Skocz do zawartości

Coraz mniej wersji demonstracyjnych gier


Recommended Posts

Myślę, iż tytuł trafny. Chciałbym, abyście się wypowiedzieli na temat coraz to rzadziej wydawanych dem przez producentów gier. Kiedyś było ich dużo, a teraz ich ilość maleje. Czy to producenci są leniwi, czy uważają, że jak ich produkcje i tak trafią do internetu na pirckie portale to po co wydawać dema?

 

A może masz odmienne zdanie? Napisz je w tym wątku!

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Myślę,że wolą olać sprawę i wydawać gry na konsolę ...

Coraz mniej się dziwię piratom. Wydać xxx zł na jakąś gierkę a okaże się że tak naprawdę jest słaba.

Dema gier jak dla mnie są naprawdę ciekawym pomysłem. Nie wszystko da się ująć na gameplayach i podrasowanych trailerach ...

Klimat trzeba poczuć samemu grając. Po za tym ... Jeśli gra ma jakieś niedoróbki,albo ma słaby silnik graficzny(przykładowo),który doczytuje textury,powoduje migotanie to tego nie ujrzymy na jakimś trailerze i nie zawsze na gameplayu ..

 

Dlatego uważam,że demo to dobry pomysł.Tylko producenci wolą wydać produkt,olać go i brać się za następny.

Tłumaczenie,że piraci im gry kopiują to dla mnie słaby argument.Jak ktoś wie,że gierka jest dobra to czasami sam by zapłacił by tylko studio miało kasę na następną część. Jeśli widzi,że gra ma pełno zabezpieczeń i oryginalne wersje mają problemy, to idzie na torrenty i no problem. Z resztą aktualnie duża częśc gier (jak np. Cod) to dla mnie jakiś kit i żart,tak więc nawet nie opłaca się wydawać na nie kasy.

 

Może nie wydają dem,bo boją się że jak zrobią epic shit'a to ludzie już po grze w demo przestaną czekać na tą produkcję.

Tak czy inaczej ,,najlepiej'' nie wydawać dem. Zaoszczędzą czas kasę i jeszcze mają większe szanse na to że ktoś kupi grę bo jest ciekaw jak wygląda,jej klimatu itp. Z resztą niektóre dema same zachęcają do gry ... Gdyby jeszcze nie epic ceny z kosmosu to było by ciekawie. Tylko,że dużo tytułów to ma cenę ponad 120zł a niekoniecznie dorównuje jakością niektórym starszym gierkom ...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Swego czasu czytałem artykuł na temat wersji demonstracyjnych i konkluzją było to, że nie ma na to kasy..

Producęci produkują kiczowate gry video i każą płacić za nie słone pieniądze

 

http://media.cnbc.com/i/CNBC/Sections/News_And_Analysis/_News/_SLIDESHOWS/TopVideoGames2010/SS_TopVideoGames_Cover.jpg

 

+

 

Dzieci lubią gry bardziej niż zabawki

 

http://www.maximumpc.com/files/u69/Gamer_SP.png

 

=

 

Nowa zabawka dla producęta

 

http://www.tuningnews.net/news/080703a/project-kahn-bentley-gts-black-edition.jpg

 

A dla was paluszek

 

http://www.stylmiasta.pl/wp-content/uploads/2006/10/bentley.jpg

 

I tak to w istocie działa :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Ja pamiętam jak jeszcze ładnych kilka lat temu, jak neta nie miałem %-), to praktycznie w każdej gazetce znajdowały się dema gier, można było sobie pograć i samemu ocenić, a później bez obaw kupić grę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Cacek93 dokładnie. ehh...piękne czasy to były, można było spokojnie przetestować czy coś na danym sprzęcie chodzi a potem się rozejrzeć za pełną wersją.

Net wtedy chodził fatalnie i dema były na cd, teraz net śmiga światłowodami a dem zero.

Link to post
Share on other sites

Pamiętam kiedyś ten szał , jak się wczytywało dema nowych gierek i te emocje aby sprawdzić czy komputer pociągnie achh gdzie się podziały te "czasy" :(

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Demo...Niegdyś ludzie cieszący się z demka np.Doom'a czy z innej gry typu colin mcrae 3/4.Ale ludzie wolą pełne już gry.Teraz na steam jest demo gry Sniper Elite v2.Nie ściągne bo mi na cholere.Wolę zobaczyć gp na necie i poczekać na full wersję i kupić(lub pozyczyć od kolegi).

Link to post
Share on other sites

A wgl to macie jakieś linki do fajnych demek(nie chodzi mi tu o te bardziej rozszerzone wersje od SKIDROV tylko o normalne dema :P) bo w najbliższym czasie nie wychodzi nic wartego 129 zł opróćz Far Cry'a ...

Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak przechodziłem Cod Mw demo chyba z 5 razy %-) .Uważam że oni nie wydają dem bo po prostu ktoś w to zagra to jest zniechęcony do pełnej wersji (Np;nfs the run) Ważniejsze produkcje czyli np;Bf 3,Diablo3 były bety i każdy mógł przetestować swój komputer jak i grę. :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...