Skocz do zawartości

Jaka karta - pytanie do fachowców


Recommended Posts

Szanowni koledzy

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej.

Pracuję głównie na pakiecie Office, Photoshop, InDesign - wszystko pod Win7HP 64bit

Za jakiś czas chciałby sobie pograć z Wiedźmina 2, Battelfield 3, Shogun Total War 2. Nie jestem pewien ale to chyba nie są zbyt wymagające gry jak na dzisiejsze standardy.

Również wkrótce zamierzam dokupić sobie drugi mniejszy monitor do pracy na dwóch - jeden roboczy właściwy, a drugi dodatkowy.

Chodzi też o to aby karta którą kupię nie była zbyt wydajna w stosunku do posianego aktualnie sprzętu, aby mój sprzęt mógł w pełni wykorzystać moc karty graficznej. Znaczy się aby sprzęt nie ograniczał karty graficznej - jakoś tak, żeby para nie szła w gwizdek

Preferuję NVidie ale wyznawcą nie jestem. Po prostu kiedyś miałem kilka kart ATI Radeon i zraziłem się - problemy ze sterownikami, z podłączaniem dodatkowych monitorów, i sporadyczne testy linuxa

Oczywiście jak każdy szukam maksymalnie dobrego sprzętu za minimalne pieniądze.

 

Wdzięczny będę za każdą sugestię i pomoc

 

Co aktualnie posiadam:

 

GeForce 9600 GT

GPU G94

ID Urządzenia 10DE-0622

Rewizja A2

Podsprzedawca CardExpert Technology (10B0)

Series GeForce 9

Current Performance Level Level 1

Current GPU Clock 650 MHz

Current Memory Clock 900 MHz

Current Shader Clock 1625 MHz

Napięcie 1.100 V

Technologia 66 nm

Rozmiar Układu 240 nm²

Liczba Tranzystorów 505 M

Data Publikacji Feb 21, 2008

Wsparcie dla DirectX 10.0

Wersja Shaderów DirectX 4.0

Wsparcie dla OpenGL 3.0

Interfejs Magistrali PCI Express x16

 

Monitor DELL U2410 pracujący na rozdzielczości 1920x1200

 

Intel Core 2 Quad Q9550

Rdzenie 4

Wątki 4

Nazwa Intel Core 2 Quad Q9550

Nazwa Kodowa Yorkfield

Obudowa Socket 775 LGA

 

Płyta Główna

ASUSTP5Q3 (LGA 775)

Wersja System Version

Dostawca Chipsetu Intel

Model Chipsetu P45/P43/G45/G43

Rewizja Chipsetu A3

Dostawca mostka południowego Intel

Model mostka południowego 82801JR (ICH10R)

Slot PCI-E

Szerokość Magistrali 32 bit

Slot Designation PCIEX16_1

 

RAM 2x po 2 GB

Typ DDR3

Rozmiar 2048 MBajtów

Producent Patriot Memory

Maksymalna Przepustowość PC3-8500F (533 MHz)

Numer Części 1600EL Series

SPD Ext. EPP

 

Zasilacz Korsair TX650W

Edytowane przez Gaudeamus
Link to post
Share on other sites

Battlefield 3 i Wiedźmin 2 to są akurat najbardziej wymagające gry na dzisiejsze standardy :P Proponuję MSI HD7850, ale musiałbyś podkręcić procesor, żeby nie ograniczał karty.

 

http://www.saturion.pl/product/156855/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7850_MSI_2GB_DDR5_OC_TWINFROZ_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

 

 

Rozdzielczość twojego monitora to 1920x1200

 

 

Jak koniecznie chcesz nvidie to jest GTX 570, ale już w cenie 1200zł, a nie oferuje wiele więcej wydajności niż ten radeon.

Edytowane przez wallhack
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za info co do gier - szczerze to myślałem że Wiedźmak nie jest tak wymagający. Nieco mnie to zmartwiło. No ale cóż dawno wypadłem z obiegu informatycznego i jestem nie na czasie.

Co do rozdziałki monitora to masz oczywiście całkowita rację - zwykła omyłka.

Dzięki za sugestie.

I od razu pytanie. Czy opłaca się / czy bezpiecznie kupować na Allegro?

I drugie pytanie. Jaka MINIMUM karta musi być aby obsłużyć Wiedźmina? - z praktyki a nie deklaracji twórców gry

Link to post
Share on other sites

Ale chcesz grać na ustawieniach minimum bez wygładzania krawędzi?

 

Co do allegro to ja osobiście nie jestem przekonany do używek - nawet są jeszcze na gwarancji to jest spore ryzyko, że tej gwarancji nie zrealizujesz, bo faktura nie jest na twoje nazwisko. A każda karta ma prawo paść.

 

Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt wiele na kartę to Radeon HD6850 lub GTX460 (ok.500zł) poradzą sobie bez problemu z tymi grami na średnich ustawieniach. Przy tych kartach nie będziesz też musiał bawić się w podkręcanie procesora.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dziękuję za odzew.

Już widzę, że na te ok. 1000 PLN nie będzie mnie stać. Zacznę rozważać te ok. 500 PLN. Czy różnica w ilości klatek (FPS) między tymi kartami przy dajmy na to Wiedźminie czy BF3 rzeczywiście jest taka duża? Oko ludzki i tak zasadniczo widzi tylko ok. 30klatek na sekundę - więcej już jest nie do uchwycenia. A więc myślę że dopłacanie do klatek, których nie zobaczę nie ma sensu.

