Skocz do zawartości

Na co się zdecydować? PS3 czy XBOX 360 i dlaczego?


Recommended Posts

Nie dziwie Ci się.

 

Na dzień dzisiejszy nie istnieją żadne przeróbki do PS3, więc jeżeli kupowanie oryginalnych gier Ci nie przeszkadza to musisz spojżeć na to, w jakie tytuły będziesz grał. Zarówno PS3 jak i X360 mają swoje tytuły. Dodatkowo jak już pewnie wiesz, z PS3 mógłbyś zrobić odtwarzacz filmów blue-ray.

Link to post
Share on other sites

Porównując obie konsole, to lepiej gra mi się na X. Może jest głośniejszy, ale ma zdecydowanie lepszego pada. Sixaxis nie leży mi dobrze w dłoniach, natomiast pad od X'a pasuje mi idealnie.

 

Owszem, X jest głośny, ale nie przeszkadza w grze. Grafika? Różnic nie zauważyłem. Zresztą gier 1080p na PS3 to jeszcze nie ma.

 

Teraz do rzeczy najważniejszej - gier. Na PS3 nie ma dużo tzw. exclusive - jest MGS, Resistance i Motorstorm. Natomiast na X masz Mass Effect, Jade EMpire, Fable 2, serię Halo, Gears of War + to co wychodzi na wszystkie platformy. Więc, jeśli chodzi o bibliotekę, to wygrywa X

 

Filmy BluRay... tu faktycznie, PS3 wygrywa (zresztą ja jej używam głównie jako odtwarzacz BluRay), ale konkurent takiej możliwości nie ma :(

 

Sugerowałbym jednak kupić X + odtwarzacz BluRay, wyjdzie tyle samo co PS3, a zabawa lepsza :P (a, filmów nie kupujcie w Polsce, lepiej sprowadzać z amazonu, czy z jakiegoś australijskiego sklepu, bo polskie ceny i dostępność tytułów to paranoja)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Kupowanie orginalnych gier mi w zadnym przypadku nie przeszkadza. Z moją sytuacją finansową jeżeli do wakacij nie uzbieram se na ps3 to kupie xboxa. A jeszcze przedemna bierzmowanie, czyli prezenty od chrzesnych:D Ale w końcu mogę se kupić XBOXa 360, a PS3 zarzyczyć sobie na bierzmowanie.

Link to post
Share on other sites

ale ma zdecydowanie lepszego pada. Sixaxis nie leży mi dobrze w dłoniach, natomiast pad od X'a pasuje mi idealnie.

nie jest to argument tylko kwestia gustu i indywidualnych preferencji.. Mi osobiscie grajac na padzie od Xa bolą ręce a pad od ps3 leży idealnie w dłoniach i granie na nim w żaden sposób mi nie doskwiera

 

Teraz do rzeczy najważniejszej - gier. Na PS3 nie ma dużo tzw. exclusive - jest MGS, Resistance i Motorstorm

zapomniales przykladowo o Uncharted, Eye of Judgement, Little Big planet , Lair :-)

 

atomiast na X masz Mass Effect, Jade EMpire, Fable 2, serię Halo, Gears of War + to co wychodzi na wszystkie platformy. Więc, jeśli chodzi o bibliotekę, to wygrywa X

w takie gry jak Mass Effect, Jade Empire, Halo czy Gears of War można grać na komputerze także nie są to exclusivey

 

a zabawa lepsza

w czym lepsza?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sory za pozna odpowiedz.

Do PS3 mozna podpiac dysk twardy zewnetrzny na USB (max 500GB), lecz musi on posiadac format plikow FAT lub FAT32, NTFS nie jest obslugiwany. Istnieje tez mozliwosc wymiany dysku, ktory jest zamontowany (max do 250GB). Specyfikacji tego dysku poszukaj na google, napewno znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

zapomniales przykladowo o Uncharted, Eye of Judgement, Little Big planet , Lair :-)

 

Dla mnie gry na PS3 są dziecinne. Tzn. większość gier. Np. takie Little Big Planet, gra kojarzy mi się z jakimiś warsztatami dla ludzi upośledzonych umysłowo, albo "zintegrujmy wszystkich przedszkolaków". Nie to żebym był jakimś fanboyem Xboxa, bo nie przepadam za konsolami, wolę stare poczciwe PC-ty, ale jednak wolałbym kupić X-pudło. Widziałem LBP w akcji i gra naprawdę skojarzyła mi się z grupką przedszkolaków. I to ma być HIT?! :| poza tym Xboxa można przerobić, PS3 jeszcze nie. A mało kogo stać na gry po 200zl czy 250zł za sztukę :D

Link to post
Share on other sites

Sa gry dobre i sa gry gorsze. Zauwaz, ze wiekszosc gier PS3 i x360 maja te same, wiec nie rozmawiajmy o 1 tytule sposrod setek.

