Skocz do zawartości

Konfiguracja - czy będzie dobra?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

proszę o pomoc w ocenie poniższej konfiguracji. Czy będzie to maszynka, która pozwoli na rozsądne osiągi w stosunku do ceny? Sprzęcik do grania (tymczasowo na monitorku 1680x1050, później FullHD) i podłączenia solidnego audio (na początek Microlab Solo7c i słuchawki w klasie cenowej około 400zł). Grafika HD7850, bo wydaje mi się, że spokojnie wystarczy do komfortowego grania, a potworów powyżej 1000zł na zapas kupować chyba nie trzeba (wydajność nie idzie w parze z ceną). SSD to też na tę chwilę zakup trochę na wyrost i chyba warto poczekać na jakąś małą rewolucję cenową. Zgodzicie się ze mną? Może macie jakieś ciekawe uwagi i przekonacie mnie, że warto włożyć pieniądze w coś solidniejszego. Z góry dzięki za zainteresowanie.

 

Procesor: Intel Core i5-2500K 819,00zł

 

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 (B3) 354,01zł

 

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis HE1225 144,00zł

 

Pamięć RAM: Kingston HyperX 3x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP 296,32zł

 

Dysk twardy: Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB 289,00zł

 

Karta graficzna: Sapphire HD7850 2G GDDR5 PCI-E DVI-I / HDMI / DUAL MINI DP 894,85zł

 

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster XFI Titanium HD 578,01zł

 

Napęd: Asus DRW-24B3ST 69,00zł

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 309,00zł

 

Zasilacz: XFX Black Edition 750W Silver PSU 444,00zł

 

W sumie: 4197,19zł

 

Ceny są z morele.

Link to post
Share on other sites

w agito.pl np i5 2500K kosztuje tylko 799 zł.

 

Kup radeona 7870 , po OC dorównuje/przewyższa 7950. Poczekaj na wersję HAWK.

 

Był również artykuł że 7950 da się odblokować na 7970 , poprzez wgranie biosu z 7970 do 7950 co odblokowuje "dodatkowe" 4 "bloki" , ale to raczej nie wszystkie modele mają taką "właściwość". Więc doskonałym rozwiązaniem będzie 7870 Hawk.

 

Jeżeli kupujesz ram to polecam w wersjach 2x 4GB bądź 4x 4 GB , ramu nigdy nie za dużo , a w budzie ładniej.

 

Reszta jak najbardziej ok.

 

PS. Rożnica cenowa pomiędzy 7870 a 7950 jest mała , co czyni 7950 kuszącą ofertą.

Edytowane przez Nerwus__2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Grafikę zmień na:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7870-twin-frozr-iii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556222.html?attr=248-513093

 

Wg. mnie 4GB pamięci styknie do gier, nie trzeba 12GB jak już chcesz to 2x2 i w Dual Channel.

Zasilacz trochę z nadmiarem, a widzę że płyta bez 2xPCI-E (z resztą dobry wybór tego AsRocka),więc styknie 550W.

Reszta ok.

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

amb00 i b3nio to może jakieś testy dacie gdzie udowodnicie swoją słuszność?

 

Jak już to więcej pamięci przyda się ale na karcie graficznej (Crysis 2 potrafi na max ciągnąć 1,5GB pamięci)

Link to post
Share on other sites

amb00 i b3nio to może jakieś testy dacie gdzie udowodnicie swoją słuszność? Jak już to więcej pamięci przyda się ale na karcie graficznej (Crysis 2 potrafi na max ciągnąć 1,5GB pamięci)

Jakbym miał czas, to nawet ja bym ci znalazł. Zapytaj się osób grających w BF3 i mających 4GB ram'u. Niektórzy nawet mając GTX'a 560Ti wzwyż + i5 2500k nie mogą odpalić Ultra detali. Powód? Za mało ramu. Według opinii ludzi, to BF zjada od 4,5GB do nawet 6,5.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Nie będę Ci sypał testami ( czy w ogóle takie są,nvm nie chce mi się szukać :D )

Tak czy siak wiem,że kilka osób którzy z 4gb przeszli na 8gb w takim bf3 odczuli duży przyrost wydajności.

A poza tym ram jest tani,a w przyszłości coraz więcej gier będzie wykorzystywać trochę więcej niż te 4096 mb ramu.

4 gb ramu wkłada się do zestawów za 1,5k

3GB na radku 7950 to nie mało

http://www.youtube.com/watch?v=pd5WOjoOqFk

Edytowane przez b3nio
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_-_testy_CPU,_RAM_i_Vintage-4187/strona/15974.html

 

Nie będę Ci sypał testami ( czy w ogóle takie są,nvm nie chce mi się szukać ) Tak czy siak wiem,że kilka osób którzy z 4gb przeszli na 8gb w takim bf3 odczuli duży przyrost wydajności. A poza tym ram jest tani,a w przyszłości coraz więcej gier będzie wykorzystywać trochę więcej niż te 4096 mb ramu. 4 gb ramu wkłada się do zestawów za 1,5k 3GB na radku 7950 to nie mało

GTA nie porównuj z BF.

 

3GB na radku 7950 to nie mało

Jak narazie Autor ma zamiar na HD7850 i namawiany jest na HD7870 i obie karty mają 2 GB. Kompa złożył za 4200 a ty z prawie 4700 wychodzisz. Z resztą autor sam podejmie decyzje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

kurde,ja tam widzę stosunek 2gb ramu do 4 gb ramu,ale chyba coś przeoczyłem...

