Skocz do zawartości

jaka plyta glowna?


Recommended Posts

Witam.moj kumpel ma dylemat ponieważ spalił p.główną i szuka jakiejś nowej do 350zł.

zalezy mu na tym zeby wszedl do niej c2d E4600 i chcialby go podkrecic do 3.10Ghz.

pamieci ma 1066Mhz.dobrze by bylo gdyby plyta obslugiwala do 16gb pamieci RAM i byla nawet niezla do OC.jakby miala jeszcze Crossfire'a to moglby doplacic 50 zl.

jest cos takiego w tym przedziale cenowym?

moze asus p5q se plus?

Link to post
Share on other sites

viewtopic.php?f=34&t=4744

Polecam swoją ;) Ma wszystko czego kolega potrzebuje. Bardzo dobre OC, obsługuje pamięci 1066MHz, dużo opcji do takich zabaw. Obsługuje tylko 8GB pamięci (to nie ma większego znaczenia) i wszystkie możliwe procki pod 775 :P Płyta zadbana, na gwarancji i praktycznie niewiele ją różni od płyt na P45. Na 775 szkoda wydawać więcej pieniędzy, bo już żadnych nowych procesów nie będzie.

Link to post
Share on other sites

W porządku płyty, ale to wciąż 350zł za... no właśnie, za co? ;) Ze dwa porty SATA więcej? Trochę lepsze sekcję zasilania? Drogie to wszystko. Za 400zł można kupić płytę pod P55! Ja osobiście nie inwestowałbym w to aż tyle. Moja płyta bez problemu wyciągnęła testowo z E5200 3.65GHz, wyżej nawet nie próbowałem :P Jeżeli kolega chce nową płytę to nawet EP31-DS3L wystarczy do takiego OC.

 

A jak kolega spalił płytę? Może zasilacz ma kiepski :P

Link to post
Share on other sites

hm, dobre płyty z crossfire zaczynają się od 450-470zł.

co prawda kupisz już za 390 jakiegoś DFI, ale max 8GB ramu i inne ograniczenia.

coś za coś : )

 

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... Q_Pro.html

to byłby dobry wybór dla crossfirex, ale trochę drogo, jak mówię : )

 

ew. znalazłem coś takiego za 388zł:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... O2-FR.html

Link to post
Share on other sites

neverwinter,o tej plytce mowie,jak myslisz dobra jest?bo jak na crossfire i dobre OC i 16gb ramu to cos tanio conie?a co lepiej zeby wziął?asus p5q se plus czy msi neo2-fr moa edition i czy wystarczy mu do 4gb ramu,ktorejs z tych plyt i radeona hd4650 zasilacz tracer highlander?jak narazie na ramie 2gb 667mhz i tym radeonie i core2duo E4600 smigal mu ladnie.a czy teraz musialbt go zmieniac?

Link to post
Share on other sites

neverwinter,o tej plytce mowie,jak myslisz dobra jest?bo jak na crossfire i dobre OC i 16gb ramu to cos tanio conie?a co lepiej zeby wziął?asus p5q se plus czy msi neo2-fr moa edition i czy wystarczy mu do 4gb ramu,ktorejs z tych plyt i radeona hd4650 zasilacz tracer highlander?jak narazie na ramie 2gb 667mhz i tym radeonie i core2duo E4600 smigal mu ladnie.a czy teraz musialbt go zmieniac?

Wracając do tego co napisałeś to jest dobra płyta czytałem trochę opinii i ludzie nie narzekają, piszą, że bardzo dobrze się sprawuje. Jeżeli chodzi o pamięci to ja ci zaproponuję takie: http://allegro.pl/item749061643_pdp_pat ... _wawa.html

Też mają ja w propozycji rpbkrpbk CL5 i są trochę tańsze, afirma sama w sobie nie jest zła.

Link to post
Share on other sites

Nie bierz Patriotów w żadnym wypadku! One mają timingi 7-7-7-20(im mniejsze tym lepiej) podczas gdy OCZ przy 1066 MHz mają timingi 5-5-5-15. Bierz OCZ.

Jestem niemal pewien że ktoś walnął się w aukcji z opisem bo takie opóźnienia, przy takim napięciu mają Patrioty DDR3 przy 1600mhz.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...