kamera i aparat więc należy to traktować z przymrużeniem oka i wykorzystać te funkcje sporadycznie w smartphonach.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

Iphone to dobra opcja bo wystarczy na kilka lat .Jeszcze do dziś widzę ludzi z czteroletnim iphone3g,z którego są bardzo zadowoleni.Dla przykładu samsungi z tamtego okresu nigdy nie dostały nawet aktualizacji androida,został po nich tylko kawałek dziadowskiego plastiku,padnięta bateria i zepsuta ładowarka %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...