Skocz do zawartości

słaby wynik ?? gtx295 i phenom po OC


Recommended Posts

ja już od dwóch tygodniu pozbyłem się osranego Phenoma 1, przeszedłem na i5-2500k, skok wydajnościowy ogromny nawet do 300% w GTA4, wszystko śmiga płynnie bez żadnych spowolniej :)

 

/ polecam konfiguracje mobo + cpu + ram z mojej sygnaturki ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem tak zmieniam wszystko pod i5 ale po pracy w wakacje jak znajdę ale myślę że ta co nakręcam wypali więc wypali a tak spytam ile mniej więcej może mnie kosztować zmiana pod i5 z mobo i 4 gb ram ?? tak wiecie na oko ile spodziewać się wydać ??

Link to post
Share on other sites

jeszcze dwa tygodnie temu kupiłem ten zestaw za 1270 zł + pasta za 30 zł,

 

 

wiem że esc.pl nie ma najniższy cen ale mam zaufanie do tego sklepu :P

 

a i @dj.mathev

 

chcesz kupić xD

http://forum.benchmark.pl/topic/47390-s-amd-phenom-x4-9850-25ghz-am2/

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

a po co mu znowu phenom ?? he ;) jak by chciał zamianę to z miła chęcią bym tego 9850 wykręcił do 3ghz bo już widziałem kilka modeli co dają się do 3.3/3.4 kręcić ;) więc może na spartanie bo 3 by dał się tylko ze dalej phenom ;)

Edytowane przez dj.mathev
Link to post
Share on other sites

ale jakby chciał wymianki za mojego z dopłata to w miłą chęcią bym brał ;) widziałęm że te 9850 lubia sie kręcić lepiej niz te 9500 i inne zablokowane, czytałęm kilka razy o tym jak do 3.3 się wykręciły a 3 ghz stabilne i temp bezpieczne ;) więc może może i mi by sie udało ;) ale to marzenia %-)

 

ale tu mowa o zamianie ;) chodź to był żart ;)

 

zamieńcie się tymi cepami (za dopłatą) ;)

pod tym kontekstem mówię ;)

 

ale już i tak postanowiłem że po wakacjach zmieniam na i5 myślę dać 1000 i to co dostane ze sprzedaży mojej platformy i za to kupić całość i5 ;)

Link to post
Share on other sites

hahaha :D zabawny pomysł z tym wymienię się xD

 

gdyby jeszcze pasował do mojego cudownego ASRocka P67 PRO3 jako drugi procek do obliczeń fizyki :wariat:

to jeszcze bym się zastanowił... xd

 

3ghz

  • 3GHz to chyba limit dla modelu z zablokowanym mnożnikiem przy masakrycznym żłopaniu Energi i po przekroczeniu maksymalnej temperatury, (ja na nim takiego OC nie próbowałem, tamtejsza płyta sekcje zasilania cpu z du*y miała "na golasa" bez radiatorów, więc żal katować mi było)
  • 9850 Black Edition to bez problemu z tego co czytałem robił 3,0GHz, ~3,3 GHz to jakieś Extreme chłodzenie musiał mieć.
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Najtańszym kosztem to Phenom II 955 lub 960T ( ten to nawet lepsza opcja ) i OC 3..7-4.0 ghz, pierwsze Phenomy to mokra kupa, bez porównania z II, chyba, że masz pieniądze to wtedy I5 2500K...

 

Swoją droga to nawet te nowe Athlony były by lepsze niż twój Phenom :x

Edytowane przez Mate_
Link to post
Share on other sites

hahaha :D zabawny pomysł z tym wymienię się xD gdyby jeszcze pasował do mojego cudownego ASRocka P67 PRO3 jako drugi procek do obliczeń fizyki :wariat: to jeszcze bym się zastanowił... xd

  • 3GHz to chyba limit dla modelu z zablokowanym mnożnikiem przy masakrycznym żłopaniu Energi i po przekroczeniu maksymalnej temperatury, (ja na nim takiego OC nie próbowałem, tamtejsza płyta sekcje zasilania cpu z du*y miała "na golasa" bez radiatorów, więc żal katować mi było)
  • 9850 Black Edition to bez problemu z tego co czytałem robił 3,0GHz, ~3,3 GHz to jakieś Extreme chłodzenie musiał mieć.
z wymianką żartowałem ktoś wyżej rzucił to podpisałem się pod tym a co do oc na 3 9850 to chłodzenie spartan wystarczy do temp około 60 /65 a 3.3 czytałem na wodzie jakieś kolo robił ;)

 

