Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte GTX 670


Recommended Posts

Pisałem to na samym początku :P No dokładnie ale też po co dopłacać do wersji OC jak samemu można to zrobić w kilka chwil

Właśnie dopłacamy za gwarancję pracy na podwyższonych taktach. Jeżeli nie chodzi - serwis. W przypadku wersji bez OC reklamować z tego tytułu nie możemy.
Link to post
Share on other sites

Oczywiście ja sie zgadzam , ale moim zdaniem dopłacanie do jakiejkolwiek wersji OC jest bez sensu. Ja rozumiem jak karta jest jakoś wykręcona na maxa to Ok ale OC 15/30/50 mhz to śmiech i dodatkowa kasa. Ja nie wiem jak taka karta przechodzi ( bo chyba przechodzi ) jakieś testy itd przed sprzedażą

Link to post
Share on other sites

Takty tutaj raczej nie mają znaczenia. Skoro karta nawet w grze nie potrafi się obciążyć na 100% żeby włączyć turbo boosta. W diablo 3 mam 40% gpu max obciążenia i temperaturę 47 stopni w 1900x1200 max. Na razie odpukać problem nie występuje po zmianach w rejestrze oraz katalogu system32. Jedyna wada to że karta nie schodzi poniżej 980Mhz/1500MHz na pulpicie co za tym idzie temperatura jest o 4-5 stopni wyższa. W grach to niema znaczenia bo i tak zegar szedł w górę więc temperatury się wyrównują. Musze jeszcze potestować. Niestety 670 są mało udane. Na forum Evga czytałem ze całą partie w wersji OC wymieniają bo co 2 wali artefakty w grach.

Firmy poleciały na kasę, szybko wypuścili GTX 670 a tak naprawdę sterowniki do tej wersji to jakiś żal (vsync, problemy w DirectX 9, brak obciążenia w grach na 100% nawet przy spadkach fpsu, problemy w przełączaniu z 2D na 3D, HD Audio itp). Cały ten turbo boost i automatyczna regulacja jest dnem. Zawsze miałem nvidie z racji bo było wszystko dopracowane itp, teraz odnoszę wrażenie ze to jakiś bubel. Sprzedali produkt w którym te niby nowości może zaczną działać za 2 miesiące.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

o taktach pisaliśmy bo był to bardzo częsty problem w 560Ti szczególnie wersjach OC.

 

mówisz ze karta nie przechodzi w 2D

 

Diablo to na pewno gra która obciąży GTX 670 %-) %-) %-)

Link to post
Share on other sites

Musze jeszcze protestować. Niestety 670 są mało udane. Na forum Evga czytałem ze całą partie w wersji OC wymieniają bo co 2 wali artefakty w grach.

Podrzuciłbyś linka ? Może jakaś wadliwa seria chipów wypuszczona przez TSMC albo pamięci ? Z tego co rozmawiałem z dystrybutorami w PL to żadnych zwrotów do tej pory.
Link to post
Share on other sites

Dopóki ludzie nie skumają że nie kupuje się żadnych OC, SOC, SC i innych cudów - dopóty tak będzie. Niby to fabryczne podkręcenie żadną ogromną wartością nie jest, ale warto pamiętać że nie bez kozery producent tak ustawił zegar. Gdyby realnie każdy 7970 osiągał 1125MHz to tyle by te karty miały na rdzeniu, mój np. idzie ponad 1300 ale znam takie co ledwo się coś podniesie i już niestabilność.

 

Dlatego taki piękny apel do was... kupujcie referenty, zakładajcie Accelero :P

Link to post
Share on other sites

No tez bym sie nie przyznał na jego miejscu jak by mi karty wracały. Przecież oni na tym chyba zarabiają jak te karty ida ? ( bez obrazy )

Znam tych ludzi osobiście, więc na pewno mnie skłamali, oni tam tylko pracują :)
Link to post
Share on other sites

Dlatego taki piękny apel do was... kupujcie referenty, zakładajcie Accelero :P

Nie ma reguły niestety. W czasach 5850 i 5870 najwięcej referentów padało niestety gdy zrobiłem statystykę. Ale z tymi taktami masz rację - gdyby wszystkie przechodziły wyższe takty to producent by je ustawił jako bazowe. Jednak wersje OC często miały podnoszone napięcia, więc ryzyko niepoprawnej pracy się zmniejszało. W przypadku Keplera jak wiadomo napięcie bez zmian.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Takty tutaj raczej nie mają znaczenia. Skoro karta nawet w grze nie potrafi się obciążyć na 100% żeby włączyć turbo boosta. W diablo 3 mam 40% gpu max obciążenia i temperaturę 47 stopni w 1900x1200 max. Na razie odpukać problem nie występuje po zmianach w rejestrze oraz katalogu system32. Jedyna wada to że karta nie schodzi poniżej 980Mhz/1500MHz na pulpicie co za tym idzie temperatura jest o 4-5 stopni wyższa. W grach to niema znaczenia bo i tak zegar szedł w górę więc temperatury się wyrównują. Musze jeszcze potestować. Niestety 670 są mało udane. Na forum Evga czytałem ze całą partie w wersji OC wymieniają bo co 2 wali artefakty w grach.

