Skocz do zawartości

Radeony 7950 i 7870 Gigabyte


Recommended Posts

A masz może dostęp, lub możliwość załatwienia w dobrej cenie HD7970 lub GTX680. Sorki że tak zawracam gitarę, ale nosze się z zamiarem kupna którejś z tych 4 kart i nie mogę się zdecydować Pozdrawiam

Aktualnie coś takiego mogę zaproponować:

GIGABYTE AMD Radeon HD7970 3072MB (1000/5500) (wer. OC) - 2050 zł

PALIT GeForce GTX680 2048MB DDR5/256bit (1058/6008) - 2050 zł

 

Ewentualnie kilkudniową EVGA GTX680 za 1817 zł (zakupiłem w morele.net, gdyż mieli jakąś promocję lub pomyłkę w cenie, ale czekam na Gigabyte z Windforce III)

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ta EVGA to ta którą w którymś z postów porównujesz z kolegą chyba "GTXXOR" - GTX680 vs HD7970. Podobno średnia sztuka :) A tak serio to jak bym miał brać GTX to też poczekam na nie referenta, ten Giguś wydaje się ciekawy. Bujam się na wyświetlaczu pokroju 8500GT od około miesiąca po sprzedaży 560ti to wytrzymam jeszcze chwilkę. Liczę na jakiś spadek cen jeszcze.

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Tak, to o tej EVGA piszę. Średnie OC, ale tragedii nie ma, gdyż +120 daje radę. Powyżej i tak bym referenta nie kręcił ze względu na chłodzenie. Gigabyte mogę trafić i gorszego i lepszego, ale zawsze byłem zadowolony z chłodzenia WF III. Ja również zmieniłem z 560TI i różnicę naprawdę widać :) Spadki cen 7970 i 7950 powinny być wkrótce widoczne.

Tu masz reckę tego Gigabyte:

http://www.guru3d.com/article/gigabyte-geforce-gtx-680-oc-edition-review/

Jednak niepokoi mnie trochę limit power, niższy niż w referencie:

http://www.hwupgrade.it/articoli/skvideo/3200/gigabyte-gv-n680oc-2gd-kepler-in-overclock_5.html

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dzieki za link, zabieram się do czytania. Pozdrawiam

 

Hmm, faktycznie według testu z podanego przez Ciebie linka jest cicho, fajny pobór energii ale OC w normie niczym nie zaskakuje w porównaniu z referentem. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że początkowo ta karta nie miała być topowym modelem u nvidii. Szyna 256bit, 2GB, 2x6pin...? hmm Pewnie po testach zobaczyli że przy wysokim zegarze bazowym daje radę HD7970 i wypuścili ją jako TOP-a. Mam mieszane uczucia, czy HD7970 czy GTX680 jak z wydajnością w OCL? Może możesz mi trochę naświetlić sprawę. Masz pewnie dostęp do różnych kart i możesz potestować. Jeśli chodzi o gry to pewnie jak coś nie będzie grywalne na HD7970 to na GTX680 również. Idealnym wyjściem byłby HD7950 za 1500zł (nie referent oczywiście). Każda z kart ma coś do zaoferowania, dylemat wielu osób pewnie :) Pozdrawiam

 

Z tym limit powerem faktycznie, ciekawe czy później będzie można to w biosie edytować.....

Link to post
Share on other sites

Hmm, faktycznie według testu z podanego przez Ciebie linka jest cicho, fajny pobór energii ale OC w normie niczym nie zaskakuje w porównaniu z referentem.

Dlatego ciągle mam dylemat czy nie lepiej do swojego referenta dokupić Accelero - pewnie wyjdzie taniej, ciszej i chłodniej.

 

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że początkowo ta karta nie miała być topowym modelem u nvidii. Szyna 256bit, 2GB, 2x6pin...? hmm Pewnie po testach zobaczyli że przy wysokim zegarze bazowym daje radę HD7970 i wypuścili ją jako TOP-a.

Identycznie postrzegam tą całą sytuację, pewnie najlepszy model wypusczą jako kolejną generację a na tym nieźle się obłowią.

 

Mam mieszane uczucia, czy HD7970 czy GTX680 jak z wydajnością w OCL? Może możesz mi trochę naświetlić sprawę. Masz pewnie dostęp do różnych kart i możesz potestować.

Okres komunijny, więc sporo wypasionych konstrukcji będą montował, więc jak trafię 7970 to sprawdzę w bezpośrednim starciu z GTX680. Co do obliczeń, to niestety nie jestem w temacie, ale GTX680 to raczej kastrat w porównaniu nawet do GTX580 nie mówiac już o 7970.

 

Jeśli chodzi o gry to pewnie jak coś nie będzie grywalne na HD7970 to na GTX680 również

W większości przypadków tak będzie, ewentualnie z wyjątkiem gier wykorzystujących PhysX - tutaj Radek może być niegrywalny a GTX owszem.

