Skocz do zawartości

Geforce 8800 GTX 768MB vs. Geforce 9600 GT 1GB


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem w trakcie poszukiwań "nowej" karty graficznej do mojego PieCa. Najlepsze jakie znalazłem w dobrej cenie to Geforce 8800 GTX 768 MB (Asus) oraz Geforce 9600 GT 1GB (Gainward). Czytałem wiele o tych kartach, przeglądałem rankingi itp. ale mimo wszystko zdania są podzielone. Moje pytanie brzmi, którą z tych kart byście mi polecili? Prosiłbym o dokładne opisanie dlaczego akurat ta. Z góry dzięki za każdą wypowiedź ;)

 

Mój sprzęt:

 

AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4GHz

2GB RAM

Carbon 500W (tak wiem, jest do wymiany)

Gigabyte GA-MA69VM-S2

Link to post
Share on other sites

Polecam 8800gtx. Mnie wciąż ta karta służy :) Musisz jednak zwrócić uwagę na to, iż te grafiki są już stare i dobrze by było gdybyś odkupił ją od doświadczonego użytkownika pc, który o nią dbał. Jeśli karta pracowała w wysokich temperaturach to masz jak w banku, że padnie. Dla 8800gtx dobić do 90 stopni w 3D to żaden wyczyn. Trzeba się trochę pobawić z chłodzeniem. Moja w spoczynku ma około 45-50 a w stresie do około 80 stopni w zależności od temperatury w pokoju. Miałem dwie takie, ale jedną niedawno sprzedałem gdyż SLI stwarzało więcej problemów niż przyjemności.

 

Jeśli znajdziesz dobrą ofertę 8800GTX to się nie zastanawiaj. Wiem z doświadczenia, że karta jest lepsza od na przykład 9600GSO czy 9800GTX.

 

Pobór prądu nie jest aż taki straszny jak go malują. W 2006 roku gdy wyszła ta karta to może te 175 Watt było czymś strasznym bo ówczesne karty nie były zbyt skomplikowane, 8800gtx przy nich to był kosmos. Na dzień dzisiejszy to nic strasznego przecież GTX480 ma tdp 250 watt.. Mimo wszystko zasilacz należy wymienić i nie ważne jaką kartę chcesz kupić. Nie jest to dobra jednostka i trzeba się jej jak najszybciej pozbyć.

 

Zaraz włączę Furmark i powiem Ci ile zasysa moja karta.

 

Około 150 Watt pod pełnym obciążeniem po OC na 648/1674/2052

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dobra, więc kupuję 8800GTX. Postaram się jak najszybciej wymienić zasilacz, zastanawiałem się nad jakimś Corsair'em 500W. Będzie ok?

Zależy ile masz pieniędzy. Corsair produkuje markowe zasilacze. Podkreślam jeszcze raz, pamiętaj abyś poszukał GTXa od pewnego źródła i z gwarancją rozruchową przynajmniej 7-dniową. Nie kupuj żadnej "nie sprawdzanej bo nie miałem na to czasu" itp. Tylko pewniaka! Pamiętaj karta jest stara! Na wydajności się nie zawiedziesz, zapewniam.

 

Po zakupie pobaw się z ustawieniami wentylatora oraz obniż taktowania w 2D. Proste zadanie a skutecznie wydłuży życie dziadziusia poprzez znaczne obniżenie temperatury. Wiem co mówię bo miałem już trzy 8800gtx :)

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/xfx-geforce-8800gtx-768mb-189-99-i2293697155.html

Co powiecie na taką? Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć opisu XFX, a szczerze nie znam tej firmy.

http://allegro.pl/asus-geforce-8800-gtx-i2283938735.html#tabsAnchor

Znalazłem jeszcze Asusa, jednak tylko 3 dni gwarancji rozruchowej.

 

A co do zasilacza to aktualnie odkładam pieniądze, za miesiąc powinienem już mieć na jakiegoś używanego.

Edytowane przez gambat
Link to post
Share on other sites

Ten XFX wygląda spoko. 14 dni gwarancji rozruchowej to wystarczający czas na to by przetestować kartę. Jeśli ma paść to padnie tylko powinno się ją w tym okresie porządnie wygrzać. Po upływie gwarancji należy wymienić pastę i termopady.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Ten GTS 250 wydaje się być dobrą ofertą. Długa gwarancja jest dużym plusem. Niestety wydajnościowo będzie troszkę słabsza od 8800GTX szczególnie w nowszych grach typu BF3. W benchmarkach nabijesz więcej punktów. Błędu nie popełnisz jak kupisz tego GTS, ale ja bym wybrał 8800GTX. Na pewno bezpieczniej będziesz mógł się czuć gdy weźmiesz GTS bo jest dużo młodszy od GTX.

Link to post
Share on other sites

lewy z kąnd się urwałeś z choinki jak wciskasz mu że gts jest słabszy od 8800.to chyba cie jajka wielkanocne swędzą.Gtx jest wydajnościowo pomiędzy 4850/4870.i w tym budżecie będzie najlepszym wyborem.osobiście miałem wersję od palita i chodziła w miarę przyzwoicie jeżeli chodzi o głośność,a wydajność w niszych rozdzielczość bardzo dobra ja na c2d i gts250 spokojnie mogłem pograć w każdą grę.A co do lewego dla twojej wiadomośći gtx250 to tjest to samo co 9800gtx+ tylko odświeżony. ewentualnie używki 4850 to też dobra opcja

Edytowane przez Raven1411
Link to post
Share on other sites

Przeglądnąłem kilka testów 4770, 4850 i 4870 i doszedłem do wniosku, że warto dołożyć te parę groszy i kupić coś dobrego, co może mi posłużyć przez kilka lat bez obaw o to, że na następny dzień mogę zostać bez grafika. Aktualnie jestem bardziej przekonany do 4870, tyle że mam pewien problem. Na niektórych stronach pisze, że wymaga magistrali PCI-E x16 2.0, a na niektórych 1.0. Na stronie producenta nie ma wzmiance o wersji. Czytałem, że nie ma znaczenia czy jest to 2.0 czy 1.0, po prostu karta może nie wyciągać 100%, jednak wolałbym się upewnić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...