Skocz do zawartości

Po burzy - spalony router i chyba sieciówka?


Recommended Posts

Witam

Była burza siostry odłączyły całego kompa od zasilania, ale linia telefoniczna podpięta była do routera, a z routera przewód Enthernet do kompa. Okazuje się, ze router spalony zero reakcji po podłączeniu do prądu i chyba karta sieciowa lub płyta główna.

Płyta nie startuje, nawet jak sam wentylator z procesorem ma podłączony, dodam że pozostałe komponenty, zasilacz no wszystko działa.

Teraz pytanie zwykle jak sie spali sieciowka to plyta startuje i po prostu jej nie wykrywa a tu cała plyta nie startuje, wiec moze cos grubszego poszło? A może coś jeszcze na radę naprawić, resetowałem bios, podpinałem pod inny zasilacz, żaden kondensator nie wywalił.

Mam Gigabyte GA-MA790X-UD3P

Link to post
Share on other sites

Znajomy miał podoby przypadek, przy czym piorun "wszedł" również po linii telefonicznej, z całego kompa i peryferiów (m.in. drukarka, router, rozdzielacz USB), bez uszkodzeń uchowały się tylko mycha, klawiatura i dysk, ale ten po jakimś czasie też padł.

 

A to że komp może działać z uszkodzoną zintegrowaną sieciówką () to się zgadza, mam tak w kompie w pracy, ale ta padła sama z siebie, coraz częściej się zawieszała, aż padła całkiem, ale nie była rażona piorunem.

 

Za wielkim optymistą to bym tu nie był... Proponuję jednak wyjąć proca i pamięci i sprawdzić na innej płycie, jak ta nie startuje to lipa... może jeszcze uchowały się napędy, ale przy piorunach to ruletka.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem ogromne szczęście, bo kiedyś podczas burzy (nie było nikogo w domu i nie odłączono sprzętu) spaliło mi kabel zasilający od rutera i port do którego był podpięty komputer. Reszta przetrwała. Potem kupiłem porządną listwę zasilającą z zabezpieczeniami i możliwością podłączenia kabla telefonicznego. Polecam wam zastosowanie takiej listwy. Zakupiłem kabel zasilający i przepiąłem komputer do innego portu i ruter wciąż mi służy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...