Firmy poleciały na kasę, szybko wypuścili GTX 670 a tak naprawdę sterowniki do tej wersji to jakiś żal (vsync, problemy w DirectX 9, brak obciążenia w grach na 100% nawet przy spadkach fpsu, problemy w przełączaniu z 2D na 3D, HD Audio itp). Cały ten turbo boost i automatyczna regulacja jest dnem. Zawsze miałem nvidie z racji bo było wszystko dopracowane itp, teraz odnoszę wrażenie ze to jakiś bubel. Sprzedali produkt w którym te niby nowości może zaczną działać za 2 miesiące.

Mówiłem że tak jak w przypadku 570 tak też 670 to niestety trzeba to nazwać po imieniu nie ta sama klasa co 680, Nv nie sprzedała by taniej takiego samego chipu jeśli nie miał by mniejszej sprawności, jest to chip o wiele gorszej jakości, wiele też ma niesprawne bloki smx stąd też właśnie się jeden wyłącza. Później się ludzie dziwią czemu 570 i teraz 670 tak padają :). Na 680 nie mam tych problemów o których piszesz, karta schodzi elegancko przy pulpicie Visty64bit na bardzo niskie zegary zaś w grze jak tylko włączy się jakiegoś crysisa to bezzwłocznie załącza boosta. Nie wiem też o czym piszesz z tym "problemem dx9" i "Vsync", ja w starsze gry też gram i jakość z żadną dotychczas problemu nie było. Tak samo Vsync, jak włączę te nowe Adaptiv nie mam ani żadnego stutteringu ani spadania wrażenia płynności gdy się zdarzy że PC nie wyświetli 60 fps, Na normalnym tzn starym Vsync nie dało się grać jak fps spadał z 60'u.

 

BTW to już któryś tam raz jak ktoś wypomina problem EVGa, w sąsiednim temacie znowu 2 Gigabyty, mówiłem, każda firma ma awaryjne produkty a nie tylko asus.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Co do nieschodzenia poniżej 980Mhz to jak się ustawi w nvidii panelu zarządzanie energią na jakieś tam (ostatnio mi ktoś o tym mówił) to tak jest , a jak jest ori ustawione to schodzi ;)

Wiem bo dla 3dmark11 mam to zmienione i jak program włączony to trzyma cały czas 980Mhz , przy wyłączeniu schodzi na jakieś 3xx Mhz.

Co do problemów , to raczej soft , bios robi jajca , ja samym resetem , regcleanem itd zyskałem z 450pkt 3dmark11 przy tych samych pozostałych ustawieniach (nawet przy podpiętym 32" lcd na hdmi) :D

W 99% przypadków to nie wina hardware tylko software vel user...

Link to post
Share on other sites

Witam. Kupiłem sobie nową karte Gigabyte GTX 670 i mam losowy problem "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność." Czasem pomaga tylko reset ;/. Sprawdzałem na sterownikach z płyty CD oraz ze strony nvidii i zawsze jest tak samo. Gram sobie i nagle dostaje 1fps, ekran umiera na kilka sekund i mam ten komunikat lub czasem ekran robi się czarny i pozostaje reset. Po włożeniu starej karty GTX 275 problem nie występuje. Komputer jest nowy, niskie temperatury, napięcia zasilacza wzorowe.

Takty tutaj raczej nie mają znaczenia. Skoro karta nawet w grze nie potrafi się obciążyć na 100% żeby włączyć turbo boosta. W diablo 3 mam 40% gpu max obciążenia i temperaturę 47 stopni w 1900x1200 max. Na razie odpukać problem nie występuje po zmianach w rejestrze oraz katalogu system32. Jedyna wada to że karta nie schodzi poniżej 980Mhz/1500MHz na pulpicie co za tym idzie temperatura jest o 4-5 stopni wyższa. W grach to niema znaczenia bo i tak zegar szedł w górę więc temperatury się wyrównują. Musze jeszcze potestować. Niestety 670 są mało udane. Na forum Evga czytałem ze całą partie w wersji OC wymieniają bo co 2 wali artefakty w grach. Firmy poleciały na kasę, szybko wypuścili GTX 670 a tak naprawdę sterowniki do tej wersji to jakiś żal (vsync, problemy w DirectX 9, brak obciążenia w grach na 100% nawet przy spadkach fpsu, problemy w przełączaniu z 2D na 3D, HD Audio itp). Cały ten turbo boost i automatyczna regulacja jest dnem. Zawsze miałem nvidie z racji bo było wszystko dopracowane itp, teraz odnoszę wrażenie ze to jakiś bubel. Sprzedali produkt w którym te niby nowości może zaczną działać za 2 miesiące.

