Skocz do zawartości

Na co się zdecydować? PS3 czy XBOX 360 i dlaczego?


Recommended Posts

ps3 wyżej du*y nie podskoczy, gdyby wsadzili tam jakis konkretny układ graficzny, wiecej pamięci to może by cos z tego było a tak to tylko bajeczki jak to ps3 wykorzystuje 20% możliwości itp. Właściwie to mogła by wejśc juz ta nowa generacja konsol bo gry ostatnio coraz bardziej mulą na konsolach (gta4 chociażby)

PS2 ciagnelo podobna grafike tylko ze w mniejszej rozdzielczosci, uklad graficzny nie jest problemem.

 

Prawidzwym problemem jest brak odpowiedniej umiejetnosci optymalizacji kodu pod 6 rdzeni, oraz zaawansowana architekture.

PS3 nie wykorzystuje pelnej swojej mocy i jeszcze dlugo nie bedzie (dla przykladu na PS2 pierwsza gra ktora wykorzystywala jej potencjal w pelni byl Driv3r - zobaczcie na screenach jaka grafike mial, a to byl juz powoli koniec produkcji dwojki). A jezeli twierdzisz inaczej to najwyzszy czas odwiedzic wujka google :pajac:

Link to post
Share on other sites

a ty :pajac: we wszystko wierzysz co ci w googlu "wyskoczy"? Czasem warto samemu pomyśleć, wyciągnąć wnioski zamiast powtarzac marketingowy bełkot.

Żaden nawet 20 rdzeniowy procesor nie zastapi układu graficznego jesli takowy był wpisany w konstrukcje konsoli (chyba że grafike dali tylko dla poprawienia stabilności konstrukcji ps3). Niedługo ktoś napisze że ps3 jest tak przyszłościowa że jeszcze nie urodzili się programisci którzy będą w stanie wykorzystac 30% jej mocy. Wszystko robija się o optymalizację, nakładem środków/lat powstają gry które ładnie wyglądają (k2, gt5) ale cudu na tej generacji konsol nie bedzie.

Link to post
Share on other sites

a ty :pajac: we wszystko wierzysz co ci w googlu "wyskoczy"? Czasem warto samemu pomyśleć, wyciągnąć wnioski zamiast powtarzac marketingowy bełkot.

Żaden nawet 20 rdzeniowy procesor nie zastapi układu graficznego jesli takowy był wpisany w konstrukcje konsoli (chyba że grafike dali tylko dla poprawienia stabilności konstrukcji ps3). Niedługo ktoś napisze że ps3 jest tak przyszłościowa że jeszcze nie urodzili się programisci którzy będą w stanie wykorzystac 30% jej mocy. Wszystko robija się o optymalizację, nakładem środków/lat powstają gry które ładnie wyglądają (k2, gt5) ale cudu na tej generacji konsol nie bedzie.

Jakie Ty masz pojecie o programowaniu chlopie? :P

Link to post
Share on other sites

a to jest forum dla programistów ps3? A to nie wiedziałem, mógł bym przysiąc że ... widocznie pomyliłem adresy.

a tak serio-> a to mnie zagiołeś :pajac: , pewnie raczej małe, ale w tym temacie to raczej bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

a to jest forum dla programistów ps3? A to nie wiedziałem, mógł bym przysiąc że ... widocznie pomyliłem adresy.

a tak serio-> a to mnie zagiołeś :pajac: , pewnie raczej małe, ale w tym temacie to raczej bez znaczenia.

No wlasnie ma znaczenie, skoro piszesz o juz w tym momencie praktycznie maksymalnym wykorzystaniu potencjalu PS3 to powinienes podeprzec to jakimis faktami :P

 

6 rdzeni w cellu ciezko jest wykorzystac, prawda jest taka ze teraz wiekszosc gier ktora jest na PS3 uzywa 4 rdzeni lub 3ch. Z tego wzgledu ze wszystko to sa porty z Xboxa, dlatego grafika czesto potrafi wygladac gorzej na PS3 - czemu?