I to jest jedyna przyczyna popularnosci x'a w Polsce - piractwo. Sam to powiedziales. Nie stac cie na gry - kup pare ale miej oryginaly. Piraty sa banowane na Live. A PS3 nie da sie zlamac i dobrze mi z tym :D

Wlasnie przyszlo CoD 5 na konsolke, jutro testuje multi :)

Aha i PS3 ma wbudowane wifi i ethernet i bluetooh, a x360 tylko kabelek. W moim przypadku musialbym ciagnac 25m kabla wiec wifi to oczywiste uproszczenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Obie konsole odpowiadają obecnym standardom. I żadna z nich nie jest produktem przyszłościowym*. Dlatego wybór jest dosyć oczywisty. XBOX 360.

 

*Już od dwóch lat użytkownicy PS3 czekają na cud; tj. wydanie produktu który pod względem wizualnym znacznie wyprzedzi konkurencję. Wg producentów urządzenia miał być to Killzone 2. W praktyce okazało się, że... Crysis to , to nie jest.

 

**Za dwa lata Microsoft wyda kolejną wersję swojej konsoli, pewnie w cenie PS3. Więc wydawanie 400 zł więcej na PS3 nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ujemny Co to wogóle znaczy przyszłościowym?? Pod jakim względem ps2 było produktem przyszłościowym że przetrwało 10 lat? Starszy dreamcast był bardziej przyszłościowy a jednak mu sie nie udało...

 

*Już od dwóch lat użytkownicy PS3 czekają na cud; tj. wydanie produktu który pod względem wizualnym znacznie wyprzedzi konkurencję. Wg producentów urządzenia miał być to Killzone 2. W praktyce okazało się, że... Crysis to, to nie jest.

- Crysis to to nie jest bo Crysis to gra pecetowa z przed 1,5 roku z którą nadal dzisiejsze komputery ledwo sobie radzą, a i pod wieloma względami wygląda lepiej niż Crysis chociaż technicznie Crysis jest lepszy (ogrom terenu i zniszczenia). Problem w tym że pc to nie jest konkurencja dla ps3. Pokaż mi jakąkolwiek gre na xboxie która wygląda tak jak Uncharted, Killzone2 czy Gran Turismo5: Prologue....

 

**Za dwa lata Microsoft wyda kolejną wersję swojej konsoli, pewnie w cenie PS3. Więc wydawanie 400 zł więcej na PS3 nie ma sensu.

- z powodu kryzysu wygląda na to że nie będzie mógł wydać nowej tak szybko, a i niektórzy czarnowidze przepowiadają że nie będzie już kolejnych tego typu konsol. A co do różnicy w cenie to wystarczy spojrzeć co dostaje się za tą różnice:

- jakość!! xboxy padają jak muchy

- wi-fi

- pad z akumulatorkiem i kabelkiem (przy xboxie ma sie paluszki a za akumulatorek z kabelkiem trzeba zapłacić)

- blu-ray

- darmowe granie online

 

 

Mam zarówno xboxa360 (od polskiej premiery) jak i ps3 (od października zeszłego roku) więc wiem co mówie. Na początku zdecydowanie uważałem źe jedynym słusznym wyborem jest xbox, natomiast powiem szczerze że ps3 sprawia o niebo lepsze wrażenie jako sprzęt, jest o wiele bardziej multimedialne i jeśli chodzi o ten rok to póki co xbox nie ma żadnego porządnego exclusiva ani wydanego ani zapowiedzianego, natomiast ps3 ma całkiem sporo (uncharted2, god of war3, heavy rain, wydany killzone i kilka innych)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam sie z panem u gory. Gralem u kumpla na x i sam mam ps3. O niebo lepsze wrazenie dla ps.

Ja ostatnio bawilem sie Media Server'ami i powiem ze sprawa swietna :) Zero pendrivow, TVersity samo wkleja napisy "w locie" i przesyla przez wifi film do konsoli. Jakosc powala w stosunku do kompa (upscale do 1080p z 640x320). Jezeli film ma bitrate powyzej 2Mb/s to niestety przycina. Zwykly avik 800Kb/s smiga.

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem wybór konsoli do gier (dzisiaj) w największym stopniu zależy od tego jak chcecie ją wykorzystywać i jakie inne urządzenia multimedialne posiadacie/wykorzystujecie.

 

Weźmy takie PS3. Od kiedy mój kolega zainstalował na nie Linuxa, w ogóle nie używa komputera, pomijając laptopa, z którym się przemieszcza. XBOX 360 na dzień dzisiejszy nie zapewni Ci takiej "mulitimedialności".

 

Ale gdy posiadacie średni/dobry komputer, a konsolę chcecie używać tylko do grania, moim zdaniem lepszym wyborem jest XBOX 360. Ma lepszy kontroler (moim zdaniem), z zasilaniem go nie ma problemu, bo za 8 dyszek dostaniesz kabelek z akumulatorkiem, dostaniecie także pełne 1080p, no i kwestia tytułów - tutaj również wszystko zależy od gustu. Ja jestem zwolennikiem samochodówek (Xpad świetnie się sprawdza w roli kontrolera pojazdów - analogowe spusty LT i RT), po za tym funem serii GTA (The Lost And Damned oraz drugi dodatek póki co tylko na X) no i lubię jeszcze RPG (Powrót Białego Wilka raczej skasowany, ale na Risen chyba warto poczekać, ale to będzie również na PS3, więc nie traktuję tego jako argument).

