Skocz do zawartości

Co kupić- Radka 7970 czy Gtx 680


Recommended Posts

No wlasnie, wszyscy z góry zakładają ze referent bedzie beznadziejny. Mam obecnie gtx 580 lighting xe i w BF3 wiatraki działaja na 55% a jest taki hałas ze nie wiem.... a karta na rdzeniu ma 850mhz.... a niby wielki mi lighting xe. Jesli chodzi o samą wydajność i bezproblemowość, brak mikroprzyciec ktore sa w radkach, to brac nvidie nie???:)

Błąd, błąd! Nie ma żadnych mikroprzycięć w Radeonach! Co ty koleś pier...?! Mikroprzycięcia są tylko w dwuprocesorowych kartach, w SLI/Crossfire. Bierz Radeona 7970.

Link to post
Share on other sites

Błąd, błąd! Nie ma żadnych mikroprzycięć w Radeonach! Co ty koleś pier...?! Mikroprzycięcia są tylko w dwuprocesorowych kartach, w SLI/Crossfire. Bierz Radeona 7970.

Jasne :rotfl: Mikroprzycięcia swoją drogą,ale chodzi głównie o minimalny fps na kartach AMD no i o znikające czy migające textury.Ogólnie same karty nie są złe tylko jak zwykle chodzi o sterowniki.Nowa generacja kart = nowe problemy ze sterowniami :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Błąd, błąd! Nie ma żadnych mikroprzycięć w Radeonach! Co ty koleś pier...?! Mikroprzycięcia są tylko w dwuprocesorowych kartach, w SLI/Crossfire. Bierz Radeona 7970.

Jak mówie ze są to są.... FPS pokazuje stałe 60. ale gra nie chodzi plynnie. to niby co to jest ? procesor i5-2500k 4.4ghz. wiec na pewno nie za słaby.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam 680 GTX referenta od EVGA. Nie dam złego słowa powiedzieć o tej karcie. W stresie 68-72 C. Fakt, że zainwestowałem w trochę wentyli w budzie. Dla mnie karta jest niesłyszalna. Jeżeli chodzi o ilość fps, to tak jak wypowiadałem się w sąsiednim temacie. Nie zauważyłem, by karta miała jakiekolwiek problemy z BF3. Fakt, że mam przegrane dopiero 15H, ale to chyba wystarczy. Ja ze swojej strony polecam.

Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie GeForce, GeForce'y to najlepsze i moim zdaniem jedyne sensowne karty graficzne, i to nie jest żaden fanboizm, GeForce'y są poprostu wydajniejsze i mają PhysX, poztym większość gier jest "NVIDIA It's Meant To Be Played", co oznacza, że lepiej działają i wyglądają na GeForce.

Edytowane przez fighter535
Link to post
Share on other sites

Opinię napisał(a) CZUPAKABRA dnia 25-04-2012 r.

Niesamowicie zimna karta, pierwszy raz taką spotykam. Miałem w tym roku już dwa radeony 7970 i geforc-a 680 referenta. Ta karta bije na łeb w/w. Trzy godzinne granie 62 stopnie szok. Turbo boos jeszcze mi ani razu nie wystartował, a staram się ją katować jak tylko mogę. Procesor podkręcony do 4,7 albo wogule nie podkręcam. Wydajność na najwyższym poziomie. Polecam z całego serca

http://www.ceneo.pl/common/image/icon/pros.gifZalety produktu

 

ZIMNA WYDAJNA CICHA, SUPER WYKONANA Z BARDZO WYTRZYMAŁYCH ELEMENTÓW JAK NP MIEDZIANE KONDENSATORY

http://www.ceneo.pl/common/image/icon/cons.gifWady produktu

 

CZASEM DZIWNIE STAJE OBRAZ PODCZAS GRANIA

 

 

OPINIA UŻYTKOWNIKA TEJ KARTY (gigabyte gtx 680 niereferent)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

k^%^@ słabo. Ja pierd... no rzygać mi sie chce jak czytam te wasze teksty. k^%^@ najlepiej jakby nv wypuściła kartę zjadającą 50W pod obciążeniem, 300% szybszą od radka i kosztującą 500zł, ale i wtedy byście k^%^@ narzekali. pawia zaraz puszczę normalnie.