Bardzo prosta odpowiedz, PS3 nie ma AA :D

Link to post
Share on other sites

ale ja myślę bardziej praktycznie, może i ten proc z ps3 sie marnuje ale z tego nic nie wynika. Gdy będzie wykorzystywał np. 50% swoich możliwości (naukowcy przypuszczają że to może zmienić orbite po której krąży ziemia) to nie uczyni to gier na ps3 piekniejszymi (może poprawi fizykę). To nie jest teza, nie jestem (wbrew pozorom) nieomylny ale myslę że ta generacja konsol już mnie nie zaskoczy (tak wiem jak wygladały pierwsze i "ostatnie" gry na ps2). A paskudny alliasing jest rzeczywiście...paskudny (i niby że niektóre te gry mają aax4?Gdzie?) Gram na tv hd w 720p lub 1080i. Jeżeli na x - ie jest antialliasing to chyba tylko na papierze (albo nie chciał bym widzieć tych gier bez tego "AA") :pajac:

Link to post
Share on other sites

ale ja myślę bardziej praktycznie, może i ten proc z ps3 sie marnuje ale z tego nic nie wynika. Gdy będzie wykorzystywał np. 50% swoich możliwości (naukowcy przypuszczają że to może zmienić orbite po której krąży ziemia) to nie uczyni to gier na ps3 piekniejszymi (może poprawi fizykę). To nie jest teza, nie jestem (wbrew pozorom) nieomylny ale myslę że ta generacja konsol już mnie nie zaskoczy (tak wiem jak wygladały pierwsze i "ostatnie" gry na ps2). A paskudny alliasing jest rzeczywiście...paskudny (i niby że niektóre te gry mają aax4?Gdzie?) Gram na tv hd w 720p lub 1080i. Jeżeli na x - ie jest antialliasing to chyba tylko na papierze (albo nie chciał bym widzieć tych gier bez tego "AA") :pajac:

Wlasnie w tym rzecz, ze rzeczywiscie te konsole nie zaskocza, natomiast lepsze uzycie cella pomoze w generowaniu grafiki w pewnym stopniu, poniewaz wbrew pozorom fizyka nie wplywa tylko i wylacznie na oddzialywanie obiektow, ale takze na takie rzeczy jak dymki, chmurki itd itp etc. :P

 

Ogolem, bedzie mozna zrenderowac o wiele bardziej zaawansowane modele :D

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam i X360 i PS3 jezeli mialbym wybierac sam sprzet biore PS3, ladniej sie komponuje z innym sprzetem niz chinski plastik Xboxa, mozeliwosc ogladania filmow divx, xvid, x264(mux) jezeli tylko ktos wie jak je uruchomic. Jezeli chodzi o gry i nie masz na oryginaly to zapewne Xbox dlatego go ludzie biora ;]

Czy mi się wydaje czy ty odradzasz mu Xbox'a ponieważ jest wykonany z gorszego gatunku plastiku ? Jeżeli to jest dla ciebie na pierwszym miejscu to trochę ci się dziwię ...

Mysle ze chodzi o ogolna jakosc wykonania Xboxa, ktora (nie oszukujmy sie) nie jest najlepsza.

Gdzie jest napisane ze mu odradzam czy to czy to ? Dla mnie wykonanie Xboxa jest poprostu tandetne w najgorszym slowa znaczeniu... Zapewne wybierze Xboxa bo mozna odpalic kopie gier i wiele ludzi tak robi (w dodatku cenowo Xbox wypada troszke lepiej)... W Ps2 dopiero po kilku latach wykorzystali pelna moc, a wiec w Ps3 bedzie pewnie podobnie. Po za tym gra czy na Xboxie czy na Ps3 nie robi roznicy i na ta, i na ta sa exclusivy...

