Skocz do zawartości

słaby wynik ?? gtx295 i phenom po OC


Recommended Posts

Gość DANNY__79

hmmm os 32bit dj.m ?

 

to trzeba by test zrobić czymś 32 -- gdzie trzeba kliknąć, aby hwinfo32 zwróciło wyniki ? (nie znam tej aplikacji)

 

ale już a aida64 zrobiłem, zatem podaję (ona działa też na 32 i większość benchmarków jest chyba 32bit -- trzeba by dokumentację poczytać)

 

mój staruszek :P i5 760 + memki 1600MHz cl9

 

memory read -- 14453

memory write -- 11708

cpu photo -- 48018

cpu zlib -- 144.3

fpu julia -- 11268

fpu mandel -- 5834

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ok

 

odczyt pamieci mam - 4746

zapis pamięci - 3934

memory copy - 5389

czas oczekiwania pamieci - 116.9

cpu queen 17915

cpu photo worx - 7210

zlib - 115.2

aes - 16616

hash - 1635

vp8 -1464

julia - 5365

mandel - 2744

sinjulia- 1600

 

jeszcze scren bedzie do tego

 

http://www8.zippyshare.com/v/1215474/file.html

 

i jak to oceniacie ??

 

zmiana procka oczywista może po wakacjach po pracy coś uzbieram myślę nad intelem jakimś bo karta Nvidia ;) a jakoś zieloni mi nie zaszkodzili więc zostanę przy niej ;) zbierałem na nią 4 mieszki ;)

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam Phenom 9500 miał błąd w rdzeniu przez co jego 30% wydajności była nie wykorzystana, zastąpił go poprawiony model 9550, siedziałem na tym gównie 3 lata, z początku nawet wystarczający był w konfiguracji Phenom X4 9550 + 8800GT, stabilnie gry chodziły, wynik w 3Dmarku06 też miałem mniej więcej 10, 000 pkt. :>

 

pazurki proc pokazał gdy zmieniłem grafę na GTX260, wynik żałośnie podskoczył do 10,700 pkt %-) , gry zaczęły dziwnie chodzić, mikro-przycięcia wzrost wydajności w większości grach prawie nie odczuwalny, Crysis 1 zamiast chodzić lepiej chodził jeszcze gorzej, procek dławił się byle czym m. in ograniczanie karty graficznej przez procesor było tak duże że gra dropała do 3 fpsów!.

 

zmieniłem proca na AMD Phenom X4 9850 licząc na dużą poprawę, była poprawa ~ale ledwo odczuwalna, problemy z dropami fps i mikro-przycięciami dalej występowały, a co do wyniku w 3Dmarku06 to wynosił on 12, 500.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli wniosek ;) phenom = dno ;) czas chyba na przesiadkę ;) powiem szczerze miałem 9800 gt i 9800gx2 i różnicy miedzy tymi kartami nie widzę dosłownie najbardziej widać to w gta 4 ;/ wszystko tak samo ustawione i ciągle tak samo chodzi nic szybciej czasem spada do 25 fps nawet ;/ kupiłem okazyjnie ta kartę co mam i myślałem podkręcę zdeczka proc będzie ok ale lipa nic nie widać poprawy ;/ czas na zmiany ;) intel chyba zawita po wakacjach u mnie ;) a jak nie intel to coś z 6/8 rdzeni od amd i pod oc wtedy najwyżej tysiąc mogę dać za płytę i proc ale pewnie amd pójdzie na bok ;) dzięki wszystkim za pomoc ;) pozdrawiam ;) a i wezmę udział w USB może akurat się uda ;)

Link to post
Share on other sites

i5 2500K + jakiegoś GF 580 i masz spokoj na 2 lata. Pobawisz sie z OC i dobrze na tym wyjdziesz, no stress i kasa wydana na pewniaka przynajmniej.

 

 

DO AMD nie warto wracać. Robia slabe procki, nawet OC niewiele daje, taka jest prawda.

 

Look sygna...moze ci cos siadzie :P:D cos w ten desen kup ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie. I5 2500K można podkręcić w okolice 4.0-4.4GHz na BOXowym chłodzeniu. A to dlatego że ten procesor takie wartości osiąga bez zwiększania napięcia. Jak dorwiesz dobrą sztukę to i ponad 5GHz wejdzie (ale już nie na BOXie) Ten i5 zasili nawet HD 7970 jak i GTX680.

 

GTX295 rozwinie skrzydła i przez jakiś czas będziesz mieć spokój z grami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...