Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera podczas grania


Recommended Posts

Witam,

Podczas grania np w Diablo 3 Beta (problem dotyczy również GTA 4, TDU2 i innych) komputer się zawiesza (pojawiają się poziome paski w różnym kolorze) następnie następuje restart komputera (czasem wyjdzie mi do Windowsa)

 

Mój zestaw:

Win 7 64 bit

Asrock N68C-S UCC

Athlon x2 6000+

Radeon 4850 512RAM (Asus)

2x1 GB Geli Black Dragon 800

Modecom MC 500

Samsung SP2404C 250GB

 

Wie ktoś co może być tego przyczyną, lub może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Miałem 3 GB ale płytę zmieniłem. Ogólnie to w ciągu miesiąca czy dwóch zamierzam większą modernizację przeprowadzić (oprócz zasilacza i dysku wymiana wszystkiego)

 

Edit: Może to być spowodowane przegrzewaniem się grafiki?

Edytowane przez ipkis
Link to post
Share on other sites

podaj temperatury gpu i cpu podczas grania.

jak zasilacz jest sprawny i nie bedziesz brac nic pradozernego, to moze zostac. jakis 2 rdzeniowy sandy bridge+ karta pokroju 6850 lub 7850 i powinien dac rade.

ale fakt, ze jest biednie okablowany, glosny i ma niska sprawnosc

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

GPU-Z pokazuje temperatury. Jak masz powyżej 65 w stresie to żeś usmarzył kartę.

 

msi kombustorem obciaz karte i tam ci tez pokaze temp. jesli msi ci nie wywali to znaczy ze cos nie tak z grą a tak to bedziesz musial albo przesmarowac karte albo wiatrak wymienic tez

 

hd7750 bo na lepsza szkoda kasy na dzien dzisiejszy

Link to post
Share on other sites

tu nie chodzi o temperatury ludzie omg... dlaczego tak cytujecie zasilacz poprostu nie trzyma juz napiecia i pojawiaja sie resety musisz go wymienic , tak to jestgru komentuje człowiek który nigdy nie widział komputera w wewnątrz

Link to post
Share on other sites

Mam podobny sprzęt i w sumie też mi się cięło trochę Diablo 3 - powodem u mnie było ustawienie standardowo fizyki na HIGH, spróbuj to zmniejszyć - u mnie pomogło i dało całkiem sporo, a z tego co wiem to chyba właśnie od procesora zależy, a te, które my posiadamy, są już dość słabe..

Link to post
Share on other sites

ok

więc sprawdziłem temp programem msi - max 73 -74 C

Uruchomiłem speedfana i podczas grania co jakiś czas zerkałem temp ok 65 C (proc i karta). Gra mi po niecałych 5 min wychodzi

W przyszłości będę chciał wsadzić jakieś i5 2400 + 7850 (nie potrzebuje podkręcać - wszystko powinno chodzić płynnie, a jak wiadomo jak się podkręca to i płyta powinna być lepsza, jakieś chłodzenie)

Z tego co wiem to zasilacz nie jest zły, niby modecom ale środek FSP

Ogólnie jak będę zmieniał sprzęt to nie omieszkam Was poprosić o radę

 

@c0lin

sęk w tym że mi praktycznie nie tnie (zmniejszyłem ustawienia), chodzi ok i nagle jakieś poziome linie na monitorze i restart. Co jakiś czas tylko kulturalnie wywala mi do win

Link to post
Share on other sites

nie pisze dlateo ze to modecom pisze to dlatego ze miałem 3 przypadki w których komputer sie restartował co jakis czas podczas grania i wada był zasilacz wiec daruj sobie takie komentarze . Jezeli grafika była bu uszkodzona tzn artefakty to komputer sam bu sie nie zrestartował od tego zacznijmy tylko by sie zawieszał

Link to post
Share on other sites

@up

Wczoraj maksymalnie do 65C doszło, potem już nie chciało dalej

Dzisiaj zrobiłem podobnie ale zmniejszyłem przepływ powietrza w budzie. Szukając jakiegoś ograniczenia (alarmu) odnośnie temperatury włączyłem AMD CnQ. Tak samo doszło do 65C ale cooler zaczał pracować głośniej (zwiększył obroty) Może winą całej sytuacji była stała praca radiatora nawet przy podwyższonej temperaturze procka

http://s6.ifotos.pl/img/razdwaraz_rexsshr.jpg

Link to post
Share on other sites

nie zgodzę się, żeby 65 stopni to było dużo, brat na zotac 8800 miał ponad 130 stopni ( na radiatorze, nie rdzeniu ), bo mu się wiatraczek zatrzymał, przez kurz na radiatorze, na szczęście był na tyle mądry, że gdy zaczęła mu gra ciąć, zminimalizował ją, i po zobaczeniu temperatury natychmiast wyłączył listwą kompa, co prawda rozkręcił od razu kompa żeby zobaczyć czy się karta nie STOPIŁA poparzył się nią właśnie, ale chodzi nadal mimo że to było 5 lat temu,

85 stopni przy graniu to dużo, nie 65

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...