Skocz do zawartości

Skrzynka do 4000zł do gier i przyszłej rozbudowy.


Recommended Posts

Witam.

 

Wiem, że takich tematów było już sporo, jednakże chodzi mi o dzień dzisiejszy.

 

Chciałbym, abyście pomogli mi złożyć komputer do 4000zł. Będzie to PC przeznaczony do gier oraz sporadycznie zaawansowanej grafiki. Chciałbym, aby dosyć łatwo było go w przyszłości rozbudować na mocniejszą maszynę więc potrzebuję dobrego procka, płyty, zasilacza i obudowy :D. Komputer ma być głównie do gier i nagrywania Let's Play'i więc GPU także na wysokim poziomie. A to wszystko w tej cenie, myślę, że więcej na dzień dzisiejszy na kompa wydawać nie trzeba bo to tylko kasa w błoto. W przyszłości przecież można robić uprage.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś powiedzieć kiedy zamierzasz rozbudować komputer oraz na jaką klasę podzespołów.

 

Zasilacz wystarczy 650W, ponieważ każda nowa konstrukcja ma mniejszy współczynnik TDP co uwarunkowane jest zmniejszającym się procesem technologicznym. Proponuję SeaSonic'a, robi on najlepsze PSU, na pewno się nie zawiedziesz, ich jakość jest naprawdę dużo. Np. modularny model M12II-620 w cenie 375 zł, bądź tańszy, ale nie modularny S12II-620 w cenie 329 zł.

 

Dla let's player'a najważniejszy jest dysk SSD. Niestety budżet nie jest zbyt wygórowany więc 128GB nie wchodzi w grę, będziesz musiał się zadowolić 64GB maksymalnie. Dobrze by było gdybyś miał swój dysk HDD, wtedy coś byśmy pokombinowali.

 

Napęd powinieneś mieć więc go nie uwzględnię. Jeżeli będą jakieś problemy, to weźmiesz gorszą kartę graficzną i będzie OK.

 

Karta graficzna jest bardzo wydajna, a przy tym energooszczędna.

 

http://i46.tinypic.com/mb5w7q.png

Link to post
Share on other sites

Co do SSD od OCZ nie jestem przekonany, te Samsungi są naprawdę świetne. Fractal Design to marka przeze mnie sprawdzona, więc raczej Arc polecam. PC ma iść do rozbudowy, kręci let's play'e więc najnowsze tytuły, a tu można dorzucić drugą grafę. AsRock to asrock, różnie z nimi bywa, to raczej budżetówki, sam masz MSi i potwierdzisz, że to zacne mobaski. To WFx3 jest kupą. Może nie ma zabójczych temperatur (z tego co mówią, to ja muszę mieć jakąś uwaloną sztukę), ale potrafi być baaardzo głośna przy dużym obciążeniu. Taki BF3 na wysokich na przykład.

Link to post
Share on other sites

Chciałem w tym budżecie wcisnąć możliwie najlepszy GPU... i5-2550K to zły pomysł, bo to są odrzuty z 2500K z uszk. GPU. A lepiej mieć w tej samej cenie pełnoprawny produkt (ew. łatwiej przy późniejszej sprzedaży).

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Powiem tak, jeżeli chodzi o głośność to tutaj nic mi nie przeszkadza ;) A jeżeli chodzi o termin rozbudowy to będzie to okres kiedy komputer nie będzie już dawał rady na wysokich (niekoniecznie ultra) ustawieniach gier. Odpowiada mi 2x karta graficzna ponieważ w wakacje na pewno wpadnie troche kasy. Co do SSD to potrzebny mi on tylko do systemu, ew. obróbki jednego filmu na raz więc 64 myślę że wystarczy ;). HDD nie mam. Wracając do GPU to jednak bardziej uśmiecham się do 79xx niż 78xx, myślę że w przyszłości może to dać efekty, choć dzisiaj różnice są niewielkie.

 

Reasumując: w wakacje mogę dokupić karte graficzną więc zapraszam do dalszej dyskusji chyba że te zestawy pasują do moich oczekiwań. Dziękuję serdecznie za tak szybkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez maniek2626
Link to post
Share on other sites

Z tym SSD to racja narazie mi nie będzie potrzebny i tak dopiero w dłuższym czasie wolnym, zacząłbym bardziej wykorzystywać możliwości kompa czyli wakacje, więc SSD zostawiam i potem kupię 128. To dzięki wielkie ;D

Link to post
Share on other sites

Zawsze może wziąć: http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-4096mb-1600mhz-cl9-0-xmp-vengeance-96-470183.html?cid=707&attr=366-300060,361-47341,363-374141,cena-0+100

 

Na wypasie? Tzn.? Koleś chciał przyszłej rozbudowy. Obudowa powinna jeszcze starczyć na następnego kompa. Jedna i druga płyta ma możliwość Crossfire (ASRock ma również SLI). Karte graficzną w przyszłości może drugą taką dołożyć, a zasilacz dałem 650W, lub może wziąć na zapas 750W.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Życzę powodzenia w montowaniu Fortisa przy pamięciach z wysokimi radiatorami.

Z pewnego zaufanego źródła wiem, że zahacza Fortis o pierwszy slot. Może w drugim i czwartym pamięci ustawić...

Więc co za problem?

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Wymiana pamięci na x2 8GB i ma 16 :P. Czasem może lukać na ram i się jarać jakie ma zaje... i ładnie wyglądające :D. Zawsze może wziąć te: http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl9-0-xmp-vengeance-lp-96-477617.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=477617

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Chciałem w tym budżecie wcisnąć możliwie najlepszy GPU... i5-2550K to zły pomysł, bo to są odrzuty z 2500K z uszk. GPU. A lepiej mieć w tej samej cenie pełnoprawny produkt (ew. łatwiej przy późniejszej sprzedaży).

Ja to wiem, ale jak składałem to na morelach nie było i5-2500K. Dlatego dałem tamten, zapomniałem zaznaczyć, że będzie trzeba zmienić.

 

Jak SSD kupisz później to zmienia postać rzeczy.

 

A po co ma dokładać? http://postimage.org/image/qccw9ytrf/ I jeszcze SSD ma

Ten zestaw jest spoko tylko, że bez SSD to możesz wziąć SeaSonic'a, budę od Fractal Design (Arc) i płytę MSi.

Link to post
Share on other sites

4gb ramu kompa za 4k?

I autor chciał zestaw przyszłościowy,bo będzie na wakacje w stanie dokupić drugą kartę i ssd a potem ew.zmienić procek.

U Ciebie to by musiał wymieniać płytę i zasilacz,żeby dołożyć kartę.W sumie nie wiem po co mu 2 karta,ale jak chce i ma pieniądze to czemu nie.Nie warto brać ssd i dokupić hdd,lepiej zrobić na odwrót.

Edytowane przez b3nio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...