Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte GTX 670


Recommended Posts

To że nie u każdego pomogło podbijanie V bądz obniżanie taktowań to jak to wyjaśnisz ?

 

Na gtx285 miałem problem sterowniki przestał działać (ustał)

 

Na obecnej gtx580 miałem problem i też ustał masz konkretne rozwiązanie tego problemu ?

 

Jak pisałem jest to zdarzenie losowe,zmienisz V zmienisz taktowanie a po jakimś czasie wyskoczy ci nadal błąd sterownika i bądz tu mądry,masz lekarstwo ? :)

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

jak nic nie pomaga to GW i tyle to jest moje lekarstwo. Ale chyba lepiej sprawdzić wszystkie opcje przed ostatecznością prawda, ja miałem 9 kart z serii GTX 2xx i 3 z serii 5xx z tego tylko na 560Ti bym problem ( ogólnie wtedy bardzo popularny ) a na 2x 570 nie było na tym samym systemie %-)

 

moim zdaniem gdyby błąd sterownika był przez system to producenci by nie wymieniali tych kart , EVGA masowo wymienia karty SSC 670 bo też wyskakuje bład sterowników ( przynajmniej tak wnioskuje z forum EVGA )

Link to post
Share on other sites

"Sterownik ekranu przestał odpowiadać" to najczęściej objaw zbyt małego napięcia rdzenia, często spotykany przy OC. Wystarczy zbyt wysoko podbić zegar bez podnoszenia napięcia i możemy podziwiać ten komunikat. Miałem również przypadki występowania tego błędu bez podkręcania - podniesienie napięcia w większości wypadków niwelowało problem - czasem producent łatał to nowym biosem z wyższym napięciem. Problem ten występował zarówno na kartach Nvidia jak i AMD/ATI.

Link to post
Share on other sites

No u mnie się pojawia jak podbije gpu o 5Mhz wyżej niż to na czym mam stabilnie co jest dla mnie informacją ile wynosi max . Chociaż 1 dnia dawało radę pojechać 10Mhz więcej niż 2-giego co nie zmienia faktu ,że największym problemem z tymi kartami są użytkownicy :D

Link to post
Share on other sites

czytaj miedzy wierszami czy coś, jak wiesz co to jest foch fermiego to wiedział byś o co mi chodzi to ze tak napisałem to nie znaczy ze fermi to GTX670 %-) problem z wywalaniem sterowników przez karte ( szczególnie 560ti ) był nazwany właśnie tym fochem , każdy bardziej obeznany wiedział by o co chodzi ale oczywiście ty musisz być najmądrzejszy , Ok teraz bede pisał FOCH KEPLERA i juz. moim zdaniem nie masz pojęcia o czym piszesz i potrafisz tylko przezywać innych od baranów, a świadczy o tym

 

A ogarniasz trochę i mnie słuchasz? Wiem, co to jest i mam ci to jakoś udowadniać? Chyba sobie jaja robisz. O tym "fochu" swego czasu był temat na jakiś forumpc (?), pclabie? Nie pamiętam już. Nawet tu się przewinął problem z GTX 560Ti i pierwszy post "pewnie foch fermiego" + link do wspomnianego tematu. To ty sobie wmawiasz coś, co pewnie prawdą nie jest i wymyślasz jakieś teorie. Fermi, a Kepler, to jednak inna sprawa (zara zacznie się pewnie hejt, bo inaczej inni sądzą :P).

