Skocz do zawartości

Co się dzieje z cenami


Recommended Posts

Możecie mi powiedzieć do jasnej ciasnej dzieje z cenami czy nasz kraj to jakiś porąbany jest czy co?

Chodzi o to że niedługo premiera Ivy Bridge i Sandy Bridge powinno (Teoretycznie widać) spaść na cenie.A tym czasem już od tygodnia procki idą sobie powolutku z ceną w górę.Paranoja normalnie paranoja.Sprzedawcy chyba chcą na siłę wyciągnąć kasę od nas ile się da.Mam nadzięję że po premierze zacznie się coś dziać bo na razie zalewa mnie zimny pot i rzucam mięsem żeby i5 2500K poszedł 150zł w górę . Grrrrrrrrrrr

Link to post
Share on other sites

Komuchy tak zarabiają na tym , że wykupili dług publiczny naszego kraju. Nasz kraj im płaci odsetki za dług. Pracujemy za niższą wartość pieniężną. To co eksportujemy to też na tym bardzo nie zarabiamy bo tracimy na walucie. Z każdej strony nas dymają kacapy po PZPR na których głosowali ludzie.

Link to post
Share on other sites

Nie analizuje aż tak ostatnio cen procków, swojego mam od ponad roku - bardziej siędzę w kartach graficznych bo jestem na etapie kupna jakiejś. Ale przychodzą mi dwie rzeczy do głowy

1 - kurs dolar/złoty

2 - gdzieś czytałem że nowe Ivybridge w rewizji G0 słabo się kręcą

co mogło niektórych czekających skłonić do kupna Sandy, popyt = wzrost ceny

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Myślę że w Polsce brakuje ekonomistów aby wytłumaczyć o co z tym chodzi. Mamy taki chaos że złoty traci i będzie tracił strasznie. To że kupujemy zagraniczne podzespoły do komputerów też przyczynia się do spadku wartości naszej waluty bo obca waluta ma wzięcie. Nikt ci z zachodu nie sprzeda za złotówkę tylko za rodzimą walutę. Więc leżymy i kwiczymy. Gdyby teraz był ktoś kto jest patriotą to by władował kasę w grafen i mielibyśmy niedługo komputery i by nam dopłacali zagraniczni aby ich komputery brać. A tak to mamy satysfakcję że się naśmiewaliśmy z kaczek i pustki w kieszeniach. Ja wolę mieć kasę i sie nie martwić zamiast się nabijać z człowieka mi podobnego.

 

Tempo wzrostu długu publicznego w Polsce jest tak duże że wzrost PKB wynosi ok -1% w skali 3 miesięcy. Więc sobie pomyślcie jakie są spekulacje. Wychodzi na to że komputery w skali jednego roku mogą drożeć o 50%

ale że na świecie tanieją w ciągu roku o 40% to normalnie powinny i u nas tanieć. Czyli za rok to samo będzie droższe niż teraz. Czyli jak coś nowego wejdzie to za 4 lata stanieje. W 2007 roku miałem 1950pro za 450zł w 2008 r h4850 za 450zł a w 2011 hd6850 za 650zl a powinno kosztować dużo mniej. Teraz karta powinna kosztować jakieś 300zł ale przecież dobili watahy i mamy cene jak rok temu lub drożej Choć karty potaniały na zachodzie o 30% w skali roku a u nas podrożały o 10%.

Link to post
Share on other sites

@Damianox9

Mniej polityki - Więcej ekonomii

Żyjemy w czasach globalizmu, waluty reagują podobnie jak giełda (np. firma X w dniu ogłoszenia wyników sprzedaży oraz prognoz o 30% i notowania spadły o kilka procent bo... w USA były złe dane. Firma oczywiście nie ma nic wspólnego z USA)

 

To że kupujemy zagraniczne podzespoły do komputerów też przyczynia się do spadku wartości naszej waluty bo obca waluta ma wzięcie

Jakiś czas temu NBP kupił złotówki za kilkaset mln złotych w jeden dzień. Złotówka umocniła się o 2 - 3 %. Części które kupujemy nie mają znaczącego wpływu na walutę.

 

W 2007 roku miałem 1950pro za 450zł w 2008 r h4850 za 450zł a w 2011 hd6850 za 650zl a powinno kosztować dużo mniej (...)Choć karty potaniały na zachodzie o 30% w skali roku a u nas podrożały o 10%.

