Skocz do zawartości

Pomoc w złożeniu komputera!!


Recommended Posts

Witam. Mam taki problem Gdyż szykuje się do kupienia nowego komputera. Mam już kartę graficzna Geforca gtx285 od gainwarda. Mam zamiar kupić procesor

amd Phenom 2 i pamięci DDR3 jednak potrzebuje płyty głównej. Zależy mi na tym żeby miała podstawke am3 pod phenoma oraz pamięci DDR3. Zależy mi na tym żeby obsługiwała SLI. Kwota nie stanowi aż tak wielkiego problemu . Pomocy!

Link to post
Share on other sites

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gig ... M3_86.html

Ale nie wiem czy płyty na chipset'ach AMD obsługują SLI. Niemniej IMO łączenie kart jest nieopłacalne. Pamiętaj że nawet granie przy 80FPS i SLI może być mniej komfortowe niż przy 60FPS i jednej karcie. Dzieje się tak przez opóźnienia w synchronizacji obu kart. Także bardziej nastawiaj się na wymianę w przyszłości na mocną jedno-rdzeniową kartę jak dokładanie następnej.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że dysk i napęd itp. masz? Kartę graficzną masz już kupioną tak? To może taki zestawik:

 

Procesor:

AMD Phenom II X4 965 Quad-Core /3.4GHz, 2MB L2, 6MB L3, 140W, BOX, AM3/

849 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X, DDR3 1333/

425 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX

359 zł

 

Obudowa:

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260 zł

 

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

315 zł

 

Suma: 2208 zł

 

Jeśli będziesz podkręcał procesor to kup chłodzenie Noctua NH-U12P za 279 zł.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz i obudowę mam. Zasilacz Chiefteca 850w a Obudowę też Chiefteca. Procesor to tak myślę że ten AMD Phenom II X4 965 Quad-Core /3.4GHz, 2MB L2, 6MB L3, 140W, BOX, AM3/ ipamieci chybe też te z postu dRUGs'a. Ta płyta głowna (MA790XT-UD4P /AMD 790X, DDR3 1333/) nie ma SLI ale myśle że dam sobie spokój z łączeniem kart.

 

 

Mam tylko Jedno pytanie czy płyta głowna pisana pod ati radeony może w jakiś sposób ograniczać Geforcy???? :help:

Link to post
Share on other sites

Mam tylko Jedno pytanie czy płyta głowna pisana pod ati radeony może w jakiś sposób ograniczać Geforcy???? :help:

Masz na myśli tutaj o Crossfire? Jeśli tak to nie. Jeśli chciałbyś połączyć na płycie głównej z Crossfire karty z GeForce to dopiero (nie uruchomią się).

 

Nie bierz 965 jak napisał Player1.

 

Możesz brać taki zestawik, skoro masz już zasilacz i obudowę:

 

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

669 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X, DDR3 1333/

425 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX

359 zł

 

Edit://

Schrzaniłem posty :)

Link to post
Share on other sites

Nie. Przesiadka na intela nie wchodzi w grę. Jakoś nie mam do nich zaufania. A z tym ograniczaniem karty graficznej to chodzi o to że jezeli płyta główna jest z croosfire to znaczy że jest przeznaczona po Radeony. Moje pytanie co sie stanie jeżeli włożę do tej płyty Geforca to czy płyta nie bedzie go jakoś ograniczać ??

 

Aha jeszcze jedno pytanie Moja konfiguracja to : Płyta główna Gigabyte MA790X-DS4 , Karta graficzna Geforce gtx 285 z 1gb ramu od Gainwarda , Pamieci GEIL 2x2gb Blue Dragon , Prosesor Amd Phenom 9850 Black edition. Czy to możliwe że w 3dmarku mój komputer ma około 14.368pkt. Ma tyle być czy coś jest nie tak????

 

Aha ogolnie dzieki wielkie wszystkim którzy sie tutaj wypowiadają

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...