Skocz do zawartości

Geforce 8800 GTX 768MB vs. Geforce 9600 GT 1GB


Recommended Posts

Nie ma znaczenia, PCI-e 1.0 jest tylko dwukrotnie wolniejsze od 2.0, a grafiki obsługujące nowe wersje pójdą na starszej.

 

Różnica (przy takich kartach) jest praktycznie żadna.

 

Tu masz testy http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Czy_liczba_linii_PCI-Express_wplywa_na_wydajnosc_karty_graficznej.-3783.html

 

Przy wynikach patrz na x8 2.0, gdyż ma taką samą przepustowość jak x16 1.0

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie procesor za wolny wychamuje strasznie ta karte mam jeszcze 2 szt 9600gt na athlonie x2 4000+ 2 mb i na zegarach 2 ghz miałem w 3d06 ok 6500 a po oc procka na 2.9 juz prawie 10 k po zmianie na 9550 4x 2.2ghz 11 k po oc na 2.7 ghz 13k a po przesiadce na 955 z oc na 4.0 16k a w sli prawie 20 k na vista i ponad 20 k na xp

 

Wieć ego athlona co masz kręc ile się da

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za doradzenie i wszelkie wypowiedzi na ten temat.

Jeśli chodzi o podkręcanie to chce się tym zająć kiedy już zakupie kartę. Przy okazji chciałbym dokupić jakiś wiatrak, ponieważ cyrkulacja powietrza we wnęce, w której jest komputer nie jest najlepsza.

Link to post
Share on other sites

lewy z kąnd się urwałeś z choinki jak wciskasz mu że gts jest słabszy od 8800.to chyba cie jajka wielkanocne swędzą.Gtx jest wydajnościowo pomiędzy 4850/4870.i w tym budżecie będzie najlepszym wyborem.osobiście miałem wersję od palita i chodziła w miarę przyzwoicie jeżeli chodzi o głośność,a wydajność w niszych rozdzielczość bardzo dobra ja na c2d i gts250 spokojnie mogłem pograć w każdą grę.A co do lewego dla twojej wiadomośći gtx250 to tjest to samo co 9800gtx+ tylko odświeżony. ewentualnie używki 4850 to też dobra opcja

Grzeczniej chłopcze, nie bądź prymitywny. Naucz się do tego polskiej pisowni bo to na prawdę wstyd nie umieć pisać w ojczystym języku. Wstydziłbym się z Twoim poziomem intelektualnym zabierać głos na forum. Miałeś 8800GTX i karty na G92 żeby porównać? Ja miałem trzy 8800GTX z czego jedną mam do tej pory i dwie 9800GTX. A w ogóle jeśli chodzi o karty z serii 8xxx i 9xxx to miałem takich siedem. 9800GTX to po podkręceniu rdzenia to samo co GTS250 tyle, że w 65nm. Po OC obu kart szybszy jest 8800GTX takie są fakty. Na stock karty są porównywalne, raz jedna jest szybsza innym razem druga. Zauważ też, że GTS ma taktowanie rdzenia na poziomie 740 MHz a GTX tylko 575 MHz. Tyle samo shaderów po 128, ale za to ROP 24 kontra 16 w GTS do tego szyna 384 bit a co za tym idzie większa przepustowość oraz 768mb pamięci. W GTS odpowiednio 256-bit i w tym przypadku 512mb pamięci. 8800GTX jest kartą lepszą w ogólnym rozrachunku lecz starszą, bardziej grzejącą się. Większe ryzyko awarii.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...