Sam kupiłem za ok 450 zł hd4850 (ponoć najlepsza wydajność/USD) Kup za USD czy też za EUR to też kupisz taniej. W Polsce płaci się w PLN. Pamiętasz ile dolar kosztował 2-3 lata temu?

 

I teraz jakbyś nie wiedział

1) na dzisiejszy kurs dolara największy wpływ miała dzisiejsza sprzedaż hiszpańskich obligacji

2) przez ostatnie miesiące złotówka była jedną z najmocniejszych walut na świecie (ogromny wzrost)

3) w zeszłym tygodniu złotówka straciła 1/3 tego co zyskała od początku roku

4) w tym tygodniu w krajach EUR będą ogłoszone pewne wskaźniki - będą miały dużo większy wpływ na walutę niż nasze zakupy

5) dzięki problemom Węgier nasz region stał się bardziej ryzykowny - odpływ inwestorów

6) obniżkę/podwyżkę stóp procentowych można odczuć po ok 3 - 4 kwartałach

 

Po miłym kwartale (złotówka się umacnia), ten nie będzie ciekawy (drobne wahania, bez większych zmian) więc jakieś obniżki powinniśmy odczuć po spadku cen w obcych walutach. Oczywiście jeśli złotówka za bardzo się nie osłabi.

 

Wpływ działania polityków jest równie ważny jak wpływ rodzimych ekonomistów. Ale nie jest tak ważny jak to co się dzieje w US i Europie

Link to post
Share on other sites

A mi się marzy kraj w którym ekonomiści pójdą z torbami, żadnej ekonomii, żadnych spekulacji... chcę uczciwie zarabiać i wydawać pieniądze, chcę zdrowej konkurencji na rynku, chcę aby nasz kraj był jak kiedyś jednym z liczących się producentów, mocy przybywaj:)

A dzięki złodziejskiej polityce rządów przez ostatnie 20 lat straciliśmy znaczenie i to nie tylko w piłce nożnej, to można przeżyć, gorzej że staliśmy się niestety kolonią państw zachodnich. A teraz płaćcie głupie polaczki... wykupiliśmy i zlikwidowaliśmy wasze fabryki, my was doimy... Nic się nie zmieniło, jak był w dwudziestoleciu głupi naród, tak nadal głupi... Donald gdzie się podziały twoje obietnice? Lechu, gdzie Twoje 100 milionów? Podziękujmy Gierkowi za nasze długi do spłacenia... steruje nami banda złodziei, co najgorsze jawnie się do złodziejstwa przyznają i to z uśmiechem na ustach... prawie ćwierć wieku temu naród nie wytrzymał, dziw, że jeszcze dzisiaj ludzie tacy spokojni... cóż, ogłupianie narodu trwa w najlepsze... polaczki to powinni najwyżej policzyć do 10 i jeszcze umieć się podpisać... ciemny naród...

Link to post
Share on other sites

Jak tylko poszła plota o słabym kręceniu IB to na morele.net naprzykład cena SB poszła odrazu z 90zł w górę ;) Ale oni też tak żonglują typu poniedziałek i5 2500k jest za 890zł , we wtorek 830zł , środa 850zł , czwartek 809zł ... nie wiem o co chodzi bo napewno tak dolar nie skacze :D

Ja np nie jestem jakimś OC fanem i dla mnie zalety IB typu hd4000 i parę innych kontrolerów nowych jest wystarczająca by wziąć taki procek , oby więcej było narzekań coby ceny zrobili niskie :P

Link to post
Share on other sites

Chcesz zdrowej konkurencji rynkowej a mówisz o ograniczaniu przepływu kapitału. Dlaczego ludzie kupują w sieci Biedronka a nie w sieci PSS Społem - Portugalczycy (a teraz Hiszpanie) lepiej znają nasz rynek?

Jaki masz telewizor, odtwarzacz DVD, głośniki, pralkę, lodówkę, odkurzacz, telefon? Jakich firmy kupujesz kosmetyki i chemię? Jakiej firmy nosisz ubranie (choć w tym przypadku możesz nie być świadomy że to Polskie firmy wyprodukowały w... Chinach) ? Czy to są Polskie firmy z 100% Polskim kapitałem? Kto bronił Polakom kupić Erę? Może zrzuta narodowa na FSO? Stoi i czeka na inwestora.