 

Reasumując dla mnie lepszy jest X, dla innych lepsze okaże się PS3, i jeśli było by mnie stać na kolejny zakup, to pewnie skusiłbym się na drugą konsolę (PS3). Co jest pewne - przed zakupem nalerzy sobie odpowiedzieć na pytanie: "po co mi to"

 

Miłej majówki :)

Link to post
Share on other sites

Ja na to patrzę inaczej, jeżeli ktoś posiada dobry/średni komputer to nie opłaca się mu inwestować w Xbox'a, bo gry w większości pokrywają się z tymi na PC... i są tańsze od tych z Xbox'a. Więc zostaje Wii lub PS3.

 

A jeżeli ktoś posiada słabego PC (inteligentną maszynę do pisania :) ), najlepiej kupić PS3 bo to prawdziwe centrum multimedialne.

Link to post
Share on other sites

"bo gry w większości pokrywają się z tymi na PC"

 

w większości, a nie w 100% :)

 

Gry na X z reguły wychodzą szybciej, więc jest się do przodu (wiem, że to głupie, ale zawsze byłem do tyłu więc chcę teraz tochę odmiany xD). Po za tym chodzi o to, że nie zabierzesz PC jak gdzieś jedziesz, a ja już z X podróżowałem, i nie żałowałem, że go wziąłem.

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem wybór konsoli do gier (dzisiaj) w największym stopniu zależy od tego jak chcecie ją wykorzystywać i jakie inne urządzenia multimedialne posiadacie/wykorzystujecie.

 

Weźmy takie PS3. Od kiedy mój kolega zainstalował na nie Linuxa, w ogóle nie używa komputera, pomijając laptopa, z którym się przemieszcza. XBOX 360 na dzień dzisiejszy nie zapewni Ci takiej "mulitimedialności".

 

Ale gdy posiadacie średni/dobry komputer, a konsolę chcecie używać tylko do grania, moim zdaniem lepszym wyborem jest XBOX 360. Ma lepszy kontroler (moim zdaniem), z zasilaniem go nie ma problemu, bo za 8 dyszek dostaniesz kabelek z akumulatorkiem, dostaniecie także pełne 1080p, no i kwestia tytułów - tutaj również wszystko zależy od gustu. Ja jestem zwolennikiem samochodówek (Xpad świetnie się sprawdza w roli kontrolera pojazdów - analogowe spusty LT i RT), po za tym funem serii GTA (The Lost And Damned oraz drugi dodatek póki co tylko na X) no i lubię jeszcze RPG (Powrót Białego Wilka raczej skasowany, ale na Risen chyba warto poczekać, ale to będzie również na PS3, więc nie traktuję tego jako argument).

 

Reasumując dla mnie lepszy jest X, dla innych lepsze okaże się PS3, i jeśli było by mnie stać na kolejny zakup, to pewnie skusiłbym się na drugą konsolę (PS3). Co jest pewne - przed zakupem nalerzy sobie odpowiedzieć na pytanie: "po co mi to"

 

Miłej majówki :)

Od kiedy X wogole obsluguje 1080p?

Link to post
Share on other sites

Lol...

 

X360 potrafi dac na wyjsciu (HDMI) 1080p nie tylko przez upscaling, takze:

1. przy odtwarzaniu HDDVD

2. przy odtwarzaniu WMV w rozdzielczosci 1080p

3. jest rowniez kilka gier, ktore dzialaja w natywnej 1080p:

--Wolf of the Battlefield Commando 3 [Xbox Live Arcade]

--Feeding Frenzy 2 [Xbox Live Arcade]

--Portal [Xbox Live Arcade]

--Boogie Bunnies [Xbox Live Arcade]

--Street Home Court

--Virtual Tennis 3

Link to post
Share on other sites

Lol...

 

X360 potrafi dac na wyjsciu (HDMI) 1080p nie tylko przez upscaling, takze:

1. przy odtwarzaniu HDDVD

2. przy odtwarzaniu WMV w rozdzielczosci 1080p

3. jest rowniez kilka gier, ktore dzialaja w natywnej 1080p:

--Wolf of the Battlefield Commando 3 [Xbox Live Arcade]

--Feeding Frenzy 2 [Xbox Live Arcade]

--Portal [Xbox Live Arcade]

--Boogie Bunnies [Xbox Live Arcade]

--Street Home Court

--Virtual Tennis 3

Nie sadze zeby odtwarzanie HDDVD to byl jakis argument teraz :)

 

Ale racja, jest pare gier na X'a z 1080p - http://www.makeyougohmm.com/xbox360-1080p-games/

 

Myslalem ze sprawa wyglada tak samo jak z dnia premiery :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...