Link to post
Share on other sites

Po za tym gra czy na Xboxie czy na Ps3 nie robi roznicy i na ta, i na ta sa exclusivy...

Ale porównaj sobie exclusivy z ps3 i x360;)

Dla mnie wybór jest jasny Infamous, Uncharted 1 i 2, Killzone i LittleBigPlanet małe, ale cieszy.

Zgadzam się że jeszcze nie umieją wykorzystać pełnej mocy ps3.

Link to post
Share on other sites

ale ja myślę bardziej praktycznie, może i ten proc z ps3 sie marnuje ale z tego nic nie wynika. Gdy będzie wykorzystywał np. 50% swoich możliwości (naukowcy przypuszczają że to może zmienić orbite po której krąży ziemia) to nie uczyni to gier na ps3 piekniejszymi (może poprawi fizykę). To nie jest teza, nie jestem (wbrew pozorom) nieomylny ale myslę że ta generacja konsol już mnie nie zaskoczy (tak wiem jak wygladały pierwsze i "ostatnie" gry na ps2). A paskudny alliasing jest rzeczywiście...paskudny (i niby że niektóre te gry mają aax4?Gdzie?) Gram na tv hd w 720p lub 1080i. Jeżeli na x - ie jest antialliasing to chyba tylko na papierze (albo nie chciał bym widzieć tych gier bez tego "AA") :?:

Popatrz jak wygląda takie DOA 4 robione tylko pod X360. ZERO aliasingu. Natomiast większość gier na PS3 ma aliasing. Taki Soul Calibur 4 na PS3, aż razi. Na X360 też nie jest rewelacyjnie, choć lepiej ale to dlatego, że gra była robiona pod automat oparty na PS3. W VF 5 na X360 niema aliasingu, na PS3 znowu jest. GTA 4 podobnie. Można by wymieniać. Pewnie, że są gry które na X360 klują w oczy ząbkami, ale jest ich znacznie mniej niż na PS3. X360 ma 4 mb szybkiej pamięci wbudowanej w GPu specjalnie do AA. PS3 nie. GEFORCE 6/7 na na którym oparty jest GPU PS3 nie obsługuje HDR + AA może to też jest powodem.

Link to post
Share on other sites

Popatrz jak wygląda takie DOA 4 robione tylko pod X360. ZERO aliasingu. Natomiast większość gier na PS3 ma aliasing. Taki Soul Calibur 4 na PS3, aż razi. Na X360 też nie jest rewelacyjnie, choć lepiej ale to dlatego, że gra była robiona pod automat oparty na PS3. W VF 5 na X360 niema aliasingu, na PS3 znowu jest. GTA 4 podobnie. Można by wymieniać. Pewnie, że są gry które na X360 klują w oczy ząbkami, ale jest ich znacznie mniej niż na PS3. X360 ma 4 mb szybkiej pamięci wbudowanej w GPu specjalnie do AA. PS3 nie. GEFORCE 6/7 na na którym oparty jest GPU PS3 nie obsługuje HDR + AA może to też jest powodem.

LOOOL piękny przykład fanboyoskiej wypowiedzi ;) Kolego miałem swego czasu obie konsole (x teraz jest u sąsiada) i większej różnicy w tytułach multiplatformowych nie było, raz przewaga była po stronie x raz ps3. Jeśli wypowiadasz się w kwestii AA to zrób najpierw to co ten avek :co: może Ci się poukłada w tej pałce.