Link to post
Share on other sites

To ty sobie wmawiasz coś, co pewnie prawdą nie jest i wymyślasz jakieś teorie

Co według Ciebie nie jest prawda ? to ze przez zbyt małe napięcie może być taki problem 8)

 

Co do FOCHA FERMIEGO to temat zbiorczy był na PCLab to nic ze większości tam pomagała zmiana napięcia lub obniżenie taktów, mi tak samo z DCII 560Ti

 

Masz racje Fermi a Kepler to co innego ale to nie świadczy o tym ze taki problem nie może być także na 670, czemu EVGA wymienia karty SSC ( supersuper clocked, chyba ) na FTW ? wejdz na ich forum i zobacz jest to karta fabrycznie podkręcona która wywala błąd sterowników ( nie u wszystkich ) tylko dziwne ze w zwykłych wersjach i wydanych pózniej tego problemu juz nie ma :)

Link to post
Share on other sites

"Sterownik ekranu przestał odpowiadać" to najczęściej objaw zbyt małego napięcia rdzenia, często spotykany przy OC. Wystarczy zbyt wysoko podbić zegar bez podnoszenia napięcia i możemy podziwiać ten komunikat. Miałem również przypadki występowania tego błędu bez podkręcania - podniesienie napięcia w większości wypadków niwelowało problem - czasem producent łatał to nowym biosem z wyższym napięciem. Problem ten występował zarówno na kartach Nvidia jak i AMD/ATI.

Co według Ciebie nie jest prawda ? to ze przez zbyt małe napięcie może być taki problem 8) Co do FOCHA FERMIEGO to temat zbiorczy był na PCLab to nic ze większości tam pomagała zmiana napięcia lub obniżenie taktów, mi tak samo z DCII 560Ti Masz racje Fermi a Kepler to co innego ale to nie świadczy o tym ze taki problem nie może być także na 670, czemu EVGA wymienia karty SSC ( supersuper clocked, chyba ) na FTW ? wejdz na ich forum i zobacz jest to karta fabrycznie podkręcona która wywala błąd sterowników ( nie u wszystkich ) tylko dziwne ze w zwykłych wersjach i wydanych pózniej tego problemu juz nie ma :)

Nie dociera czy co...

 

nie pisałem o podkręconej karcie a jak już to miałem na referencie bez OC w jednym jak i drugim przypadku i jak wytłumaczycie to ? co.. każdy ma zwiększać napięcie nie zależnie czy to z autorskim chłodzeniem kupi karte czy też referenta bo ma głupi problem sterownik ekranu przestał odp. ? Wina na pewno nie leży od strony karty i zwiększaniu napięc i sam DomiHD2 sobie odpowiedziałeś nie u wszystkich występuje problem.Jak piszę że na obecnym gtx580 miałem to samo i z nie wiadomych powodów błędu sterownika nie widziałem od 8 miechów to chyba jasne i nie są to rozwiązania te które przedstawiane były wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co zauważyłem z tą kartą to słaba gra typu nba 2k12 zbija do 60fps (v-sync nie gra roli zbytnio) i robi rozsynchre. Natomiast battle3 czy dirt3 można grać tak czy siak bez problemów wizualnych :)

Wg mnie problemem jest złe zoptymalizowanie niektórych gier czy też jakiś "silnik" graficzny sprzed 10-20 lat :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Niestety mam podobny problem jak autor tematu. Dotyczy karty Gigabyte GTX670 GV-N670OC-2GD.

 

W pierwszy dzień po zainstalowaniu wszystko chodziło pięknie, grałem w BF3 na Ultra, w sterownikach też wszystko na MAX jakość i śmigało aż miło.

Następnego dnia nagle wyskoczył mi komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać...". Restart kompa. Odpaliłem BF3 i po chwili zaczęło "ciąć" ekran i walić artefaktami po czym gra się zawiesiła. Od tamtej pory jest tak za każdym razem gdy karta jest w "stresie". Co się mogło stać? Reklamować? Jak wygląda serwis gwarancyjny Gigabyte w Polsce?

 

Zauważyłem jeszcze że w trybie Boost zegary rdzenia chodzą na 1188Mhz a według producenta powinno byc 1058 bodajże...

 

Dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam

Edytowane przez vegasnight9
Link to post
Share on other sites

vegasnight9, jeśli nic nie zmieniałeś w międzyczasie ze sterownikami i chłodzeniem w obudowie to wygląda jakby Ci padała karta niestety i trzeba wysłać do serwisu. Co do boosta to producenci podają wartość średnią, więc maksymalny możesz mieć większy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...