Skocz do zawartości

Jaka karta - pytanie do fachowców


Recommended Posts

Wolał bym uniknąć podkręcania. Nie czuję się w tym zbyt obeznany. Poza tym komp służy do pracy i zarobku nie chcę więc ryzykować. Gry to tylko rzadka rozrywka. Jeśli chodzi o ludzki oko i FPS. Dotychczas wszystkie kamery (analogowe) kręciły z szybkością do 30 FPS mino większych możliwości technicznych. Wynika to po prostu z właściwości oka. Ale o szczegóły nie będę kruszył kopii. Nie jestem specjalistą tylko fotografem, zaawansowanym amatorem. To ile wyciągnie FPS Wiedzmin na tych kartach za ok 500 PL? Jeśli w ogóle możliwe jest to docenienia tak na oko poza moim kompem. Oooo! Ciekawie się zapowiada. Thanx

Proszę może to cię zaciekawi :)

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/540

Edytowane przez xnn123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mówisz, że bzdura. Poprzesz jakoś swoją wypowiedź? Małymi faktami? Jeżeli tak, to sądzę że to ty jakiś bullshit robisz. Zwykłe pier... (czyt. bzdura/pier...).

Widać, że wcale nie miałeś styczności nawet z monitorami CRT i cfaniakujesz, ja też mam monitor 120hz i widzę ogromną różnicę, gtxxor ma 100% racji.

Dlaczego co chwile na tym forum ktoś piszę, że ludzkie oko nie jest w stanie widzieć więcej niż 60klatek na monitorze?

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

HD6870 za 640zł + Gra DiRT3

http://allegro.pl/hit-cenowy-xfx-hd6870-1gb-900-4200-gra-dirt3-i2268345899.html

 

HD6850 za 499zł:

http://allegro.pl/j11-sapphhire-radeon-hd6850-1gb-gddr5-hdmi-i2268559313.html

http://allegro.pl/msi-radeon-hd6850-1gb-ddr5-256bit-oc-okazja-i2275440450.html

 

Dlaczego co chwile na tym forum ktoś piszę, że ludzkie oko nie jest w stanie widzieć więcej niż 60klatek na monitorze?

Polać bo dobrze prawisz

 

Po prostu tak mówią tylko ludzie, którzy nigdy monitora 120Hz na oczy nie widzieli i tyle.

I Tobie też polać

 

60 kl. to granica ale Panowie nie zmieniajmy tematu i nie róby offtopa. Mamy doradzić z grafą i tak czyńmy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać, że wcale nie miałeś styczności nawet z monitorami CRT i cfaniakujesz, ja też mam monitor 120hz i widzę ogromną różnicę, gtxxor ma 100% racji. Dlaczego co chwile na tym forum ktoś piszę, że ludzkie oko nie jest w stanie widzieć więcej niż 60klatek na monitorze?

Widać, że wcale nie miałeś styczności nawet z monitorami CRT i cfaniakujesz, ja też mam monitor 120hz i widzę ogromną różnicę, gtxxor ma 100% racji. Dlaczego co chwile na tym forum ktoś piszę, że ludzkie oko nie jest w stanie widzieć więcej niż 60klatek na monitorze?

"...podczas gdy oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę, dlatego postrzegamy np. światło świetlówki jako ciągłe, chociaż pulsuje ono z częstotliwością 100 lub 120 błysków na sekundę."

 

Jestem ciekaw czy tez slyszycie dzwieki powyzej 23 kHZ?

Edytowane przez Nikod3m1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybki i fachowy odzew.

A co do FPS-ów MHz-ów monitora itp.

Ludzkie oko naprawdę nie wychwyci różnicy ilości klatek powyżej 30. Wydaje się że jeśli na monitorach i wysokich częstotliwościach widać jakieś klatkowanie to może być efekt interferencji (tak se kombinuję). Z takim zjawiskiem mieliśmy kiedyś do czynienia w dwubiegowych gramofonach w których trzeba było doregulować prędkość obrotów i służyły do tego dwa szeregi rowków na obrotowym talerzu. Z tym samym zjawiskiem mamy również do czynienia w stroboskopowych regulatorach obrotów ślinika itp. Różne częstotliwości w pewnych momentach się nakładają a w pewnych znoszą. Wystarczy sobie przed jakimś monitorem (szczególnie CRT) pomachać ręką lub czymkolwiek - dostrzeżemy właśnie ten efekt.

Oczywiście fakt ten może całkowicie uzasadniać konieczność kupowania kart aby zwiększyć ilość klatek w celu zniesienia nakładania się częstotliwości. Efekt ten można by uzyskać również mieniając ilość klatek w dół - byle nie poniżej 30.

Oko ludzkie niestety jest zawodne i łatwo je oszukać.

Link to post
Share on other sites

Kończąc temat fps'ów i hz, oko ludzkie może i nie widzi więcej niż 60 klatek na sekundę, (filmy mają zazwyczaj 24klatki i to wystarcza) jednak to ma się nijak do klatek wyświetlanych przez monitory, gdzie klatki są inaczej (ciężko powiedzieć jak) wyświetlane. Wielu ludzi kupuje monitory 3d właśnie ze względu na samo 120Hz.

Ja od razu widzę różnicę pomiędzy 60, a 120hz, jak np. mój brat coś przestawi, albo odpalę nową grę, w której domyślnie jest 60hz. Poza tym próbowałem grać w quake i w grach na silniku source (cs, tf2) na 60hz i gra się po prostu klatkowała :P

Ale podczas gry, np. W Bad Company 2 na 60hz można było grać komfortowo.

Co do tematu jeśli naprawdę nie masz zamiaru robić OC to weź 6850, natomiast jeśli zrobiłbyś OC (o te 600mhz powinieneś zrobić na tej płycie bez problemu, szkoda takiego cepa trzymać na stockowych zegarach) to celuj w 560ti hd6870, możesz zawszę poczekać na nowe gtx'y i spadki cen.

Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

natomiast jeśli zrobiłbyś OC (o te 600mhz powinieneś zrobić na tej płycie bez problemu, szkoda takiego cepa trzymać na stockowych zegarach)

Nie zrobiłem, ale 600 MHz to brzmi (hehe) zachęcająco. Może i bym się skusił. Tylko czy jest gdzieś jakiś poradnik aby można na ten temat zdobyć ŁOPATOLOGICZNĄ wiedzę. Wiem że mam możliwości w BIOSie (na razie nie tykałem tego). Ale przecież jest jeszcze wiele innych zmiennych - napięcia, chłodzenie, taktowanie pamięci itp -gdzie by to można skonsultować?
Link to post
Share on other sites

Na forum oczywiście, załóż temat :D, albo pogoogluj.

q9550 to są dwa e8300. Ja swojego e8400 puściłem na taktowaniu o 600mhz większym na napięciu 1.1375 czyli duuużo niższym niż stockowe. Płyta na pewno nada się do OC, sprawdź jeszcze rewizję procka w CPU-Z, jeśli masz E0 to dużo łatwiej będzie podkręcić na boxie ze względu na temperatury.

Link to post
Share on other sites

Ludzkie oko "widzi" i milion fps ale problem leży gdzieś indziej poczytajcie sobie http://www.tomshardware.co.uk/forum/332924-15-120hz-monitor (tak wiem po angielsku ale w obecnych czasach ten język to podstawa...) Jak również to http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...