Skocz do zawartości

CPU + GPU = PHYSX tylko karty GF


Recommended Posts

Podziele sie z wami po długich zabawach moim trikiem w batmanie,dzieki benchmarkowi który pokazał jak ustawić fizyke liczoną przez cpu dla radeonów,pomyslałem czemu nie zastosować zabieg podobny dla kart nvidi,jest to zabieg dla posiadaczy kart jedno procesorowych u których nie ma potrzeby wkładania drugiej karty dla physx ,akurat w tym tytule.

 

Mając juz zainstalowanego batmana przechodzimy do nastepujących działań:

 

1) wyłaczamy w sterowniku karty physx

2) na partycji gdzie jest zainstalowany batman wchodzimy kolejno

\BmGame\Config\UserEngine i naciskamy prawy myszy-edytuj

a) znajdujemy taki wpis i go usuwamy:

[Engine.Engine]

bOnScreenKismetWarnings=FALSE

bSubtitlesEnabled=FALSE

b) na miejsce starego fpisu wklejamy nowy ten:

[Engine.Engine]

PhysXLevel=1

bOnScreenKismetWarnings=FALSE

bSubtitlesEnabled=FALSE

bAllowMultiThreadedShaderCompile=True

 

zamykamy i dajemy zapisz plik,jeden plik mamy z głowy,kolei na drugi

 

3) na partycji gdzie jest zainstalowany batman wchodzimy kolejno

\Engine\Config najezdzamy na BaseGame naciskamy prawy myszy,wlasciwosci i odchacz tylko do otczytu,zamknij,ponownie prawy myszy na basegame i edytuj

a) znajdujemy taki wpis i go usuwamy:

[Engine.WorldInfo]

DefaultGravityZ=-750.0

RBPhysicsGravityScaling=1.0

MaxPhysicsSubsteps=5

SquintModeKernelSize=128.0

EmitterPoolClassPath=Engine.EmitterPool

DecalManagerClassPath=Engine.DecalManager

FractureManagerClassPath=Engine.FractureManager

FracturedMeshWeaponDamage=1.0

ChanceOfPhysicsChunkOverride=1.0

bEnableChanceOfPhysicsChunkOverride=False

FractureExplosionVelScale=1.0

 

b) na miejsce starego wpisu wklejamy ten:

[Engine.WorldInfo]

DefaultGravityZ=-750.0

RBPhysicsGravityScaling=1.0

MaxPhysicsSubsteps=5

SquintModeKernelSize=128.0

EmitterPoolClassPath=Engine.EmitterPool

DecalManagerClassPath=Engine.DecalManager

FractureManagerClassPath=Engine.FractureManager

FracturedMeshWeaponDamage=1.0

ChanceOfPhysicsChunkOverride=1.0

bEnableChanceOfPhysicsChunkOverride=True

FractureExplosionVelScale=1.0

 

zamykamy i dajemy zapisz plik

 

4) wchodzimy ponownie do binaries i uruchamiamy BmLauncher.exe.

-wybierz wartosc efektów czyli physx i zauwazysz informacje iż twoja karta jest nie obsługiwana,mimo ze posiadasz GF,dlatego że ustawiony jest cpu,wyjdz i uruchom gre,teraz mozesz podziwiać moc własnego procesora przy obliczeniach efektów,nie prawdaż jaki z niego potwór.

 

5) ostatnia rzecz jaką zrobimy to wyjscie z gry i teraz właczamy w sterownikach swojej karty physx,wchodzimy do ustawien gry,ustawiamy wartosci jakie sobie kazdy rzyczy,uruchamiamy gre i cieszymy sie physx z dopalaczem ze strony cpu,pragne przypomniec o najwazniejszym że programy typu fraps gupieją i mogą podawać fps-y z procesora więc tym nie sugerujmy się,będziemy widzieć róznice w samej grze.

 

Ja smigam z ustawieniami na maxa czyli AA XQ16,poziom fizyki wysoki i gra płynie,moim zdaniem kazdy cpu powinien wspomagać gpu w grach a nie jak to robi nvidia która przy uzyciu rdzenia na swojej karcie blokuje automatycznie cpu który w tym czasie się nudzi.

 

Wspomne na koniec tak jak opisał benchmark,faktycznie są problemy z patchami do batmana,miłej zabawy życze :wariat:

Link to post
Share on other sites

Jaja normalnie z tym Physix'em. Ostatnio pobrałem "tech demko" płynów. Odpalam wszystko ok, to dodaje parę źródeł wody i nagle płynność spada do ~5FPS a zużycie CPU NIE rośnie!! Przecież to śmiało można nazwać oszustwem!

Link to post
Share on other sites

CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM chyba wyraznie napisałem krok po kroku łatwiej sie nie da,a z drugiej strony to normalne ze na radkach gdy procesor przejmie kontrole to jest spadek fps nie grywalny,jescze raz przypominam dla mało pojętnych ze jest to zabieg dla kart od nvidi jednoprocesorowych więc gdzie sie do tematu pchacie z radkami,odnosnie radeonów macie na benchmarku instukcje więc szukać.I ten zabieg opisany przezemnie działa!

