Skocz do zawartości

Skrzynka do 4000zł do gier i przyszłej rozbudowy.


Recommended Posts

Dariushini,

dałeś dysk SSD, ale nie dałeś HDD i napędu no i 4 gb ram. I każesz osobno dokupić sobie dysk i napęd? Wyjdzie 400 zł więcej niż autor wątku ma do wydania.

 

Nie warto brać ssd i dokupić hdd,lepiej zrobić na odwrót.

Dokładnie.

 

Poza tym:

Z tym SSD to racja narazie mi nie będzie potrzebny i tak dopiero w dłuższym czasie wolnym, zacząłbym bardziej wykorzystywać możliwości kompa czyli wakacje, więc SSD zostawiam i potem kupię 128.

 

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

do du*y głośny zasilacz i brak ssd syf zestaw

Weź się ogarnij człowieku, bo zamiast pomagać ludziom, to ich jeszcze w błąd wprowadzasz. XFX jest bardzo dobrym i w miarę cichym zasilaczem.

 

Zestaw mst chyba najlepszy. Tylko płytę bym wymienił na inną.

Link to post
Share on other sites

XFX Core to jest Seasonic S12II (czy jakoś tak), więc od strony elektrycznej nie ma się o co martwić. Wentylator też nie jest głośny, więc uważam że nie ma co bulić ponad 100zł więcej za zbliżonego klasowo L8 tylko dlatego że ma lepszy wentyl, bo ten w Core zły nie jest. Za takie 100zł już lepiej nabyć 2 porządne wentylatory do wnętrza budy.

 

L8 to faktycznie niezły zasilacz, HEC chyba złych nie robi ale jest ciut za wysoko wyceniony. Więc moim zdaniem jak Core jest przez wielu sprawdzony to brać Core i tyle, poza tym cenowo bardzo atrakcyjny.

Link to post
Share on other sites

To że 1 na kilkaset egz. trafi się ze zdupconym łożyskiem, czy piszczącymi cewkami nie znaczy że cała seria tak ma. Poza tym nie wierzę że ten S12II ci wyje, skoro swoim zestawem nie jesteś go w stanie obciążyć.

 

Btw, Core to tylko elektrycznie S12II. Wentylatory zakłada już do nich XFX.

Link to post
Share on other sites

haha człowieku jakie ty lubisz bajki wymyślać to masakra :D

wyjąłem ten wentylator i chyba lepiej wiem co i jak, wentyl ma max obroty z 3/4k i po wyjeciu z zasilacza podłączyłem go pod 12V i normalnie masakra , tornado

to samo było w zasilaczu wiec skończ chrzanić że seasonic jest cichy,w spoczynku owszem, niesłyszalny

ale w stresie buczy jak głupi to samo jest z xfx u kolegi i skończ go polecać bo serio to jest gó**o w sensie ze głośny

bo napięcia ok trzyma ale pod obcuiązeniem wyje niemiłosiernie i jest syfem totalnym

Link to post
Share on other sites

Podłącz sobie jakikolwiek wentylator pod 12V i będzie głośny, tego nie przeskoczysz. Że każdy wentylator na maks obrotach wyje, więc nie jest to żaden wyznacznik głośności. Bo trzeba dobrać stosunek wydzielanego hałasu do wydajności a nie "walić maksa".

 

Nagle kiedy temat wchodzi na zasilacze okazuje się że dziwnym trafem twój kolega ma akurat taki, obciąża go oczywiście do 'maksa' i spostrzegł też że wyje. Realne jak fabuła Trudnych Spraw :P

 

Kiedy żądam sensownych wypowiedzi, podpartych faktami od strony naukowej milczysz bo gó**o wiesz. Jedyne co umiesz powiedzieć to głośny/cichy i trzyma napięcia bo tak mówią wszyscy. Już cisną z twoich "porad" bekę w poszczególnych tematach, ale dalej drążysz z uporem maniaka swoje. Uparłeś się na Thermaltake'i kiedy zostałeś wyśmiany, polecasz stanowczo za drogie bQ. Wszystko chyba po to żeby polecić coś innego niż reszta i udowodnić jakąś swoją ?oryginalność? Nagle miałeś do czynienia ze wszystkimi TT, ze wszystkimi bQ, a koledzy mają Core'a i też wiecie wszystko. Prawdopodobnie jednego dnia przerzucam więcej sprzętu niż mama od urodzenia zdążyła ci nakupować, więc milcz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Darek z zerem na końcu rada:

 

 

I skończ pieprzyć o tym XFX że jest z du*y. Mam kumpla co własnie kupił 550 i wyobraź sobie że miałem z nim styczność i co ciekawe wielkich szumów nie widziałem. Skoków napięć też nie więc nie czaje ciebie co z tym masz zasilaczem. I na prawdę trzeba mieć nie tak w głowie by przekroczyć budżet a nie dać dysku, napędu. Żeby jeszcze było to co złożyłeś wydajniejsze, heh...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...