Troche podstarzały sprzęt masz zeby pchać nie wiadomo jaką mocna grafe.

Tak też właśnie myślałem ale nie sądziłem że obsłuży on kartę za tysiaka i wykorzysta jej moc
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wg. mnie nie ma czegoś takiego jak ogranicznie ale nie bedę zaczynał tematu.

 

Skoro Szukasz karty w okolicach 500zł to:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-460-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-401600.html?attr=248-481796

 

Fabrycznie podkręcona do 788 (standardowo 675) i myslę że spokojnie do 850 by doszła.

 

I coś z AMD:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-6850-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-424376.html?attr=248-485338

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bzdura? A przeczytałeś co napisałem? Czy tylko od razu napisałeś posta? Mówie, że 60 fps to wrażenie płynności? Nie! Nawet nie wspominałem o tym. Pisałem, że powyżej 60 ludzkie oko nie zauważa różnicy. Więc czy to 70, czy to nawet 120, to i tak żadna różnica. Po prostu tego nie zauważymy. Zgodzić się muszę, że 25 fps to wrażenie płynności, a im wyżej tym lepiej i tak do 60.

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania gtxxor.

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

Bzdura? A przeczytałeś co napisałem? Czy tylko od razu napisałeś posta? Mówie, że 60 fps to wrażenie płynności? Nie! Nawet nie wspominałem o tym. Pisałem, że powyżej 60 ludzkie oko nie zauważa różnicy. Więc czy to 70, czy to nawet 120, to i tak żadna różnica. Po prostu tego nie zauważymy. Zgodzić się muszę, że 25 fps to wrażenie płynności, a im wyżej tym lepiej i tak do 60. Czytanie ze zrozumieniem się kłania gtxxor.

No ja jakoś zauważam różnicę 60fps/120 Nawet by w CS 1.6 %-)
Link to post
Share on other sites

Bzdura? A przeczytałeś co napisałem? Czy tylko od razu napisałeś posta? Mówie, że 60 fps to wrażenie płynności? Nie! Nawet nie wspominałem o tym. Pisałem, że powyżej 60 ludzkie oko nie zauważa różnicy. Więc czy to 70, czy to nawet 120, to i tak żadna różnica. Po prostu tego nie zauważymy. Zgodzić się muszę, że 25 fps to wrażenie płynności, a im wyżej tym lepiej i tak do 60. Czytanie ze zrozumieniem się kłania gtxxor.

Dalej bzdura... zagraj sobie w jakiś fps na monitorze 60Hz, potem na 120Hz... Trudno żeby odczuć różnicę powyżej 60 fps jeżeli dla 90% monitorów kończą się możliwości. Nie wyobrażam sobie MW3 Online bez XL2410T.

Link to post
Share on other sites

R.7850 nie bierz nie rozwinie skrzydeł przy tym procesorze max 560ti plus że, musisz procesor kręcić.

Wolał bym uniknąć podkręcania. Nie czuję się w tym zbyt obeznany. Poza tym komp służy do pracy i zarobku nie chcę więc ryzykować. Gry to tylko rzadka rozrywka.

Jeśli chodzi o ludzki oko i FPS. Dotychczas wszystkie kamery (analogowe) kręciły z szybkością do 30 FPS mino większych możliwości technicznych. Wynika to po prostu z właściwości oka. Ale o szczegóły nie będę kruszył kopii. Nie jestem specjalistą tylko fotografem, zaawansowanym amatorem.

To ile wyciągnie FPS Wiedzmin na tych kartach za ok 500 PL? Jeśli w ogóle możliwe jest to docenienia tak na oko poza moim kompem.

 

http://allegro.pl/asus-gtx-560-ti-dcii-top-1gb-ddr5-256b-2dvi-mhdmi-i2285116670.html Tutaj nawet masz, co może Cię zadowolić, mimo wszystko allegro, ale zdaje się, że jest okej : )

Oooo! Ciekawie się zapowiada. Thanx
Link to post
Share on other sites

Mówisz, że bzdura. Poprzesz jakoś swoją wypowiedź? Małymi faktami? Jeżeli tak, to sądzę że to ty jakiś bullshit robisz. Zwykłe pier... (czyt. bzdura/pier...).

Po prostu tak mówią tylko ludzie, którzy nigdy monitora 120Hz na oczy nie widzieli i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ta karta pójdzie za ok.700zł i tak jak mówiłem, najprawdopodobniej nie zrealizujesz gwarancji. Jak nie będziesz kręcił procesora to weź HD6850. W wiedźminie na średnich ustawieniach powinieneś mieć +/- 45fps co zapewni ci płynna rozgrywkę.

Eh! Skutecznie kolego sprowadzasz moje wyobrażane do parteru :)

Co do 45FPS to w zupełności mi odpowiada

Link to post
Share on other sites

Polecam dorwać jakiegoś HD6850. Wiedźmin 2 i BF 3 to jedne z najbardziej wymagających gier obecnie na rynku. Szczególnie ten drugi. BF3 potrzebuje ponad 4GB pamięci RAM. 2GB to nie jest nawet minimum do tej gry. Obowiązkowo rozbudowa do minimum 4 GB.

 

Procesor tego Radeona nie będzie ograniczał a ta karta sprzedawana jest jako idealna do konfiguracji wielomonitorowej.

Jeżeli nie ten pułap to zawsze można dorwać używanego HD 5770 za około 300zł. Chociaż tutaj mówić możemy już tylko o średnich detalach.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...