 

Teraz lekcja o wyższości sprzętowej PS3 nad X:

 

Zacznijmy od RSX (Konstrukcja podobna do GF 6600Ultra w trybie Sli) vs. ATI R500 (Konstrukcja podobna do kart z rdzeniem R6xx)

 

CPU: Cell 8 rdzeni vs. Zephyr, Falcon tylko 3

 

Pamięć Ps3 256mb GDDR3 + 256 XDR DRAM vs. X 512 MB GDDR3

 

Dodajmy do tego darmowy internet (x płatny), technologię HD (w X dostepna chyba od modelu Elite) blu-ray, tytuły ekskluzywne i innego wyboru jak PS3 nie widzę 8-)

Link to post
Share on other sites

Popatrz jak wygląda takie DOA 4 robione tylko pod X360. ZERO aliasingu. Natomiast większość gier na PS3 ma aliasing. Taki Soul Calibur 4 na PS3, aż razi. Na X360 też nie jest rewelacyjnie, choć lepiej ale to dlatego, że gra była robiona pod automat oparty na PS3. W VF 5 na X360 niema aliasingu, na PS3 znowu jest. GTA 4 podobnie. Można by wymieniać. Pewnie, że są gry które na X360 klują w oczy ząbkami, ale jest ich znacznie mniej niż na PS3. X360 ma 4 mb szybkiej pamięci wbudowanej w GPu specjalnie do AA. PS3 nie. GEFORCE 6/7 na na którym oparty jest GPU PS3 nie obsługuje HDR + AA może to też jest powodem.

LOOOL piękny przykład fanboyoskiej wypowiedzi ;) Kolego miałem swego czasu obie konsole (x teraz jest u sąsiada) i większej różnicy w tytułach multiplatformowych nie było, raz przewaga była po stronie x raz ps3. Jeśli wypowiadasz się w kwestii AA to zrób najpierw to co ten avek :co: może Ci się poukłada w tej pałce.

 

Teraz lekcja o wyższości sprzętowej PS3 nad X:

 

Zacznijmy od RSX (Konstrukcja podobna do GF 6600Ultra w trybie Sli) vs. ATI R500 (Konstrukcja podobna do kart z rdzeniem R6xx)

 

CPU: Cell 8 rdzeni vs. Zephyr, Falcon tylko 3

 

Pamięć Ps3 256mb GDDR3 + 256 XDR DRAM vs. X 512 MB GDDR3

 

Dodajmy do tego darmowy internet (x płatny), technologię HD (w X dostepna chyba od modelu Elite) blu-ray, tytuły ekskluzywne i innego wyboru jak PS3 nie widzę 8-)

LOL. Praktycznie wszystkie multiplatformwce są nieco lepsze na X360.

Ja podałem przykłady gier, ty widzę pojęcia nie masz o AA. Tak samo jak o GPU w konsolach. Już dawno na anadatech pisało, że GPU X360 jest mocniejszy. Ma zunifikowane shadery a RSX nie i nowszą konstrukcję(AA+HDR). Co do Cella to na papierze jest mocny, ale w grach wychodzi słabo. Poza tym ma tylko JEDEN rdzeń i 8 SPU, które pomagają w obliczeniach, ale nie są rdzeniami. Poza nie da się ich na raz wykorzystać.

Nawet Carmack z ID Software stwierdził, że GPU w X360 jest mocniejszy niż w PS3, a procesory są porównywalne i dlatego RAGE z bidą ciągnie na PS3 20-30 klatek, a na X360 60 klatek

"The RSX is slower than what we have in the 360. The CPU is about the same, but the 360 makes it easier to split things off, and that's what a lot of the work has been, splitting it all into jobs on the PS3," he said.

http://computerandvideogames.com/article.php?id=220530

No ale taki fanboj jak ty oczywiście się lepiej od niezależnych developerów zna na sprzęcie. LOOL

 

http://www.gamepro.com/article/news/118 ... -aliasing/

Tak jak pisałem AA lepszy na X360

http://www.gamezine.co.uk/news/game-typ ... 270459.htm

Tutaj tak samo

http://nzgamer.com/ps3/features/680/hea ... ur-iv.html

Tu też :P

Zresztą wpisz sobie w google nazwę jakiejkolwiek multiplatformowej gry i dopisz aliasing i zobacz jak wszyscy psioczą na krawędzie w wersjach na PS3, na X360 prawie zawsze jest lepiej.

