Skocz do zawartości

Jakie ściągasz - kupujesz gry oryginalne czy piraty i dlaczego!!??


Jakie ściągasz - kupujesz gry   

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dlaczego ściągasz pirackie gry?

    • brak pieniędzy
    • przyzwyczajenie
    • bo większość tak robi
      0
  2. 2. Czy kiedy kolwiek ściągałeś coś nielegalnego na PC



Recommended Posts

Jak dla mnie powodów jest kilka, ja często kupuje gry, ale przez internet. Wybranie się z mojej wsi do sklepu a potem szukanie tytułu to męczarnia. Najczęściej pobieram grę jako "próbkę", jeśli jest ładna i grywalna szukam jej w necie lub wybieram się na zakupy.

Pomijam to że gry na allegro czy sklepach internetowych są tańsze o 20% niż w sklepach i 50% niż na steamie.

Link to post
Share on other sites

ankieta troche slaba. To ze kaaaaaazdy sciagal cos nie legalnego kiedy kolwiek kazdy wie ( chociaz nie moja mama jest czysta ale ona nie potrafi wlaczyc kompurta... )

 

Pozatym kiedys za czasow szkoly piracilem duzo.

 

Teraz kiedy zarabiam spojrzalem na pulpit i sie zdziwilem.

 

World of Tanks - free ( chociaz mam pacc)

CS Source orginal

CS 1.6 orginal

Star craft 2 orginal

Bf3 orginal

zaraz ide kupuc diablo 3 i tez bedzie orginal.

 

 

wiec nie jest tak ze zawsze da sie piracic coraz wiecej gier zmusza nas do zakupu orginalu. i to jest wporzadku jezeli gra jest tego warta biore ja.

Link to post
Share on other sites

ja nie mam tyle kasy żeby wszystko kupować, ale jak gra okaże się dobra po przejściu pirata kupuje orginała wspierając twórców i przechodzę po raz 2 z modami (Stalkery, kupiłem wszsystkie)

 

Z tym przelewem też racja gra od 12 czy nawet mniej a samemu sobie nie kupisz

 

Niektóre gry kupuje od razu, ale tylko pewniaki, coda to już nawet piracić sie nie chce dla wałkowanej kampani i silnika

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A kto powiedział że to moja ta "680" ja tak nie mówiłem tylko zdjęcie wstawiłem. A czy jak ktoś wstawi coś to musi to mieć kupować ;) Jak bym zdjęcie wstawił w temacie "co ostatnio kupiliście" to była by kradzież kłamstwo :P A nawet jak bym pieniądze miał to i tak bym nie kupił 680 bo to nie opłacalne teraz jest i nie ma sensu za bardzo. Szkoda świata nie zmienimy na taki żeby wszyscy byli równi mieli tak samo pieniędzy chociaż są ustawy itp ale taki nasz ludzki urok niszczymy się powoli. Ginięcie gatunków niszczenie fauny itp tam gdzie człowiek jest dopiero się budzą ja coś zagraża życiu lub światu. Np taki Madagaskar.

Link to post
Share on other sites

Ja ściągam odkąd mam kompa a kupuję tylko te gry, które zasłużyły na moją uwagę (Wiedźmin 2, Skyrim, BF3, wszystkie części Crysis'a). Reszta po prostu nadaje się tylko do ściągania. Pomimo, że ściągam jak opętany to mam naprawdę sporą kolekcję gier oryginalnych.

Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 - Orginał

Wiedźmin 2 - Orginał

i kilka gier na steam:MW3, BO, MW2, CS:S, CS, Dead Island, wszystkie gta od 1 i kilka innych na steam

W inne nie gram , teraz gram tylko na multi single mi się zdały nudne....

Link to post
Share on other sites

Nie dużo tego wszystkiego kupiłem, bo nie wszystko interesowało, ale mam Dwa wiedźminy - 1 i 2, dwa Batmany - AA i AC, Gothic 1 się znajdzie, Heroes 3. Mam też premium w minicraft, ale to tylko część gier, w które grałem :D

Spiraciłem wszystkie assasiny, od 2 do Revelations. W sumie ze względu na to, że ta gra to cały czas odgrzewany kotlet, i to boli.

Są też gry, które ściągnąłem, aby tylko się pobawić w nich, po oglądnięciu Let's Play z ów wymienionych. Trochę żałuję, że ściągnąłem i przeszedłem Skyrim(Kupię go za kilka lat, na półeczkę), bo gra ocieka epickością.

Portal 2 ściągnąłem, aby poćwiczyć logiczne myślenie, chociaż fabułę już znałem, a zagadki poszły w zapomnienie.

Nie wspominam tutaj o Simsach dla siostry, których, rzecz jasna, w życiu bym nie kupił.

W Wiedźminach cały czas coś się dzieje, to nowe DLC, to jakieś edycje, na komputery mac, na jakieś IOSy komiksy są, to ten, to teges, to darmowa kopia, to Fallout za darmo, jazdy wixy.

Batmana AC trochę żałuję, chociaż kupiłem go za atrakcyjną cenę 80zł, zostało jeszcze kilka misji pobocznych i tryb +, ale na razie nie ruszam.

Za to AA był świetny. Również cenowo (25 zł razem z Mafią 1, żal nie brać), jak i fabularnie, tak świeżo, fajnie.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie zarabiam, nie mam jak kupić niektórych gier, a większość to tylko interaktywne filmy których nie opłąca się kupić. Jeszcze zdążę nadrobić braki ;)

Link to post
Share on other sites

Z tych co warto wymienić

 

- Half Life 2 + Lost Coast + CSS (box)

- Portal (steam)

- Colin McRae Rally (box)

 

Gram, przechodzę, zapominam. Lub gdy nudność rozgrywki mnie przerasta - przerywam i zapominam. (np. rozkochiwany Mass Effect).

W przyszłości mam nadzieję wypełnić pułki w niektóre dla mnie wyjątkowe tytuły jak np. Silent Hill 2, Prince Of Persian: The Sand of Time, Max Payne...<cho**** sentymenty, tam był klimat... > lecz na pierwszym miejscu są poszczególne single i albumy muzyczne. Czyli inwestycja rozciągająca się na długie lata.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

"Half Life 2"

 

kurczę miód giereczka, do tego ep1 i ep2n no i ten mod cinematic mod mmmmm LUX

 

trójkę by wreszcie wydali -- przypomniał mi się "protest" dwóch kolesi pod siedzibą Valve 8)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...