Skocz do zawartości

Fractal Design (re)Define(d) XL


Recommended Posts

Otóż miałem sprzedawać, już nawet kupca znalazłem ale w ostatniej chwili moja sympatia do tej "skrzynki" zwyciężyła. Ilu ludzi ma LC w 800D, NZXT 810 czy Xigmatek'u Elysium... Ja postanowiłem totalnie przebudować Define XL...

 

Otóż co już posiadam :)

-2x G-Changer 240 ... kapitalne chłodnice, to też nie zamierzam ich zmieniać. Fakt faktem na "sufit" weszła by wersja 360 ale wydatek uważam za zbędny.

-bloki na CPU i GPU ... tutaj też nic nie ulega zmianie, z chęcią zwodowałbym płytę ale dostanie bloków na MSI jest właściwie niemożliwe, ze zmianą mobo mi się nie śpieszy... Wodowanie i tak pasywnie chłodzonych pamięci z punktu widzenia ekonomicznego jest bezsensowne... zwłaszcza że musiałbym posypać się na drogie Dominatory.

-pompka DCP 2.2 ... kupiłem za grosze i póki co uważam że dla tak skromnego układu może zostać, tym bardziej że mocniejsze są już głośne a u mnie cisza robi za priorytet.

-rezerwuary ... posiadam 2 - po pierwsze, Combo do DCP 2.2 który jest może wygodny i całkiem praktyczny ale może być problem z estetycznym umiejscowieniem go w środku, drugi to Swiftech MCRES-MICRO rev. 2 zakupiony do serwera, aczkolwiek jeśli przypasuje to włożę go tu, a serwer zadowoli się trójnikiem albo czymś innym

-kompletny zestaw PC (w sygnaturze), jeśli uda się okazyjnie wymienić 2500K na i7 to czemu nie...

 

Lista rzeczy do zakupu wyjdzie w praniu, natomiast zdaję sobie sprawę że będzie mi potrzebna jakaś maskownica / grill przy wierceniu otworów do chłodnicy na topie obudowy.

 

Wstępny plan (lista rzeczy do zrobienia):

 

Po pierwsze montaż obu chłodnic we wnętrzu obudowy, względnie jako jej integralna część. Na pewno 1 szt. idzie na przód, kosztem wyrzucenia 4 zatok 3,5' oraz 4 zatok 5,25'. Na dyski zostaje i tak jeszcze 8 "slotów" (posiadam 3, więcej montować nie zamierzam). Napędu optycznego używam raz na ruski rok, a że posiadam taki na USB nie musi być on montowany w środku.

 

Drugą z chłodnic albo wiercę na topie (Dremel) albo montuję "za obudową" przy użyciu zestawu EK Rad Holder. Rozwiązanie nr. 2 wymagało by wywiercenia przepustów na węże jako że te standardowe są w bardzo nieprzyjemnym miejscu.

 

Zwieńczyć wszystko ma swoista klatka zasłaniająca zasilacz, znajdujące się w dolnej części dyski i zamontowaną z przodu chłodnicę. Tu nie ma problemu gdyż wystarczy że wykonam stosowny projekt a znajomy zrobi wszystko w swoim warsztacie.

 

Wam obiecuję zdjęcia z poszczególnych etapów pracy, sugestie i komentarze mile widziane.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

I stelaż na 5,25' wyjęty

http://s16.postimage.org/eoeujqq0x/WP_000047.jpg

 

Zdjęć z roboty nie ma, bo co tutaj interesującego w rozwierceniu 9 nitów. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością blach, bo wywaliłem wszystko co było na przodzie i żadnego zaburzenia stabilności konstrukcji.

 

Ilość wolnego m-sca robi wrażenie :)

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

W tym momencie to się zastanawiam czy lepiej nie dać jednej 3x 140 na top i tyle w temacie chłodnic, bo na pewno uzyskał bym znacznie lepsze flow w układzie.

 

Pompka zmieniona na DCP 4.0 - pierwsze spostrzeżenie, wyjec :)

Link to post
Share on other sites

Skrzyneczka jeszcze nie doszła, ale Panowie z cooling już wysłali. Btw. niezła cena jak za tą budę + moje platynowe konto :P

 

Na zachętę 2 G-Changery 240

http://s18.postimage.org/6ao5w9fdh/WP_000059.jpg

 

oraz Swiftech MCRes-Micro rev. 2

http://s17.postimage.org/u2sfaw0uj/WP_000060.jpg

 

W sumie to cooling mogłoby dodać ten rezik do oferty - tani i kompaktowy, a przy tym spełnia swoje zadanie.

 

Niestety właśnie zabolał mnie mój TPN. Który zasilaczem jest co najmniej bardzo dobrym, ale jakiś świr z Anteca wymyślił żeby przyozdobić go "piękną" fioletową tabliczką znamionową, która czuje że może spsuć efekt.

 

Okleiłbym go białą okleiną ale w razie czego boję się tracić gw. Any ideas?

 

No i jest moja EK DCP 4,0

http://s16.postimage.org/5xs85qw81/WP_000061.jpg

I szybka refleksja na temat pompki... po pierwsze, zapłaciłem za nią śmieszne pieniądze tylko z uwagi na 1 rysę gdyż ex- właściciel to totalny pedant - po drugie, myślałem że jest mniejsza xd - po trzecie, wypadałoby opleść kabelek zasilający względnie wymarzę go czarnym mazakiem.

 

Zamówiłem też 12 szt. takich złączek

http://www.cooling.pl/images/thumbnails/100_images_blackwater_bw131_1.jpg

Jasne że są ładniejsze, czy coś - ale jak miałbym płacić 39zł za 1szt. skręcanego Bitspowera to dziękuję. Węża na nich zacisnę opaskami kablowymi - sposób sprawdzony już przy składaniu pierwszego LC.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Używałem Fatboyów i były ok. tylko faktycznie do mocniejszej pompki zaciski są bardziej niż wskazane :) BTW. Tylko wiesz, że DCP 4,0 na max. obrotów jest dość głośna i dość mocno wibruje? Masz do niej coś takiego lub takiego czy też podłączasz pod jakiś solidny panel??

Link to post
Share on other sites

Mounting Plate posiadam już od jakiegoś czasu (jeszcze z 2.2 używałem). Ale tutaj planowałem wykonać taki "pancerz" na pompę - albo z resztek mat bitumicznych które się walają po domu, albo z jakiejś pianki - nie wiem.

 

No i fakt faktem panel by się przydał, ale to wydatek na później (Lamptron Touch?) - póki co skonstruuję prosty potencjometr :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...