 

Trafiła ci się chu*jnia i pitolisz farmazony. Oddaj, masz 10 dni co za problem i nie smęć.

Edytowane przez chreasy
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo z GTX'em 570. Czytałem, że wgranie nowego BIOS-u może pomóc, aczkolwiek nie polecam, bo można coś spieprzyć - oddaj na gwarancję i miej spokój.

Ja mojego GTX'a 570 oddałem na gwarancję, dostałem 3 tygodnie temu. Pograłem 2 tygodnie, okazało się, że mam jeszcze uszkodzone potoki renderujące -.- fu*k my life.

Gwarancja.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Powiem tak po doświadczeniach z reklamacjami . Reklamuj nic nie obnizaj nie podnoś napięćia to ma działac w takim stanie jak Ci sprzedali !!!!!!!!!! Polska to taki dupny kraj że zamiast wymienić takie badziewie klientowi to oni wszytsko chcą naprawiac choć chinczory wyprodukują to za grosze. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem tak po doświadczeniach z reklamacjami . Reklamuj nic nie obnizaj nie podnoś napięćia to ma działac w takim stanie jak Ci sprzedali !!!!!!!!!! Polska to taki dupny kraj że zamiast wymienić takie badziewie klientowi to oni wszytsko chcą naprawiac choć chinczory wyprodukują to za grosze. pozdrawiam

Nie przesadzaj ze tak zle jest w PL, tak zle jeszce nie ma :D Mozna dac mniejsze Napiecia jak jest problem, sama Nv tak stwierdziła, lepiej tak zrobic niz bawic sie wysylanie, zawsze mozna samemu cos zrobic i miec to z glowy.Kolega tam wyzej mowi nowe karty nowe problemy, a powiedz mi a z nowymi samochodami jak jest......Gadanie. Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Gadam baranie, bo cały temat sugerują user'owi podbijanie napięcia, ciekawe jak ma to uczynić... pencil-mod'em ? Na moje oko to fajnie byłoby sprawdzić tą kartę u jakiegoś kumpla - jeżeli objawy będą się powtarzać to leci na RMA i tyle. Gigabyte WF już w czasach Fermiego miały jazdy ze zbyt niskimi napięciami i prawdopodobnie tutaj problem jest ten sam, tyle że w przeciwieństwie do takiej 560Ti samemu nic nie podziałasz.

 

 

Baranie odzywaj się. Czyżbyś nie potrafił normalnie pogadać, tylko wyzywał? ;> To świadczy o twoim braku kultury synku. Może i się pobawić tym "pencil-mod'em". Dla jasności, to był sarkazm "baranie".

 

 

 

weź się ogarnij i zacznij sie wyrażać normalnie Jak bys wiedział co to foch fermiego to bys wiedział o co mi chodziło :) Druga sprawa myślałem ze w MSI Afterburner da sie odblokować napięcia

Wiem, co to form fermiego. Tylko, że on na 670? Chyba sobie jaja robisz.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

czytaj miedzy wierszami czy coś, jak wiesz co to jest foch fermiego to wiedział byś o co mi chodzi to ze tak napisałem to nie znaczy ze fermi to GTX670 %-) problem z wywalaniem sterowników przez karte ( szczególnie 560ti ) był nazwany właśnie tym fochem , każdy bardziej obeznany wiedział by o co chodzi ale oczywiście ty musisz być najmądrzejszy , Ok teraz bede pisał FOCH KEPLERA i juz.

 

moim zdaniem nie masz pojęcia o czym piszesz i potrafisz tylko przezywać innych od baranów, a świadczy o tym

 

Wiem, co to form fermiego

Link to post
Share on other sites

Sterownik ekranu przestał odpowiadać to temat stary jak świat bardzo dużo występujący u ludzi mający nie tylko karty nvidi (lecz najczęściej).Konkretnych wyjasnień na temat tego błędu jeszcze nikt do tej pory nie ustalił,najczęściej wskazuje to na błedy systemowe dlaczego : bo reklamowałem z tego powodu karty 2 RAZY ! pierwszy jak i drugi przypadek był identyczny z tym że w drugim przypadku po wymianie karty od evga błąd ze sterownikiem zaraz pojawił się po tygodniu,ogólnie rzecz biorąc w każdym z tych przypadków ten problem ustał sam a między czasie miałem pare formatów i instalowałem różne aplikacje(te ostatnie może i miały wpływ zlikwidowanego problemu) ale i też nie gwarantuje pozbycie się błędu format PC.Karty macie sprawne a błąd sterownika ekranu to nie wina karty bo o dziwo ten problem nie dotyczy jednej serii.Autor zareklamuje karte i może nadal mu się pojawić ten problem (zdarzenie losowe).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...