4gb ramu to za mało do bf3

 

Ciekawe,nie ma to jak proponować do kompa za 4 + koła 4 gb ram :>

Autor wychodzi z założenia,że jeżeli kupuję kompa za tyle pieniędzy to wszystkie tytuły będą ładnie chodzić na high/ultra w fhd,z 8gb ramu w takim bf3 tego nie doświadczy,dziękuje dobranoc.

Edytowane przez b3nio
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

kurde,ja tam widzę stosunek 2gb ramu do 4 gb ramu,ale chyba coś przeoczyłem... 4gb ramu to za mało do bf3

Skoro 4GB ram było by mało to na 2GB gra powinna mieć mniejszy wykres, nie sądzisz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro 4GB ram było by mało to na 2GB gra powinna mieć mniejszy wykres, nie sądzisz?

Witam, nie ma sensu przekonywać bo i tak ich nie przekonasz, są dwie rzeczy które wkurzają mnie na forum bm:

1. Użytkownicy dla których najważniejsza jest ilość - wciskają pytającym że trzeba kupić nie wiadomo ile RAM-u, wentylatorów, a najlepiej wszystko mega drogie, i mega nie potrzebne, bo może się kiedyś przyda...

2. Użytkownicy którzy nie znają słowa - cena graniczna- jak koleś pisze że ma 4k to się składa zestaw z 4k, jak koleś ma na kartę 100zł, to się mu szuka za 100zł, nie za 200zł - ostatnio taka właśnie była akcja - ręce opadają :)

 

Vancee - zrobisz jak uważasz, ale ja bym posłuchał JackHammer-a :) Bez urazy panowie, punkcików nie uzbierał za darmo :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w agito.pl np i5 2500K kosztuje tylko 799 zł. Kup radeona 7870 , po OC dorównuje/przewyższa 7950. Poczekaj na wersję HAWK. Był również artykuł że 7950 da się odblokować na 7970 , poprzez wgranie biosu z 7970 do 7950 co odblokowuje "dodatkowe" 4 "bloki" , ale to raczej nie wszystkie modele mają taką "właściwość". Więc doskonałym rozwiązaniem będzie 7870 Hawk. Jeżeli kupujesz ram to polecam w wersjach 2x 4GB bądź 4x 4 GB , ramu nigdy nie za dużo , a w budzie ładniej. Reszta jak najbardziej ok. PS. Rożnica cenowa pomiędzy 7870 a 7950 jest mała , co czyni 7950 kuszącą ofertą.

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem :)

Cytuje (też czytałem ten artykuł) :

"

Wychodzi więc na to, że producent po prostu wydał Radeona HD 7970 z BIOS-em z niższego modelu. Modyfikacja tradycyjnego Radeona HD 7950 najprawdopodobniej się nie powiedzie"

Edytowane przez manix82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem :) Cytuje (też czytałem ten artykuł) : "

Wychodzi więc na to, że producent po prostu wydał Radeona HD 7970 z BIOS-em z niższego modelu. Modyfikacja tradycyjnego Radeona HD 7950 najprawdopodobniej się nie powiedzie"

pisałem że chyba nie wszystkie 7950 mają taką funkcję. Chodziło mnie o przytoczony przez Ciebie fragment , być może źle dobrałem słowa , więc przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Witam, nie ma sensu przekonywać bo i tak ich nie przekonasz, są dwie rzeczy które wkurzają mnie na forum bm: 1. Użytkownicy dla których najważniejsza jest ilość - wciskają pytającym że trzeba kupić nie wiadomo ile RAM-u, wentylatorów, a najlepiej wszystko mega drogie, i mega nie potrzebne, bo może się kiedyś przyda... 2. Użytkownicy którzy nie znają słowa - cena graniczna- jak koleś pisze że ma 4k to się składa zestaw z 4k, jak koleś ma na kartę 100zł, to się mu szuka za 100zł, nie za 200zł - ostatnio taka właśnie była akcja - ręce opadają :) Vancee - zrobisz jak uważasz, ale ja bym posłuchał JackHammer-a :) Bez urazy panowie, punkcików nie uzbierał za darmo :)

Jeżeli oceniasz ludzi po ilości ich gwiazdek/plusików, to życzę ci powodzenia....

 

JackHammer --- Podajesz testy do gier, które nie są BF'em. Niestety, lub stety prawda jest taka, że BF na Ultra wymaga więcej niż 4GB ram. Gry teraz będą wymagać więcej od kompa (nie mniej), a dodatkowo do zestawu za 4 tyś.+ dawać tylko tyle pamięci? Kłócić się nie mam zamiaru, ale zobaczcie trzeźwo na sprawę i sami oceńcie. Dla mnie na dzień dzisiejszy do takich zestawów 8GB, to minimum.

Link to post
Share on other sites

pisałem że chyba nie wszystkie 7950 mają taką funkcję. Chodziło mnie o przytoczony przez Ciebie fragment , być może źle dobrałem słowa , więc przepraszam.

Bez przesady, przepraszać nie musisz:)

 

Jeżeli oceniasz ludzi po ilości ich gwiazdek/plusików, to życzę ci powodzenia.... JackHammer --- Podajesz testy do gier, które nie są BF'em. Niestety, lub stety prawda jest taka, że BF na Ultra wymaga więcej niż 4GB ram. Gry teraz będą wymagać więcej od kompa (nie mniej), a dodatkowo do zestawu za 4 tyś.+ dawać tylko tyle pamięci? Kłócić się nie mam zamiaru, ale zobaczcie trzeźwo na sprawę i sami oceńcie. Dla mnie na dzień dzisiejszy do takich zestawów 8GB, to minimum.

Oceniam także po postach itd... coś ty się tak tego BF-a uczepił? Koleś nie napisał ze buduje sprzęt pod BF-a...., BF może jest fajny, ale bez przesady :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...