Link to post
Share on other sites

LOL. Praktycznie wszystkie multiplatformwce są nieco lepsze na X360.

Ja podałem przykłady gier, ty widzę pojęcia nie masz o AA. Tak samo jak o GPU w konsolach. Już dawno na anadatech pisało, że GPU X360 jest mocniejszy. Ma zunifikowane shadery a RSX nie i nowszą konstrukcję(AA+HDR). Co do Cella to na papierze jest mocny, ale w grach wychodzi słabo. Poza tym ma tylko JEDEN rdzeń i 8 SPU, które pomagają w obliczeniach, ale nie są rdzeniami. Poza nie da się ich na raz wykorzystać.

Nawet Carmack z ID Software stwierdził, że GPU w X360 jest mocniejszy niż w PS3, a procesory są porównywalne i dlatego RAGE z bidą ciągnie na PS3 20-30 klatek, a na X360 60 klatek

...

nie SPU lecz SPE (Synergistic Processing Elements) i do tego ósmy jest wyłączony i nie działa, siódmy zarezerwowany dla systemu konsoli, zaś pozostałe do wykorzystania w grach

 

co do grafiki Xboxa: http://en.wikipedia.org/wiki/Xenos_%28graphics_chip%29 ;)

co do zaś grafiki ps3: http://en.wikipedia.org/wiki/RSX_%27Rea ... hesizer%27

 

PS3 obecnie już nawet się nie opłaca kupować jako odtwarzacza BD ;-) gdyż ceny stacjonarnych zaczynają się na takim allegro od 350zł ;-)

 

ja osobiście wolę Xboxa, raz że przez wzgląd na cenę/możliwości lub jak kto woli cenę/moc ;-) no i dwa przez wzgląd na dostępne gry :co:

zresztą osobiście sądzę że jednak tutaj gry ładniej wyglądają...

jedyny plus PS3 to parę exclusive'ów na niego dostępnych - jednak nie tak wiele abym od razu poleciał i kupił ;>

Link to post
Share on other sites

No to czytając ostatnie posty dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy.. Np to, że Tylko XBOX Elite oferuję technologię HD.. Jak mam to rozumieć? Mój Premium wyświetla obraz tylko do 640x480?? hahaha A może nie Premium nie odtwarza filmów w HD?? Albo nie oferuje złącza HDMi?? (owszem starsze nie oferowały, ale to już historia).

 

Albo exclusive'y.. To że komuś bardziej podobają się te dla PS3 to nie znaczy że jest to lepsza konsola. Dla mnie na przykład ważniejsze są dodatki do GTA IV.

 

Blue-Ray.. może z rok temu to był dobry argument, ale dzisiaj.. ktoś już pisał że odtwarzacze można dostać za 350zł, a po za tym filmy i tak bardzo drogie. To tak jak by chwalić jakieś urządzenie 2-3lata temu za to że ma DVD (wow - jaki wypas) :/

 

Dajcie sobie luuuz z takimi argumentami. Przyznam, że wizualnie PS3 bliżej do dzisiejszych trendów niż 360, i także to że możemy podłączyć spory dysk i zainstalować sobie na niego Linuxa - przyznaje. Ale teksty w stylu "Prawdziwa moc PlayStation 3 nie jest jeszcze ujawniona..." no dajcie spokój ;D

Link to post
Share on other sites

No to czytając ostatnie posty dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy.. Np to, że Tylko XBOX Elite oferuję technologię HD.. Jak mam to rozumieć? Mój Premium wyświetla obraz tylko do 640x480?? hahaha A może nie Premium nie odtwarza filmów w HD?? Albo nie oferuje złącza HDMi?? (owszem starsze nie oferowały, ale to już historia).

każdy od samego początku oferuje

 

Albo exclusive'y.. To że komuś bardziej podobają się te dla PS3 to nie znaczy że jest to lepsza konsola. Dla mnie na przykład ważniejsze są dodatki do GTA IV.

