Skocz do zawartości

Konfiguracja - czy będzie dobra?


Recommended Posts

Po przeczytaniu waszych wypowiedzi, przebudowałem zestaw w kilku miejsca i wygląda to teraz tak:

http://www.morele.net/inventory/info/DG6Ste/

 

Cena wzrosła (i niech już lepiej zostanie na tym pułapie :) ), ale jednak zdecydowałem się na dobry dysk SSD (chyba, że macie lepszy w tej cenie) i kartę HD7950 (będzie bardziej przyszłościowy i nowoczesny zestaw). Zastanawiam się tylko czy zostawić zasilacz XFX czy wybrać trochę tańszy, ale z odpinanymi kablami http://www.morele.ne...650w-eu-433643/

Te 650W zostawmy jako nadwyżkę na przyszłość. Karty dźwiękowej też nie ruszamy.

Interesują mnie jeszcze jakieś sensowne i istotne różnice między płytami głównymi na innych chipsetach, które zasugerowaliście. Osiągnę z nimi coś więcej czy pozostać przy sprawdzonym P67 i zaoszczędzić kilka groszy?

Myślę, że te 8GB pamięci wystarczy optymalnie, a na drugie 8 znajdą się pieniądze w przyszłości.

Edytowane przez vancee
Link to post
Share on other sites

SSD : Samsung 830 128 GB , moim zdaniem lepszy , szybszy ..

 

HDD : Samsung F3 ,

 

te 2 dyski polecono mi na tym forum jako jedne z najlepszych i najszybszych. Obudowa może : Fractal Design ARC Midi Tower , przewiewna , funkcjonalna i dość tania. Płyta ok.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to na podobnym poziomie są te ssd (samsung i vertex 4) w rankingach, więc może samsunga, bo 10 zł tańszy. Wystarczy już tego poruszenia o ramie, mniej niż 8 niestety nie będzie ;) Rozważam też zamianę tej obudowy na Fractal ARC jak zasugerowano, tylko czy w ogóle jest sens i czy to będzie bardziej kwestia estetyki, bo w obu wszystko się zmieści bez cyrków? HDD zostanie taki jak jest, bo to tylko magazyn przy SSD, a poza tym na polowanie na F3 nie mam czasu. Co sądzicie o monitorach IPS lub VA w w formacie 16:10 (jak sprzęt będzie sobie radził z 1920X1200)? A może jednak standard 16:9?

Link to post
Share on other sites

Fractal ARC daje szerokie możliwości montowania wentyli , co zapewnia doskonały przepływ powietrza , co z kolei przekłada się na dobrą wentylację , co daje nam w sumie niższe temperatury za podzespołach.

 

IPS - daje szerszy kąt widzenia , podobno najlepsza do gier , dokładniej nie powiem , bo sam pytałem o najlepszy monitor do gier.

 

Recenzja obudowy :

 

 

Jeżeli mogę coś zasugerować to : Lamptron Fan Controller Touch Black , ułatwi to Tobie kontrole nad "potencjalnym szumieniem" wentyli.

 

pierwsze wrażenia :

 

 

w praktyce :

 

 

Panel sterujący nie jest aż tak drogi , ładnie wygląda , ale przede wszystkim :

pozwala na kontrole 6 wentyli ( więcej jeżeli kupisz "rozgałęźniki" , wtedy na jednym kanałem będziesz regulował podłączone wentyle jednocześnie ) , oraz posiada czujniki temperatur , co również się przydaje.

Edytowane przez Nerwus__2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

A do tych z pamięciami to słów mi brak....

 

Nie słuchaj osób próbujących wcisnąć Ci 4 gb ramu do zestawu za 5 koła ( hahahha )

Udowodniłem że 4GB vs 16GB w grach nie robi różnicy więc nie poniżaj się dalej. Z resztą autora kasa to zrobi jak zechce. A dla Nerwusa leci + bo dobrze mówi i przy okazji gość ma honor bo źle mówił i przyznał się i poprawił. Takich ludzi cenie.