Chcesz żeby Polacy byli liczącym się producentem czy też aby Polskie formy były liczącym się producentem? Rożnica jest w lokalizacji i własności kapitału.

 

Proszę o przeniesienie tematu - wg. nie jest to odpowiedni dział do takich dyskusji

Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą to realna wartość dolara tak naprawdę jest żadna. Dodruk zielonych kwitnie bo rozliczenia za ropę są przeprowadzane właśnie w dolarach. Gdyby nie ten fakt to USA osiągnęliby bardzo wysoki poziom inflacji. A fakt faktem, że w Polsce jest źle bo kraj został rozkradziony do cna. Nie prywatyzuję się kury znoszącej złote jajka. No ale tak to jest jak funkcjonariusze SB po 89 nagle dorabiali się fortun. Państwowe zakłady doprowadzane do upadłości w celu przejęcia ich za grosze. Ciekawe czy sprzedadzą resztę akcji KGHM ;)

A dzisiejszy system finansowy do uczciwych nie należy. Jest on skonstruowany w taki sposób aby określona liczba ludzi była krezusami choć nie o samą kasę chodzi, a o wpływy na różne decyzje polityczne. Ale temat jest szeroki i można byłoby o tym gawędzić bardzo długo. Niestety za godzinę mam zajęcia :)

 

Procki SB będą utrzymywać dobrą cenę z uwagi na bezkonkurencyjność. Swoją drogą wszystkie jednostki Intela utrzymują dobrą cenę. Popatrzcie np na Quady 9550. Tańszy procesor to AMD ale czy warto ?:)

Link to post
Share on other sites

Mówicie jakbyście nie znali polityki cenowej Intela. Zobaczcie ile kosztują Q9550. Procki Intela prawie nigdy nie tanieją (przynajmniej u nas).

 

W esc.pl ostatnio kupiłem 2500k~ 799 zł + ASRock P67 PRO3 ~ 349 zł 2 dni później procek + 30 zł a płyta + 10 zł :]

A zaraz po premierze kosztował jakieś 720 zł, więc i tak interesu nie zrobiłeś. Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Jednym słowem dziadostwo.Zarobki u nas lipne a ceny ...że aż ręce opadają.I tylko z nas doją doją.......biedny los poczciwego gracza.Całę życie pod górkę.Szkoda że Buldożery trochę niewypaliły może Intel by staniał a tak.....ech.....na razie dają ceny jak chcą.

Link to post
Share on other sites

przegłądnij sobie na przykład niemieckie sklepy. Wszędzie po przeliczeniu +/- wychodzi podobna stawka za takie same podzespoły.

To nie jest wina tych cen tylko tego co my możemy kupic za nasze zarobione pieniadze. A druga sprawa pod koniec tamtego roku bodajze w rozdzierniku pisali ze zapowiadaja podwyzkę, było jasne ze ceny sie zmienia. Stosunek euro do złotowki, wtedy robi sie wszystko jasne.

Link to post
Share on other sites

Jednym słowem dziadostwo.Zarobki u nas lipne a ceny ...że aż ręce opadają.I tylko z nas doją doją.......biedny los poczciwego gracza.Całę życie pod górkę.Szkoda że Buldożery trochę niewypaliły może Intel by staniał a tak.....ech.....na razie dają ceny jak chcą.

Niech sobie dają i tak towar będzie zalegał pułki sklepowe i magazyny bo większość sobie nie pozwoli na to przy tych cenach jak zresztą sam wspomniałeś (lipne) Pamiętaj u nas rządzi pazera która sama sobie daje popalić bo sama traci zamiast taniej sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Polska daleko za murzynami, mieszkam w UK i tutaj nie ma ze ktos oszczedza czy cos, no fakt pieniazki lepsze, ale tez jest zycie na kredycie oni zyja dzisiejszym dniem. Tutaj jak cos sie spierdzieli to oni odrazu nowke kupuja,a uzywki to polacy sprinterem targaja do pl;d i robia biznes.Ale wybor w polsce o wiele lepszy, Anglia ograniczony kraj.

Link to post
Share on other sites

no właśnie , Intel nie zmniejsza cen swoich starszych i dobrych procesorów , e8400 , q9550 one do dzisiaj są za chore pieniądze bo

Intel woli sprzedawać nowe (słabsze) procki które są produkowane niż obracać starociami i tak zarabiają .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...