 

Aktualizacja:

 

Radeon 7950 3GB Gigabyte Windforce III - 1 szt.

Radeon 7870 2GB Gigabyte Windforce III - 2 szt.

Link to post
Share on other sites

Ktoś pytał, o GPGPU - 680 wygrywa tylko w bardzo nielicznych przypadkach, np TessMark'u - który właściwie w rzeczywistości nie ma żadnego zastosowania bo jest to test wydajności obliczeniowej jednostek teselacji. Całkiem nieźle radzi sobie też z operacjami na materiale video i to na tyle. Dalej jest już źle (dominacja 7970/50), albo tragicznie (przegrywanie z 580/70).

Link to post
Share on other sites

Czekam na test gtxxor'a ale biorąc pod uwagę wynik Czesia na słabszym procku to dobrze podkręcony 7970 vs średnio podkręcony GTX680 ten pierwszy może być lepszy, przynajmniej w heaven, w tessmarku nie testowaliśmy jeszcze. Jednak po wyjęciu z pudelka, bez OC GTX moim zdaniem będzie wygrywał w większości testów jeśli chodzi o gry.

 

Aktualizacja:

 

Została już tylko jedna sztuka Gigabyte 7950 WF III.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ale idą :)) spuźniłem się :))

 

Sorki że z innej beczki ale nie chciałem zakładać innego tematu, a pytanie głównie do Yacko. Mam okazję wziąść

XFX Radeon HD 7970 BE Double Dissipation 1000/5700 za 1720zł. Był krótko używany, przełom styczeń/luty zakup. Pytanie okazja - brać, czy czekać na obniżkę cen = kupie taką nową bez łaski. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Ciężko radzić, niby 70 dolarów mają zjechać w dół ceny, ale w PL może być różnie i pewnie nie od razu. Ja bym się nie spodziewał cen poniżej 1800 zł za autorską kartę dobrej marki z przyzwoitym chłodzeniem. Tutaj masz praktycznie nową kartę i ten XFX według testów wypada nieźle pod kątem chłodzenia a cena na poziomie autorskiej 7950. Ja bym rozważył, jeżeli jest gwarancja oczywiście.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie, gwarancja jest - mam czas do soboty musze dac znac. Podjarałeś mnie tym GTX680 ale za ~1700 to nie dostane autorskiej. Ten XFX cienki nie jest. No i oczywiście chodzi o to żebym nie kupił a za tydzień nowe będą tyle kosztowały. Pytam Ciebie bo masz dostęp do cen hurtowych i ryku i możesz się domyślać jakiś ruchów. Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dzieki jeszcze raz, to raczej kupie a jak cos to będe kombinował. Pozdrawiam

 

A mam do Ciebie jako do sprzedawcy/handlowca jeszcze jedno pytanie. O co kaman z tymi cenami np. na Allegro. Po co firmy wystawiają karty np. HD7970 w cenach tak zaporowych, że szansa że ktoś to kupi jest praktycznie żadna. 2400-2700zł za karte tego pokroju.

 

aaa. męcze też jednego kolege z HD7970 WF III żeby puścił za tyle samo ( że nie mam nikogo z GTX680) :) i ewentualnie którą byś brał XFX 1000/5700czy GB 1000/5500

 

Jeszcze raz dzięki

Link to post
Share on other sites

A mam do Ciebie jako do sprzedawcy/handlowca jeszcze jedno pytanie. O co kaman z tymi cenami np. na Allegro. Po co firmy wystawiają karty np. HD7970 w cenach tak zaporowych, że szansa że ktoś to kupi jest praktycznie żadna. 2400-2700zł za karte tego pokroju.

Pewnie kupili jako nowość i teraz liczą, że się uda sprzedać i nie stracić. Z drugiej strony w niektórych hurtowniach mam ceny hurtowe ponad 2200 na niektóre 7970 :)

 

aaa. męcze też jednego kolege z HD7970 WF III żeby puścił za tyle samo ( że nie mam nikogo z GTX680) :) i ewentualnie którą byś brał XFX 1000/5700czy GB 1000/5500

XFX-a nie miałem, ale chyba wybrałbym Gigabyte ze względu na 3 lata gwarancji. Zauważyłem jednak, że sam układ Windforce III na 7870 a na 7950 i 7970 trochę różni się budową i głośnością (na 7870 jest ciszej i to na tych samych obrotach o ile dobrze pamiętam).

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Yacko zobacz jak będziesz miał możliwość Gigabyta 7950 WF III - agito.pl maja za 1529zł. Zaczynają się robić ceny rozsądne, patrząc na twoją oferte - pozdrawiam

 

Druga sprawa, zrezygnuje przy takich obniżkach z zakupu jakiegokolwiek HD7970 używanego, przynajmniej za te 1720. Za mała różnica, przy tej kwocie wolę wrazie co dożucić 100 i mieć nojke nie śmiganą.

 

Palit GTX680 JETSTREAM to wersja 4GB ???

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...