Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte GTX 670


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem sobie nową karte Gigabyte GTX 670 i mam losowy problem "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność." Czasem pomaga tylko reset ;/. Sprawdzałem na sterownikach z płyty CD oraz ze strony nvidii i zawsze jest tak samo. Gram sobie i nagle dostaje 1fps, ekran umiera na kilka sekund i mam ten komunikat lub czasem ekran robi się czarny i pozostaje reset. Po włożeniu starej karty GTX 275 problem nie występuje. Komputer jest nowy, niskie temperatury, napięcia zasilacza wzorowe.

Link to post
Share on other sites

"The 670's voltage is locked, OP states MSI afterburner allows for custom voltage but it reverts to normal after several seconds."

 

Czy jest sens obniżać taktowanie skoro płace ze tą wersje OC. Poza tym temperatury są małe 35 stopni pulpit oraz Heaven 3.0 na maxa do 60 stopni. Zestaw pobiera w teście 230W (mam miernik), zasilacz nowy OCZ 650W.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

Obniż o 100mhz rdzeń i ram jak nie pomoże to nic nie pomoże a karta i tak i tak na gwarancje wiedziałem że na geforce 600 będzie to samo co na 400 i 500 a jakiej firmy masz tą kartę czyżby Gigaszrotex??

Gigaszrot sory nie przeczytałem mwcześniej firmy niech ci wymienią na sprawną kartę kłóć się, focha fermiego nie ma typ na labie pisał o tych bzdurach nikogo nie słuchał ale w końcu oddał na gwarancje wymienili mu kartę i działa sam się zglebił kretyn:)

 

Napicie GPUxD Ja wspominałem o Napieciu Na Kosciach DDR3 RAM

Na kościach DDR5 i na geforce nie można podbijać napiecia pamięci. Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Jaki foch fermiego w GTX 670? WTF?! No co ty... Ciągle o tym gadasz jakby ci żal du*e ściskało, lub jakbyś się cieszył.

Gadam baranie, bo cały temat sugerują user'owi podbijanie napięcia, ciekawe jak ma to uczynić... pencil-mod'em ? Na moje oko to fajnie byłoby sprawdzić tą kartę u jakiegoś kumpla - jeżeli objawy będą się powtarzać to leci na RMA i tyle.

 

Gigabyte WF już w czasach Fermiego miały jazdy ze zbyt niskimi napięciami i prawdopodobnie tutaj problem jest ten sam, tyle że w przeciwieństwie do takiej 560Ti samemu nic nie podziałasz.

Link to post
Share on other sites
Wersje OC jak zwykle! w co najmniej 50% takich kart ujawnia się problem ze sterownikiem ekranu, jak to świadczy o testowaniu podzespołów przez producenta? :[ , kontrola jakości i tak dalej, dziwne że na wersjach zegarami referencyjnymi takich problemów nie ma. Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

No co ty... Ciągle o tym gadasz jakby ci żal du*e ściskało, lub jakbyś się cieszył.

weź się ogarnij i zacznij sie wyrażać normalnie

 

Jak bys wiedział co to foch fermiego to bys wiedział o co mi chodziło :)

 

Druga sprawa myślałem ze w MSI Afterburner da sie odblokować napięcia

Link to post
Share on other sites

Da się. Ale nie w Keplerze - on z uwagi na Turbo ma w pełni zautomatyzowany regulator napięcia, który daje więcej papu jeśli zachodzi konieczność. A jak wiadomo wszystko co automatyczne gorsze, począwszy od skrzyń biegów.

Link to post
Share on other sites

To może być problem softem ;) Ja jak pokombinowałem to mi wydajność siadła , regclean , reset biosu , sterowniki od nowa itd i daje radę.

Właśnie 2 godziny poteściłem battla 3 w ultra (1440x900 taki mam monitor niestety ale aktywny był też drugi ekran) i 0 przycięć . Temp do 60st C , wiatrak do 40% i gites :D

Link to post
Share on other sites

Powalczę jeszcze , w internecie jest sporo informacji o tym błędzie i sporo różnych rozwiązań. Pomieszałem coś i teraz karta nie startuje już od 150Mhz jak wcześniej tylko 980MHz minimalnie. Temperatura trochę wzrosła z 36 na 40 w idle. Max 62 w testach. Pobór prądu jest na podobnym poziomie jak była na 150Mhz w idle.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

mocdyfer2, słyszałem niedawno o takiej sytuacji w przypadku Palita GTX680 JestStream, pomogło minimalne obniżenie taktów rdzenia. Jeśli u Ciebie to pomoże to karta od razu na gwarancję - nie po to płaciłeś za wersję OC, aby nie pracowała na taktach, które podaje producent.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...