Edytowane przez JackHammer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A do tych z pamięciami to słów mi brak.... Udowodniłem że 4GB vs 16GB w grach nie robi różnicy więc nie poniżaj się dalej. Z resztą autora kasa to zrobi jak zechce. A dla Nerwusa leci + bo dobrze mówi i przy okazji gość ma honor bo źle mówił i przyznał się i poprawił. Takich ludzi cenie.

Dokładnie, pełna kulturka:) Edytowane przez manix82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@JackHammer

Nic nie udowodniłeś - testy każdy głupi potrafi linkować..

Powiedz mi,grałeś w bf3 (multi,ultra,fhd) lub np.gta4 na porządnej konfiguracji z 4gb ram,a potem na tej samej konfiguracji z 8 gb ram? Bo widzę,że nie,więc proszę Cię nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia.

Poza tym technologia idzie do przodu,narazie jest kilka gier wykorzystujących więcej niż 4 gb ram,więc 4gb ram jeszcze da radę,ale jak ktoś kupuję kompa za 5 koła to bierze 8 gb ram gdyż ponieważ albowiem jest to bardziej komfortowe i przyszłościowe rozwiązanie,a ty mu wciskasz 4(!),co jest co najmniej głupotą.

 

8 GB ramu jest dużo bardziej przydatne bo :

-ram nie jest drogi ( do zestawu za 5k dawać 4 gb ram ? HAHAHAH)

-praca jest jednak bardziej komfortowa

-niektóre gry wykorzystują więcej niż 4096mb ram,a w przyszłości będzie ich więcej.

 

 

 

Śmieszny jesteś ty,gadamy o bf3 a ty wyjeżdżasz z testami z Skyrim'a czy innego bioshocka,pozdro poćwicz.

Edytowane przez b3nio
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

@JackHammer Nic nie udowodniłeś - testy każdy głupi potrafi linkować.. Powiedz mi,grałeś w bf3 (multi,ultra,fhd) lub np.gta4 na porządnej konfiguracji z 4gb ram,a potem na tej samej konfiguracji z 8 gb ram? Bo widzę,że nie,więc proszę Cię nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz pojęcia. Poza tym technologia idzie do przodu,narazie jest kilka gier wykorzystujących więcej niż 4 gb ram,więc 4gb ram jeszcze da radę,ale jak ktoś kupuję kompa za 5 koła to bierze 8 gb ram gdyż ponieważ albowiem jest to bardziej komfortowe i przyszłościowe rozwiązanie,a ty mu wciskasz 4(!),co jest co najmniej głupotą. 8 GB ramu jest dużo bardziej przydatne bo : -ram nie jest drogi ( do zestawu za 5k dawać 4 gb ram ? HAHAHAH) -praca jest jednak bardziej komfortowa -niektóre gry wykorzystują więcej niż 4096mb ram,a w przyszłości będzie ich więcej. Śmieszny jesteś ty,gadamy o bf3 a ty wyjeżdżasz z testami z Skyrim'a czy innego bioshocka,pozdro poćwicz.

Dopiero teraz mogę Ci odpisać bo wiedz że ja czasem w porównaniu do ciebie wychodzę na dwór i wiedz że miałem okazje (fakt nie u siebie) ale u znajomego zagrać w BF3 i miał akurat 4GB ram tyle że dobrego cepa (i5 2400) oraz grafe GTX570 i o dziwo bardzo dobrze mu chodziło. Ale mów do słupa a słup... i nie poniżaj się. OSTATNI RAZ CI ODPISUJE BO NIE CHCE ROBIĆ SPAMU GDZIE WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE I JESZCZE PRZEZ PRZYPADEK MOŻESZ NA MNIE DONIESC MODOM BO WIADOMO ŻE DZIECI POTRAFIA %-)

 

http://www.anandtech.com/show/4503/sandy-bridge-memory-scaling-choosing-the-best-ddr3/6

http://vr-zone.com/articles/amd-fx-8150-memory-scaling-investigation--feeding-the-bulldozer/13704.html

 

 

PS. Może sobie i 20GB kupić ale udowodniłem że w grach 4 a 20 nie ma różnicy!

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...