Najtańszym kosztem to Phenom II 955 lub 960T ( ten to nawet lepsza opcja ) i OC 3..7-4.0 ghz, pierwsze Phenomy to mokra kupa, bez porównania z II, chyba, że masz pieniądze to wtedy I5 2500K... Swoją droga to nawet te nowe Athlony były by lepsze niż twój Phenom :x

powiem tak - mam dość amd ;) dlaczego ? bo po prostu miałem kiedyś na tydzień kartę amd ... jak pamiętam jakaś rade0n 4850 czy coś - wynik tego gorąca głośniejsza niż gtx295 i wtedy 9800gx2 i wywalała co chwile sterowniki . potem procek amd jakiś athlon czy septron masakra zawieszka totalna ;) teraz phenom znowu porażka i gorący w dodatku więc czas na intela ;) tata ma w laptopie jakiś i3 i grafika nvidia gt550m < lapek kupiony w styczniu jakiś hp > czy coś i powiem wam że lepiej się gra na tym lapku niż na mojej gtx295 ... wniosek proc intela i koniec ;) chodź bym miał się zadłużyć ;)

 

może wyda wam się to śmieszne ale zrobiłem tak od siebie kilka testów w grach na podkreconym i stabilnym phenomie do 2511.3 i wyniki sa takie w gta 4 w tym benchmarku wbudowanym mam 34 klatki srednio . przed podkreceniem mialem 23 sredniej !!!! 11 klatek .

mam taka śmieszne gre archaiczna i stara Live for speed lubię w nią grac i w niej miałem tak że przy dużej ilości samochodów spadało do 20 klatek a teraz minimum jakie zauważyłem to 35 klatek w tym samym miejscu podobnych warunkach 15 klatek więcej !! kolejny test to gra BF3 z włączonym fraps i minimum jakie zauważyłem w 1 misji jak podchodzi się do tej mapy na skrzynkach 31 klatek przy tych samych ustawieniach poprzednio 24 spadało więc 7 klatek więcej i może dla was to wyda się śmieszne ale dla mnie to sukces taki troszkę bo niby mało ale wiece to już jakoś cieszy ze ulubione gry nie mają spadków takich jak kiedyś no i oczywiście też i zaskoczenie że są niby nie duże ale wzrosty wydajności ;) jeszcze zrobie 3dmark 06 ;) proc stabilny przez 34 min w occt ;) temp 51 stopni ;) myślałem że więcej się nie da z niego a tu jednak 1 % więcej podkreciłem go he ale grzeje katastrofalnie bo przy 2497.8 miał 47 chyba max a przy 2511.3 mhz już 51 stopni masakra ;) ale i tak zmiana na i5 będzie pozdrawiam dobranoc na dziś koniec ;)

 

oczywiście powyższe porównanie jest do ori taktowania ;) zrobiłem 3dmark 06 tak jak poprzednio po ponownym uruchomieniu i odczekaniu aż się wszystko włączy i wynik wyszedł mi 10456 czyli więcej niż ostatnio ;) a tu link ;)http://3dmark.com/3dm06/16637857;jsessionid=1klpjfhtk4r4lm85f2tky98f jest moc :wariat: aż się cep z płyty wyrywa ..... ale troszkę śmieszne że około 20 mhz daje 240 punktów więcej ;) poprzednio fsb miałem 226 a teraz 228 ;) może spróbuję 230 ;)

Link to post
Share on other sites

phenomie do 2511.3 i wyniki sa takie w gta 4 w tym benchmarku wbudowanym mam 34 klatki srednio . przed podkreceniem mialem 23 sredniej !!!! 11 klatek .

GTA4 ewidentnie leci na procka, ma wyjebane na karta graficzną, ważne żeby tam grafa miała z ~1GB pamięci %-)

widziałem testy GTA4 zasuwa płynnie na słabszej karcie graficznej klasy ~8600GT, specjalnie gre tak zoptymalizowali, żeby mobilni odbiorcy mogli sobie pograć na laptopach, w końcu lapy mają wydajne procki + wykastrowane grafy z duża ilością pamięci graficznej.

 

wniosek proc intela i koniec chodź bym miał się zadłużyć

i bardzo dobrze i5k Ci starczy na dłużej

 

ale troszkę śmieszne że około 20 mhz daje 240 punktów więcej poprzednio fsb miałem 226 a teraz 228 może spróbuję 230

dziwne masz te wyniki, u mnie przy 2,5 GHz = wynik na poziomie 12,400 pkt, następnie +1GHz dla proca równał się +500pkt, raz go tylko sprawdziłem na 2,7GHz to tam wyszło te z 13k +, widać że Phenom 9500 miał błąd w rdzeniu blokujący jego kawałek wydajności, ja na swoim Phenomie 9550 wynik gdzieś taki podobny miałem 10, 500 / 10, 800 :>
  • a tutaj dokładniejszy etap z benchmarkiem, przed i po mojej ostatniej modernizacji :]

 

 

http://img848.imageshack.us/img848/2394/26387048.jpg

http://img805.imageshack.us/img805/4237/18528056.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/9792/93241130.jpg

http://forum.benchmark.pl/topic/628-pochwal-sie-co-masz-w-srodku/page__view__findpost__p__551543

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...