Link to post
Share on other sites

Dobra rzecz:) Ale jak na razie tylko w "Batman Arkham Asylum" widze prawdziwy sens tego:) Tu jest spore wymaganie. Jeszcze była jakaś tam strategia, ale w to nie gram:) W Crysis na gforce raczej wzrostu przy drugiej grafice nie odczuje a i mogą wystąpić spadki większe fps. Nvidia utrudnia ruch w te stronę ale no cóż wszystko da się obejść to tylko kwestia czasu^^ Co prawda ja mam gtx275 do wyświetlania grafiki i starą 9800gtx+ do liczenia fizyki więc pewnie nie skorzystam tym bardziej, ze w przyszłości już Batmana nie zagram:).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dobra rzecz:) Ale jak na razie tylko w "Batman Arkham Asylum" widze prawdziwy sens tego:) Tu jest spore wymaganie. Jeszcze była jakaś tam strategia, ale w to nie gram:) W Crysis na gforce raczej wzrostu przy drugiej grafice nie odczuje a i mogą wystąpić spadki większe fps. Nvidia utrudnia ruch w te stronę ale no cóż wszystko da się obejść to tylko kwestia czasu^^ Co prawda ja mam gtx275 do wyświetlania grafiki i starą 9800gtx+ do liczenia fizyki więc pewnie nie skorzystam tym bardziej, ze w przyszłości już Batmana nie zagram:).

 

 

 

Z kartą GTX 275 plus do tego 9800GTX pod PhysX zagrasz spokojnie w Batmana i inne gry z PhysX ze zwiększoną wydajnością bez problemu :( >>>> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5447-4

Link to post
Share on other sites
:) chyba swieta w twojej głowie:) ten link znam ... juz dawno. Mam gtx275,9800gtx+,9600gt mam z czego narazie wybierać. Wyniki physx są spore zóżnice przy ilości procesorów strumieniowych, im więcej tym lepiej. Moje wcześniejsze wyniki zniszczył v-sync, więc są błędne. pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Sorry za tamten wyskok heh. Mam zły miesiąc, załatwiłem się na siłowni.

Gtx275 + 9800gtx+

16XQ 1x 35/75/114 2x35/75/113 (dwa podejścia)

4x 1x 37/80/112 2x35/80/114 (dwa podejścia)

Gtx275 + 9600Gt

16XQ 1x 31/67/99 2x34/67/95 (dwa podejścia)

4x 1x 28/68/100 2x33/70/100 (dwa podejścia)

 

Niski, minimalny FPS Może wolne pamięci. Procesor chyba zły nie jest. System już trochę ma Windows 7 64bit. Na Windows Vista 64bit mi lepiej GTA IV chodziła, płynniej.

 

Mam tylko jedno pytanie apropos (Batman: Arkham Asylum (DX10) )<- batman obsługuje dx10?? z tego co ja wiem nie??

Link to post
Share on other sites

Wiec tak jesli chodzi o systemy vista i 7 to są porównywalne wydajnosciowo i jak bedą roznice to 3-4 fps w niektórych tytułach,z tąd lepiej spisywał sie gta4 na viscie.

BATMAN korzysta z dx9.

 

odpowiedz:

9800gtx jest podpieta do slotu x4 ?

9800gtx jest podpiety do 1 monitora jak równiez gtx 275 czy do 2 monitorów ?

Jak w panelu sterowania nvidia wyglądają ustawienia przeznaczenie drugiej karty do liczenia fizyki ?,mile widziany scren.

 

podziekował.

 

a to jest twoja najwieksza rozdzielczosć? i jak myslisz czy przy rozdziałce 1920x1080 był by spadek duzy?

Link to post
Share on other sites

Sorry za tamten wyskok heh. Mam zły miesiąc, załatwiłem się na siłowni.

Gtx275 + 9800gtx+

16XQ 1x 35/75/114 2x35/75/113 (dwa podejścia)

4x 1x 37/80/112 2x35/80/114 (dwa podejścia)

Gtx275 + 9600Gt

16XQ 1x 31/67/99 2x34/67/95 (dwa podejścia)

4x 1x 28/68/100 2x33/70/100 (dwa podejścia)

 

Niski, minimalny FPS Może wolne pamięci. Procesor chyba zły nie jest. System już trochę ma Windows 7 64bit. Na Windows Vista 64bit mi lepiej GTA IV chodziła, płynniej.

 

Mam tylko jedno pytanie apropos (Batman: Arkham Asylum (DX10) )<- batman obsługuje dx10?? z tego co ja wiem nie??

Pięknie ładnie tylko wyszła lekka sieczka z tymi wynikami :D Napisz raz jeszcze dokładnie w jakiej rozdziałce robione były testy i w jakich ustawieniach graficznych z AA czy bez itp.Pozdro.

 

Spox już nie trzeba.Wszystko wiem. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...