znam takich co kupili ps3 dla 1-2 tytułów ;-)

a później narzekali że gry drogie i nie ma zbytnio w co grać :)

 

Blue-Ray.. może z rok temu to był dobry argument, ale dzisiaj.. ktoś już pisał że odtwarzacze można dostać za 350zł, a po za tym filmy i tak bardzo drogie. To tak jak by chwalić jakieś urządzenie 2-3lata temu za to że ma DVD (wow - jaki wypas) :D

u nas ogólnie są drogie ;-) nie mniej można kupować zagranicą czy też czekać na okazje w PL... póki co po prostu nie warto - a i tak do odtwarzania wolałbym jednak odtwarzacz stacjonarny ;-)

 

Dajcie sobie luuuz z takimi argumentami. Przyznam, że wizualnie PS3 bliżej do dzisiejszych trendów niż 360, i także to że możemy podłączyć spory dysk i zainstalować sobie na niego Linuxa - przyznaje. Ale teksty w stylu "Prawdziwa moc PlayStation 3 nie jest jeszcze ujawniona..." no dajcie spokój ;D

wizualnie? masz na myśli obudowę? :/

wielkie mity o potężnym PS3 :)

 

linuxa to się ma w komputerze, nie widzę sensu do wrzucania go w konsolę ;-) dla xboxa też zresztą był

Link to post
Share on other sites

Co do tego HDMi, to ja ciągle jestem zdania, że pierwsze wersje go nie oferowały.. W prawdzie jak przez mgłę, ale pamiętam NEWS'y o tym, że od jakiegoś czasu zacznż im wsadzać te gniazda..

od pierwszych wersji był component który również oferował przesył sygnału HD

 

Zadne mity, prawda. Wyjasnialem to juz wczesniej.

to nim te "niewykorzystane możliwości" nam pokażą, to ja pewnie zobaczę Xbox720 :/
Link to post
Share on other sites

Co do tego HDMi, to ja ciągle jestem zdania, że pierwsze wersje go nie oferowały.. W prawdzie jak przez mgłę, ale pamiętam NEWS'y o tym, że od jakiegoś czasu zacznż im wsadzać te gniazda..

od pierwszych wersji był component który również oferował przesył sygnału HD

Component oferujący przesył sygnału HD to nie jest złącze HDMi, a dokładnie o nim pisałem :/

Link to post
Share on other sites

Ja grywałem na Xbox'e 360 Elite oraz na PS3 i mogę stwierdzić, że na obu konsolach mi się świetnie grało w nowe tytuły jakie wyszły :) tylko dla mnie bardziej wygodny jest pad od Xbox'a 360 a co do pada od PS3 to też jest niczego sobie ale dla mnie wydaję się zbyt mały i bolą mnie palce od długiego grania to taka moja skromna opinia na temat tych oby dwóch konsol jeszcze mogę dopowiedzieć, że PS3 jest trochę cichszy od Xbox'a 360 ale to mi nie przeszkadza w graniu ;) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Co do tego HDMi, to ja ciągle jestem zdania, że pierwsze wersje go nie oferowały.. W prawdzie jak przez mgłę, ale pamiętam NEWS'y o tym, że od jakiegoś czasu zacznż im wsadzać te gniazda..

od pierwszych wersji był component który również oferował przesył sygnału HD

 

Zadne mity, prawda. Wyjasnialem to juz wczesniej.

to nim te "niewykorzystane możliwości" nam pokażą, to ja pewnie zobaczę Xbox720 ;)

Component /= HDMI

 

Tu nawet nie ma porownania.

 

95% szans ze zobaczysz predzej nowego x'a niz PS3 zostanie w pelni wykorzystane. Wtedy sila konsol bedzie wyrownana, ponowi sie sytuacja jak za czasu PS2 i Xboxa jedynki.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...