Link to post
Share on other sites

To daj mi linki do fragmentów gdzie piszą że to słaba karta.

czy ja powiedziałem, że ta karta jest słaba NIE

pisałem, że referenty poprawiły się względem starszych konstrukcji

ale i tak autorskie karty są lepsze

 

i warto dać te ~200zł

 

przy cenie ~2000zł

Link to post
Share on other sites

Testy maks. OC obu kart udowodniły że się właściwie zrównują, czasem maks. 5-6% przewagi 680, ale zdarzają się sytuacje gdy taką samą różnicą wygrywa 7970 (patrz Metro 2033). Wyjątkiem jest BF3, który ewidentnie faworyzuje "zielony" układ, ale z drugiej strony tam i tak Radeon zapewnia pełną płynność w 1080p.

 

Biorąc pod uwagę różnice w cenie wybór powinien być prosty, no ale są ludzie gotowi dopłacić 450zł za logo.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę różnice w cenie wybór powinien być prosty, no ale są ludzie gotowi dopłacić 450zł za logo.

Jeszcze za PhysX, FXAA i za trochę większą wydajność w większości gier zapomniałeś dopisać :) Kiedy ja kupowałem to różnica była około 100 zł na niekorzyść GTX-a, teraz się pozmieniało i jest to około 400 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze za PhysX, FXAA i za trochę większą wydajność w większości gier zapomniałeś dopisać :) Kiedy ja kupowałem to różnica była około 100 zł na niekorzyść GTX-a, teraz się pozmieniało i jest to około 400 zł.

To dasz nam zdjęcie swojego "cacka"?

Szczerze strasznie mało gier jest z PhysX więcej z np Havok a wydajność jest troszkę większa po oc obu kart ale tylko w wersjach z powiększoną sekcją zasilania i troszkę mało tej pamięci Vram.

Link to post
Share on other sites

To dasz nam zdjęcie swojego "cacka"?

Wpisz w Google Gigabyte GTX680 Windforce 3 taki model posiadam.

 

Szczerze strasznie mało gier jest z PhysX więcej z np Havok a wydajność jest troszkę większa po oc obu kart ale tylko w wersjach z powiększoną sekcją zasilania i troszkę mało tej pamięci Vram.

Mało jest z PhysX, ale są to dość ciekawe tytuły jak np. Mafia II czy Batman, co prawda wiele ten PhysX nie dodaje, ale w Mafii II jest to warte małej dopłaty moim zdaniem. Co do Havok'a to nie zauważyłem takiej przewagi AMD jak w przypadku PhysX Nvidii. Co do sekcji zasilania i jej wpływu na OC GTX680 to się mylisz - wszystko zależy od sztuki i często referent z 4-fazową sekcją lepiej się kręci od Palita z 6-fazowego. Po prostu NV jak na razie nie umożliwia podniesienia napięcia powyżej 1,75V i ilość faz powyżej 4 ma tu drugorzędne znaczenie.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

W PhysX'ie i tym wszystkim taka sprawa, że nawet mają Radeona możemy mieć ten bajer. Wystarczy mieć jakiegoś Geforce i odpowiednią płytę główną. Podpinamy go i ustawiamy, że ma być wykorzystywany do PhysX'a. Więc tym bardziej opłaca się Radeon.

Link to post
Share on other sites

W PhysX'ie i tym wszystkim taka sprawa, że nawet mają Radeona możemy mieć ten bajer. Wystarczy mieć jakiegoś Geforce i odpowiednią płytę główną. Podpinamy go i ustawiamy, że ma być wykorzystywany do PhysX'a. Więc tym bardziej opłaca się Radeon.

Musi to być jednak dość mocna karta, choć faktycznie mimo wszystko pewnie wyjdzie taniej niż różnica pomiędzy GTX680 a 7970, jedynie nie każdy lubi zapychać obudowę i zawsze dodatkowe zapotrzebowanie na moc zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...